Bardzo szybki niezidentyfikowany obiekt uchwycony na radarach w pobliżu Australii

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ekipa telewizji śniadaniowej z Nowej Zelandii, zwróciła uwagę na niezwykłą anomalię, która może wskazywać na to, że doszło do obserwacji UFO. Jako dowód przedstawiono nagranie dziwnej anomalii na popularnym portalu flightradar24.com, służącym do śledzenia lotu samolotów.

 

Ikona tego niezwykłego statku powietrznego pojawia się nagle, co wskazywałoby na to, że wyłonił się on nagle z morza, albo zleciał z orbity okołoziemskiej. Na dodatek obiekt poruszał się kilkudziesięciokrotnie szybciej niż wszystkie pozostałe samoloty pozostające w tym samym czasie w powietrzu. Przy tak ogromnych prędkościach oczywiste jest, że sugeruje się powszechnie, iż ma to jakiś związek z aktywnością tak zwanego UFO.

Dodatkowo lot obiektu udało się zarejestrować na jednej z kamer meteorologicznych rejestrujących nowozelandzkie miasto Auckland. Widać dwa punkty świetlne poruszające się na horyzoncie i można przypuszczać, że może to być ten sam obiekt, widziany na radarach. Oczywiście nigdy nie dowiemy się tego czy to połączenie obserwacji jest uprawnione, ale koincydencja czasowa jest co najmniej zastanawiająca.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pawel456

b@ron, nieważne skąd ta

b@ron, nieważne skąd ta prędkość, czy to zalagowało flightradar czy coś innego ale malkontent już opiasał w oparciu o jakie dane działa ta stronka. Wiem, że chciałbyś wierzyć, że to ufo ale uwierz mi, nie ma co sobie na siłe wciskać takich rzeczy Wink

Ja również stwierdzam, że poziom artykułów na tej stronie jak i znz zaczyna od niedawna spadać. Już zastanawiałem się nad wyrzuceniem tych portali z rss jednakże ostatnio zauważyłem również, że artykuły dodają inni autorzy jak admin i właśnie te daje się jeszcze czytać i w sumie to one trzymają te portale w moim rss readerze Smile

Portret użytkownika malkontent

Najwidoczniej ekipa telewizji

Najwidoczniej ekipa telewizji śniadaniowej z Nowej Zelandii nie ma ani odrobiny pojęcia na jakiej zasadzie działa flightradar24. Podobnie zresztą jak admin, który bezkrytycznie powielił całą informację.
Wszystkim, którzy jak ww nie wiedzą, wyjaśniam, że flightradar24 to radar bierny. Działa to tak, że sam obiekt latający (samolot) określa swoje położenie (na podstawie GPS), kierunek lotu, prędkość, wysokość itp i za pomocą tzw. transpondera wysyła te informacje "w przestrzeń". Mogą je odebrać samoloty znajdujące się niedaleko, albo sieć stacji naziemnych podpiętych do flightradara.
Jeżeli tajemniczy obiekt był widoczny na flightradarze, to znaczy że miał transponder, czyli raczej pochodził z Ziemi. Transponder można włączać i wyłączać. Jak się go wyłączy, to obiekt z flightradaru znika, a jak się go włączy, to się pojawia (nagle, ale nie z kosmosu). Proste?
A teraz jeszcze o zawrotnej prędkości tego obiektu. Jak napisałem wcześniej, flightradar24 grzecznie prezentuje na ekranie dane jakie otrzymał, nawet jeżeli są bzdurne. Wystarczy awaria transpondera i pojazd nabiera kosmicznej prędkości.

No tak, ale kto by pisał o tym, że "jeden z samolotów przelatujących w pobliżu Nowej Zelandii miał awarię transpondera". No nieeeee.... Przecież to jest g..no nie news! Panowie zróbmy z tego UFO, trochę przygrajmy głupa i będzie z tego niezły materiał!

Z przykrością stwierdzam, że połowa artykułów na tym portalu (i stowarzyszonych) powstaje właśnie na tej zasadzie. Żenada.
 

Portret użytkownika pilipp

dobrze mówisz, flightradar to

dobrze mówisz, flightradar to nie ukazywanie polozenia samolotu dzięki radarom a dzięki gps. tak samo mozna zrobic z autami, są strony www umozliwiajace sledzenie aut za pomocą gpsa znajdującego sie w aucie Wink i tez czasem cuda mozna zobaczyc na mapie, zwykłe błędy, zawiechy strony, serwerów. [ciach]

edit: skasowano
Jeśli nie odpowiada Ci poziom artykułów na tym portalu, to go zmień, zamiast obrażać piszących artykuły.

/mod/

Portret użytkownika b@ron

nie rób z siebie mędrca, bo..

nie rób z siebie mędrca, bo...

- awaria transpondera to właśnie zniknięcie z radaru a nie nabieranie kosmicznej prędkości...zresztą skoro jesteś taki pewny, to wyjaśnij co to za awaria może dać złudzenie takiej prędkości pojazdu powietrznego?

- ufo pozaziemskie też może mieć transponder ziemski...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Israfel

To może ja wytłumaczę.

To może ja wytłumaczę.

Jak poobserwujesz flightradar, to szybko się przekonasz, że  oryginalne dane są dodatkowo obrabiane. Robiona jest interpolacja i predykcja położenia. Lot samolotu (nawet w trybie 3D) jest płynny. A przecież położenie nie jest podawane 30 razy na sekundę, tylko co jakiś czas. Między jednym a drugim sygnałem pozycja samolotu jest obliczana (na podstawie dotychczasowego kursu). Pooglądaj lądowania. Co drugi samolot nie trafia w pas, albo przez niego "przejeżdża" i zatrzymuje się na pobliskich zabudowaniach. Czyli jest to "przewidywana" pozycja samolotu. W momencie uzyskania kolejnego sygnału pozycja samolotu korygowana jest z aktualnej (przewidzianej, wyliczonej) do prawidłowej (otrzymanej), ale nie gwałtownie (bo samoloty skakałyby na kreanie jak żabki), tylko płynnie.

To co widzimy na filmie może być skutkiem awarii transpondera. Wystarczy, że przesłane błędne położenie znacznie różniło się od poprzedniego. Wtedy system przesunął samolot w ekspresowym tempie, interpolując kilka pozycji po drodze.

Szkoda, że tak nieprzyjemnie traktuje się tu komentujących ("nie rób z siebie mędrca" ???). Dobra atmosfera, to podstawa.

Portret użytkownika b@ron

no właśnie jednak sądzę że

no właśnie jednak sądzę że wtedy samolot przeskoczyłby z punktu A do punktu B bez wskazywania pozycji z czasu awari.

a co do "nieprzyjemnego traktowania komentujących" zauważ jak malkontent podsumował tę stronę jak i strony pokrewne a art nazwał "żenada" przy czym wcale nie przedstawił żadnych dowodów że faktycznie to była awaria a jedynie domysły, czyli tak samo jak ja czy inni komentujący ... i to niby ma być ta "dobra atmosfera" druga sprawa... piszemy na portalu o zjawiskach dziwnych, niewyjaśnionych, UFO... jeśli któreś z tych zjawisk da się wyjaśnić tutaj komuś, to chyba dobrze, prawda?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj