Niezidentyfikowany obiekt widziany na Dolnym Śląsku

Kategorie: 

Nagranie, które chcę zaprezentować wykonano 23.02.2014 o godzinie 18:50 w okolicy miejscowości Godzięcin. Przedstawia ono bliżej niezidentyfikowany obiekt jaki pojawił się nagle na niebie.

 

To nagranie wykonałem wczoraj około godziny 18:45. Najpierw zobaczyłem przemieszczający się obiekt, który miał dookoła dziwną czerwoną poświatę. Właśnie to zwróciło moją uwagę zacząłem więc filmować. Obiekt nadleciał z zachodu przemieszczając się w kierunku wschodnim. Po chwili zmienił kierunek i odleciał na południowy wschód.

 

Nna końcu nagrania widać jak pojazd ten nagle przyśpiesza i obniża lot. Było mi trudno utrzymać wyraćny 40 krotny zoom stąd drgania obiektu. Na filmie prawie nie widać tej dziwnej czerwonej otoczki o któej wspomniałem. Sam środek świecił na żółty kolor był to żywy ciemny żółty kolor. Nie wiem co to było i nie osądzam filmu, trzeba sprawdzić godziny przelotów satelitów ale te nie skręcają przecież nagle.

 

Podczas prowadzenia obserwacji dwa razy zgubiłem obiekt, ale w filmie połączyłem te dwie części w całość , kolega Mariusz  na programie zrobi zbliżenia tego i przeanalizuje dokładnie, to potem zamieścimy film. Było naprawdę trudno utrzymać go na takim zoomie. Do obserwacji wykorzystano aparat Nikon Coolpix 42 Zoom.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Israfel

Pisze, że trzeba sprawdzić

Pisze, że trzeba sprawdzić przeloty satelit. To dlaczego tego nie robisz?
Tego dnia 18:42 - 18:47 miał miejsce przelot ISS nad podanym przez Ciebie regionem. Myślę, że to wyjaśnia obserwację.
Wybacz, ale na filmie, oprócz skaczącej kropki (rozmazanej na poruszonych klatkach) nic nie widać.
Nie określiłeś też na jakiej wysokości nad hotyzontem widziałeś obiekt. Jak długo leciał.

Portret użytkownika zibi1973

To tak wygląda,samolot odpada

To tak wygląda,samolot odpada nie jego lot jak i satelity,satelita też odpada,prawdopodobnie kwadryty zrzucane z obiektu,coś jak w niemczech ta łapa, a możliwe jakieś inne ufo,zrobiłem fotki gwarantuje nie samolot i nie satelita [ibimage==20569==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==20570==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika Fanka1

Jest okazja, to też napiszę,

Jest okazja, to też napiszę, co mi się trafiło. Ok 22-giej z balkonu obserwowałam obiekt calutki świecący jasnoczerwony, jak ten pasek na dole filmu. Leciał w prostym kierunku na tej samej wysokości ale wolniej niż samolot. Nie był oświetlony na skrzydłach, z przodu, czy z tyłu, lecz cały się jednolicie świecił na czerwono. Nie wiem jaki mógł być duży i jaka wysokość, ale był większy od samolotów tu latających. Nie był wcale podłużny a raczej zwarty, okrągły. Aha... i nie słyszałam w ogóle silnika. Mając duże pole obserwacji przyglądałam się mu długo. Nie był to absolutnie lampion ani satelita. Kolor jaskrawy ale nie błyskał.

Strony