Na Florydzie ocean wyrzucił na brzeg ogromne oko

Kategorie: 

fot. sky.com

W środę, 10 października na plaży w okolicach miasta Fort Lauderdale na Florydzie znaleziono ogromne oko wielkości piłki. Naukowcy usiłują ustalić, do jakiego gatunku zwierzęcia mógł należeć ten narządu wzroku.

 

Organiczne szczątki wypłynęły wraz z kolejną falą oceanu tuż pod nogi przechodniów Świadek twierdzi, że wtedy było to jeszcze "świeże" i sączyła się z tego krew. Świadek umieścił eksponat w plastikowej torbie i zabrał do domu.

 

Potem znalezisko przekazano policji, która zwróciła się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tajemnicy gałki ocznej do lokalnego instytutu badawczego na Florydzie.  Eksperci starają się ustalić, do kogo może należeć taki ogromny narząd wzroku. Naukowcy rozprowadzili zdjęcie oka w sieci społecznościowej i otrzymali lawinę odpowiedzi. Użytkownicy Internetu oferowali najbardziej niesamowite opcje.  

 

Według niektórych, oko mogło należeć do gigantycznej ośmiornicy. A jeśli tak to, co mogło spowodować taką jej fragmentację. Naukowcy nadal badają tajemnicze znalezisko i brak jest na razie konkretnych odpowiedzi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj