Azteckie legendy o potopie opisują zniszczenie rasy gigantów!

Kategorie: 

Źródło:

Jeśli kiedykolwiek interesowały was legendy starożytnych kultur rozlokowanych po ziemskim globie, trudno nie zwrócić uwagi na liczne podobieństwa pomiędzy poszczególnymi z nich. Najlepszym przykładem takiego zdarzenia są opowieści o Potopie, które pojawiają się w dosłownie każdej kulturze świata. Dzisiaj chciałbym skupić się jednak na wersjach opowiadanych na kontynencie amerykańskim.

Najlepiej znanym wariantem legendy o wielkiej powodzi która zniszczyła życie na Ziemi jest wersja spisana na podstawie legend Azteków. Oto co w sobie zawiera:

Gdy nadszedł Wiek Słońca, minęło 400 lat. Potem przyszło 200 lat, potem 76. Wtedy cała ludzkość zginęła, utonęła i zmieniła się w ryby. Woda i niebo zbliżały się do siebie. W ciągu jednego dnia wszystko zostało stracone.

Ale zanim zaczął się potop, Titlachahuan ostrzegł człowieka, Nota i jego żonę Nenę, mówiąc:
"Nie rób więcej pulque (rodzaj alkoholu), ale opróżnij wielki cyprys do którego wkroczysz w miesiąc Tozoztli. (Wtedy) Wody zbliżą się do nieba. Weszli, a kiedy Titlachahuan go zamknął, rzekł do człowieka:
"Zjedzcie tylko jeden kłos kukurydzy, a żonę swoją weź tylko jedną". A gdy zjedli kłosy z kukurydzy, przygotowali się do wyjścia, bo woda była spokojna...

Powyższa historia pochodzi z zapisków hiszpańskich misjonarzy. Skomponowany dzięki ich wysiłkowi dokument pt. Codex Chimalpopoca to jeden z niewielu tekstów opisujących legendy tego ludu. Opowieść wiąże się bezpośrednio z wyznawaną przez Azteków doktryną "pięciu słońc" zgodnie z którą czas jest podzielony na pięć cyklów stworzenia i zniszczenia.

Pierwszy z nich czyli Słońce Jaguara zakończył się gdy giganci zostali zabici przez jaguary i doszło do unicestwienia świata. Następny miał miejsce wtedy gdy mieszkańcy Ziemi zostali przekształceni w małpy po czym świat został zniszczony przez potężny huragan. Kolejna era czyli słońce deszczu została zakończona "deszczem ognia" co można chyba rozumieć jako deszcz asteroid. Interesująca nas dzisiaj era to Słońce Wody która została zakończona po zamianie ludzi w ryby i utopieniu ziemi podczas wielkiej powodzi. Co ciekawe, Aztekowie byli przekonani, że obecnie żyjemy w erze która zostanie zakończona za sprawą olbrzymiego trzęsienia ziemi.

Motyw gigantów i ich związku z potopem jest dość istotny u ludów obydwu Ameryk. Zgodnie z podaniem Inków, potop został zesłany przez boga Wirakoczę, twórcę inkaskiej cywilizacji, który dzięki niemu chciał zniszczyć rasę gigantów i przy okazji pozbyć się mieszkańców okolic jeziora Titicaca. Pozostawił on przy życiu jedynie dwoje ludzi którzy ponownie rozprzestrzenili życie na Ziemi.

W większości mezoamerykańskich wersji tej historii przewija się wątek w którym zajście wielkiej powodzi miało za cel unicestwienie tajemniczej rasy gigantów którzy czuli się równi bogom. Jedna z wersji opowiada nawet historię niejakiego Xelhua, giganta zwanego również Architektem który był odpowiedzialny za budowę sztucznego wzgórza w kształcie piramidy, która domyślnie miała sięgać chmur. Porównania do biblijnej wieży Babel nasuwają się chyba same, jednak połączenie tej opowieści z motywem gigantów jest czymś unikatowym dla kultur mezoamerykańskich. Zgodnie z podaniami, Xelhua był jednym z szóstki gigantów którzy przeżyli potop i zbudowali Wielką piramidę Cholula. Co jednak stało się z nim później? Tego nie wiadomo.

Jak więc widać opowieści o biblijnej powodzi, która zresetowała cały świat, to nie tylko domena Bliskiego Wschodu. Tego typu historie funkcjonowały na całym świecie a znajome nam fragmenty poszczególnych przekazów tym bardziej wspomagają narracje zgodnie z którą Potop mógł nie być zjawiskiem naturalnym. Czy możemy wykluczyć, że istoty odpowiedzialne za "zesłanie" Potopu oraz ostrzeżenie wybranych ludzi przed nadchodzącą katastrofą rzeczywiście istniały? A jeżeli tak, to czy to samo możnaby powiedzieć o biblijnych gigantach?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika czy nikomu np:nie przyszło.........

pociągnę jeszcze te

pociągnę jeszcze te rozważania-----------------

niedawno oglądałem 2 filmy--------pierwszy,,,,cały dzień walczyły 2 hipopotamy,,,jeden miał harem samic,,,,drugi chciał go przejąć,,,,wieczorem ten z haremem przegrał----------ale to nie koniec----------zwycięzca przez kilka godzin gnębił pokonanego,,,przednimi zębami rozcinał plecy i pośladki przegranego,,,,,,,robił to powoli i niezbyt głęboko by tamten nie umarł za szybko tylko cierpiał..........pokonany nie miał sił się bronić,,,,,,,w pozycji półsiedzącej półleżącej dogorywał tylko charczał..................przeciwnik pastwił się nad nim...................

drugi film------lwy-----------stary lew miał harem,,,,,,ale przyszły cztery młode lwy,,,,,pojedynczo by je pokonał ale walczyły razem--------uszkodziły mu kręgosłup,,,,,,,nie mógł się bronić,,,,,,i powoli go zjadały od tyłu........po paru godzinach tylne nogi i biodra były zjedzone ale lew jeszcze żył------leżał i charczał,,,a te pastwiły się nad nim...............

i teraz----- jak jest wśród hominidów??????????????kto jest gnębiony kto jest gnębicielem,,,,,jak się czują gnębieni i gnębiciele..............ilu żyje w agonii(są bezbronni) przez kilka lub kilkadziesiąt lat i ciężko charczy............ilu jest gnębiących...........taki filmik,,,kopalnia diamentów w afryce---------murzyn za wykopany diament dostaje dolara lub dwa,,,,,,,,,zaś później ten diament sprzedawany jest za 100tys..dol...lub za milion dolarów..........jeśli murzyn zechce coś ukraść to go pobiją albo zastrzelą...........w indiach w gangesie(podobno święta rzeka)leży 40 tys. ton ludzkiego mięsa czyli trupów-----chcą wpuścić mięsożerne żółwie by zjadły-----problem-------w syrii wojna---oczywiście najbardziej mają przesrane najbiedniejsi,najmniejsi............ten bajzel rozlewa się albo jest rozlany wszędzie tam gdzie są hominidy.........dodam jeszcze banki i korporacje-------ilu homoindów charczy pod działaniem banków lub korporacji............kto tym kieruje?????????gdzie tutaj duchowość-------może duszność albo bezduszność............

żydzi------gdzieś napisano na jakiejś stronie że żydzi to krzyżówka szaraków z ludźmi

(nie mam nic do żydów,,,znam żyda lekarza----dobry lekarz---dobry człowiek)

-----pierwsza krzyżówka---szaraki-murzyni-----rozwalili starożytny egipt............chyba to nie egipt ich ganiał ale to chyba żydzi złupili egipcjan---------na pustyni lepili cielce i inne bazgroły ze złota(tony złota)----ciekawe skąd go mieli???????????

druga krzyżówka-----szaraki---araby-----chazarzy..........podobno rozwalili przodków arian darian scytów--konkretnie przodków słowian---------wykopaliska na syberii i w polsce tak jakby potwierdzają że istniało państwo--luźna federacja słowiańska...........3,5 tys..lat wstecz gdzieś za odrą była duża bitwa(dużo kości)wyodrębniono DNA konkretnie polaków jugoli i przodków wikingów(duńczyków i szwedów)nie znaleziono dna np:niemców celtów czyli tak jakby mieszkali już wtedy nasi przodkowie.........

trzecia krzyżówka------szaraki---biali--------ci żydzi kończą rozwalać cywilizację białych..........

(żydzi z afryki z azji--Ciemni----a dzisiaj biały żyd biała skóra bląd włosy---------po prostu wszczepione sztuczne energetyczne implanty przez powiedzmy archontów i co drugi biały twierdzi że jest żydem)))))))))))))))

lichwa banki korporacje wyłudzanie pieniędzy---------rozprowadzili te programy po wszystkich kontynentach-----po wszystkich hominidach---------tylko jeszcze pare plemion pigmejów w afryce i indian w am..połudn.....ma to w dupie----żyją z polowań i zbieractwa ale już chyba zmuszają ich by posyłali dzieci do szkół----czyli końcówka wolności ludzkiej zniknie........... 

teraz -----jezus---------jedna trzecia bozi żyd,,,,,bozia żyd,,,,,,,,,naród wybrany--żyd---a reszta towarzystwa co?????szczury do odstrzału???????żydzi wprowadzili hominidom swojego bozie swoje lichy i banki itp:a homoinidy to wszystko przyjęły.......przed jezusem był bajzel na ziemi....po jezusie i dzisiaj też jest bajzel na ziemi.....przedwczoraj w syrii prawie doszło do zwarcia ruska z hameryką(prawie bombki poszły w ruch)i byłoby po ptakach dla wszystkich.........i gdzie jezus jedna trzecia bozi..........moim zdaniem to hominidy nie mają żadnej wolnej woli(może dawno temu mieli)przejeli ich nie wiem reptyle archonci upadłe anioły albo inni.......niektórzy piszą o chrystusie,,,słowiańskim,,,może to jest jakaś istota pozytywna..........i tak-------wszyscy przepowiadacze zgodnie twierdzą że przyjdzie znamie bestii czyli czip na czole lub prawej ręce..........już 12 lat temu w anglii koledzy opowiadali o pracy w caerfur,,,8 godz...zegarek-lokalizator na prawym ręku.......w polaczkowie chyba biedronka w tamtym roku wprowadziła te zegarki-lokalizatory swoim pracownikom..........wszystkie banki i korporacje od paru lat gadają o wprowadzeniu tych czipów ludziom------kto za tym stoi------żyd-----a kto rządzi żydem??????????

-------przeszłość ludzka---------gdyby opierać się tylko na tabliczkach sumeryjsko-babilońskich to mamy-------przesrane---------niewolnik stworzony przez reptyli do pracy w kopalni złota---------z taką przeszłością,,z taką podświadomością zapisem w ciele w duszy--------to masakra----------w afryce południowej w abzu znaleziono stare kopalnie datowane na ponad 100 tys.lat.........ale przecież mamy też inne podania zapiski,,,,,,,,,,jest jakiś raj jakiś eden,,,,są jakieś pozytywne anioły pomagające ludziom uczą uprawiać rolę hodować bydło,,,,,jest coś pozytywnego......chyba reptyle nie tworzyliby hominidom niewolnikom raju...........moim zdaniem były czasy gdy było dobrze---------później chyba była wojna,,ktoś przegrał ktoś wygrał i bajzel jest do dzisiaj.........sachara meksyk australia mongolia-----te pustynie wypaleniska zostaly do dzisiaj----strzały tam oddane chyba były mocniejsze niż broń jądrowa,,,niby nie ma promieniowania ale do dzisiaj nic nie rośnie.........w indiach odkopano 30 tys. miasteczko gdzie wszyscy zgineli w jednej chwili jedni spali inni gnietli kluski i w takich pozycjach zgineli bez grymasu strachu czyli strzał przyszedł nagle niespodziewanie..........

-------powódź----------chyba ze trzy lub więcej śladów powodzi odkopano w ziemi........nie wierzę w powódź całoziemską mont ewerest 8 km...8 km.....wody wokół całej ziemi----------ten ciężar chyba wyrwałby ziemię z orbity i poleciałaby sobie w kosmos..........pierwsza powódź----------ściągnięcie księżyca na orbite ziemi------przecież to jest sztuczny satelita jedyny który nie obraca się wokół własnej osi cały czas jednym bokiem zwrócony do ziemi(ustawiony sztucznie)ciekawe co jest po drugiej stronie............druga powódź----atlantyda duży statek kosmiczny lub grupa statków jak siadali na atlantyku za słupami heraklesa to fale np:200m.wysokości poszły zarówno na kontynenty hamerykańskie jak i na europę i afrykę.........następna powódź-------odlot tych statków--atlantydy----również fale wysokie............następna powódź-----------nibiru------podobno przylatuje do układu słonecznego co 3600 lat---------każdy wlot dużej planety--statku do układu słonecznego odpowiednio blisko ziemi to fale wody np:300m. wysokości--starożytni pisali jeszcze o wybuchach wulkanów...........

teraz starożytna wiedza-----------na jakichś stronach piszą że znaleziono na syberii i na antarktydzie starożytne budowle starożytne artefakty i starożytne technologie............podobno ci super-ludzie  super-żołnierze w pojedynczych egzemplarzach są już zrobieni i być może realizują już jakieś skurwysyńskie cele np: w syrii albo w afryce.............być może ci rządzący i ci tzw:naukofcy to nie są ludzie----------rządzący--nadzorcy pilnują stada hominidów a naukoffcy poprzez tzw:wynalazki nakierowują rozwój hominidów tak by zawsze był bajzel...................gdzieś napisano że możliwe są komputery i internet organiczne,,,energia do oświetlenia również organiczna........nieszkodliwa dla ciała ludzkiego........obecne fale internetowe telefonii komórkowej telewizyjne i inne uszkadzają mózgi i ciała ludzi ale również zwierząt--choć te nie korzystają z tych osiągnięć podsyłanych hominidom np:przez archontów...........chyba 15 lat temu jakiś niemiec zaprezentował w berlinie swój wynalazek----telefon do rozmów na odległość,,,bez kabla i bez tych fal chyba elektromagnetycznych-----jego telefon działał chyba na tych biologicznych falach wkołoziemskich.........zadzwonił do kolegi do piotrogrodu w rosji(duża odległość) i swobodnie rozmawiali--------i co,,,i cisza do dzisiaj,,,,nie ma rewolucji--rozmowy byłyby za darmo zero abonamentów,,,,lipa,,,,,lepiej wprowadzić fale elektryczne,,,,doić ludzi z pieniędzy uszkodzić ludzi chorobami i hominidy przyjmują te wszystkie super-pseudo-wynalazki jak swoje i pozwalają sobą manipulować....................

Portret użytkownika Mare

Skoro tocza sie jakies

Skoro tocza sie jakies rozgrywki o nas, ludzi. Czy tez nasze dusze to znaczy nie mozna nas tak ot zniewolic. Trzeba nas, ludzi, sklonic aby dzialac w okreslony sposob. Tu chyba wychodzi sprawa wolnej woli, ktora mamy. Konkluzja moze byc take ze jak ktos chce to moze dac sie przymusic ale gdyby czlekom chcialo sie skozystac z tej wolnej woli w swojej sprawie, to nie bylo by tak ze byle kto, co, czy cokolwiek to jest (bohu, demonu?) mogl by naklaniac ludzi do robienia czegokolwiek przeciwko sobie samym (wojny, podatki, politykierstwo, totalne zniewolenie, glownie ludzi przez ludzi :(.  Ale zatracilismy wiedze o tym, a moze nigdy jej nie mielismy, zabrania nam sie ja zdobyc (jak cos, to teoria spiskowa albo choroba psychiczna).  Szukac trzeba zrodla wiedzy. Moze tylko wystarczy NIE robic tego innyn ludziom czego niechcielibysmy aby nam robiono. Tyczy to sie LUDZI.

Portret użytkownika pleban

A ja myślę skoro inne kraje

A ja myślę skoro inne kraje opisuja podobna historie o potopie to z kazdego tego kraju ktoś został wybrany by przetrwać potop a nie tylko tam jakiś Mojżesz  ile musiało by trwać rozmnozenie ludnosci zeby zasiedlic wszystkie kontnenty a nie mówiąc już o przekazywaniu z pokolenia na pokolenie histori o potopie 

Portret użytkownika r.abin

Potop, pomieszanie języków,

Potop, pomieszanie języków, oraz Sodoma i Gomora. Albo wspólne źródło, albo legenda jest przeróbką (wsobną) Starego Testamentu. Można zauważyć, że Żydzi pisali Testament w Babilonie - a o podobieństwie tegoż do miejscowych wierzeń pisze Sitchin (12 planeta)

Portret użytkownika mirand62

Chiński znak oznaczający

Chiński znak oznaczający "statek" zawiera w sobie znaczenie "osiem osób w łodzi". Legendy o potopie
Znanych jest kilkaset takich legend; oto przykłady z sześciu kontynentów i wielu wysp
Australia — Kurnajowie
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Babilon — relacja Berossosa
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Babilon — epos o Gilgameszu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Boliwia — Czirigwanowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Borneo — Dajakowie Morscy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Birma — Kaczinowie (Dżingpo)
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kanada — Indianie Kri
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kanada — Indianie Montagnais
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Chiny — Lolowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kuba — rdzenni mieszkańcy
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Afryka Wschodnia — Masajowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Egipt — „Księga umarłych”
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Fidżi — mit Walavu-levu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Polinezja Fr. — mieszkańcy Raiatéi
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Grecja — relacja Lukiana
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Gujana — Makuszowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Islandia — „Eddy”
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Indie — Andamanie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Indie — Bhilowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Indie — Kamarowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Iran — „Awesta”
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Włochy — poezja Owidiusza
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Półwysep Malajski — Jakunowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Meksyk — „Kodeks Chimalpopoki”
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Meksyk — Huicholowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Nowa Zelandia — Maorysi
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Peru — Indianie z Huarochiri
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Rosja — Wogułowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
USA (Alaska) — Kolosze
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Alaska) — Tlingici
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Arizona) — Indianie Papago
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Hawaje) — legenda o Nuu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Vanuatu — Melanezyjczycy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Wietnam — Bahnarzy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Walia — mit o Dwyfanie i Dwyfach
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Legendy o potopie
Znanych jest kilkaset takich legend; oto przykłady z sześciu kontynentów i wielu wysp
Australia — Kurnajowie
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Babilon — relacja Berossosa
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Babilon — epos o Gilgameszu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Boliwia — Czirigwanowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Borneo — Dajakowie Morscy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Birma — Kaczinowie (Dżingpo)
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kanada — Indianie Kri
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kanada — Indianie Montagnais
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Chiny — Lolowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kuba — rdzenni mieszkańcy
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Afryka Wschodnia — Masajowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Egipt — „Księga umarłych”
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Fidżi — mit Walavu-levu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Polinezja Fr. — mieszkańcy Raiatéi
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Grecja — relacja Lukiana
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Gujana — Makuszowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Islandia — „Eddy”
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Indie — Andamanie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Indie — Bhilowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Indie — Kamarowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Iran — „Awesta”
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Włochy — poezja Owidiusza
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Półwysep Malajski — Jakunowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Meksyk — „Kodeks Chimalpopoki”
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Meksyk — Huicholowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Nowa Zelandia — Maorysi
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Peru — Indianie z Huarochiri
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Rosja — Wogułowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
USA (Alaska) — Kolosze
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Alaska) — Tlingici
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Arizona) — Indianie Papago
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Hawaje) — legenda o Nuu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Vanuatu — Melanezyjczycy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Wietnam — Bahnarzy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Walia — mit o Dwyfanie i Dwyfach
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Legendy o potopie
Znanych jest kilkaset takich legend; oto przykłady z sześciu kontynentów i wielu wysp
Australia — Kurnajowie
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Babilon — relacja Berossosa
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Babilon — epos o Gilgameszu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Boliwia — Czirigwanowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Borneo — Dajakowie Morscy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Birma — Kaczinowie (Dżingpo)
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kanada — Indianie Kri
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kanada — Indianie Montagnais
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Chiny — Lolowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Kuba — rdzenni mieszkańcy
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Afryka Wschodnia — Masajowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Egipt — „Księga umarłych”
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Fidżi — mit Walavu-levu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Polinezja Fr. — mieszkańcy Raiatéi
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Grecja — relacja Lukiana
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Gujana — Makuszowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Islandia — „Eddy”
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Indie — Andamanie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Indie — Bhilowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Indie — Kamarowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Iran — „Awesta”
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Włochy — poezja Owidiusza
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Półwysep Malajski — Jakunowie
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Meksyk — „Kodeks Chimalpopoki”
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Meksyk — Huicholowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Nowa Zelandia — Maorysi
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
Peru — Indianie z Huarochiri
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
Rosja — Wogułowie
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  uratowani w łodzi
USA (Alaska) — Kolosze
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Alaska) — Tlingici
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Arizona) — Indianie Papago
  zagłada spowodowana wodą
  udzielono ostrzeżenia
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
USA (Hawaje) — legenda o Nuu
  zagłada spowodowana wodą
  sprowadzona przez Boga
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Vanuatu — Melanezyjczycy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Wietnam — Bahnarzy
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
Walia — mit o Dwyfanie i Dwyfach
  zagłada spowodowana wodą
  ocaleli ludzie
  ocalały zwierzęta
  uratowani w łodzi
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Hitlerowcy chcieli poznać

Hitlerowcy chcieli poznać tajemnice ufonautów, tak teraz nowi hitlerowcy NWO też chcą poznać tajemnice ufonautów by stwarzać nowe rodzaje humanoidów ! Na szczęście w odpowiednim momencie nadejdzie Jezus Chrystus i ich ustawi do pionu !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika ..............

czy nikomu np: nie przyszło

czy nikomu np: nie przyszło do głowy że--------------------to przed potopem była prawdziwa cywilizacja,,prawdziwe organiczne istoty boskie które przyleciały z innego układu słonecznego lub z innej galaktyki....mieszkały tutaj długo........np:wiele tysiącleci....najpierw z ssaków stworzyły małpy,,później dzisiejsze humanoidy(mieszając w genach)...........i do czasu wszystko było na swoim miejscu i bogowie i humanoidy(tylko organiczne)żyły w pozytywach...........ale wszechświaty zamieszkują różne byty również--kurwy-gnoje..........którym np:nie spodobało się to że na ziemi jest porządek..............zaatakowały albo wprost albo z ukrycia---(jeśli gnoje---to napewno użyli jakiegoś podstępu)-------zniszczyli albo przetrzebili ---istoty---bogów------a humanoidy zostały do dzisiaj........być może te istoty uciekły..........humanoidy zostały przejęte przez gnoi i do dzisiaj robią wszystko pod dyktando ciemnych przez ostatnie tysiąclecia........((((wszystkie wojny,aneksje,najazdy,zarazy,kradzieże,fałsze i oszustwa i inne kurwidołki))))przecież prawdziwe istoty boskie nie robiłyby takich rzeczy......dzisiejsi pseudo-ludzie......chiny ponad miliard klonów--bez świadomości boskiej....umierają przed 40----bez duszy.........aleee wojna np:globalna---klony-żołnierze zabijają bez emocji,,walczą bez emocji i ważne--giną bez emocji.............następni pseudo-ludzie ---bioroboty---pracują 40-50 lat w jednej firmie na jednym stanowisku po 12 albo 15 godz. dziennie nie chorują,robią dzieci--następne pokolenie niewolników (matrixa,bytów,ciemnych,jechowy,pseudoboga,i innych szatanów)..........następni pseudoludzie--zombie---araby,w czasie wojny japończycy i inni,,chodzą,chodzą-- byty naciskają enter kompytera w 4 wymiarze---arab bierze bombki i wysadza się wśród grupy ludzi powodując masakrę.......A GDZIE prawdziwi ludzie,,prawdziwe istoty boskie stwórcze z pierwszego źródła???????????????---------ten bóg bug buk boh boch good god gud gut----itp:przecież to jest lipa........lipa na światową skalę----oszukiwanie od tysiącleci tych humanoidów-----resztek ludzkosci............ekipa bytów ta sama---tylko religie się zmieniają...................te byty kierują ludźmi z ukrycia i udają jakiegoś boga jehowę i tak to kręcą że robią wojny i inne przekręty a ludki im wierzą i wielbią ich............na ziemi sytuacja się zaostrza..........wkrótce może być kolejna wojna globalna--również w polaczkowie i wykreuje to dobry bóg bug buk boh boch good god itd.......................

Strony

Skomentuj