Gobekli Tepe - Tam, gdzie narodzili się bogowie

Kategorie: 

http://beforeitsnews.com/alternative/2014/04/is-history-as-the-history-books-teach-us-2947412.html

Zbudowane 12 tys. lat temu, było najstarszym odkrytym miejscem kultu, zmieniło postrzeganie zaawansowania cywilizacji w neolicie, dostarcza informacji na temat początków i różnorodności religii w kluczowym dla historii regionie, między Mezopotamią a Egiptem, miedzy Tygrysem i Eufratem a Nilem.

 

Gobekli Tepe, co z tureckiego znaczy "wybrzuszone wzgórze" to stanowisko archeologiczne na południu Turcji, niedaleko granicy z Syrią (miejmy nadzieję, że te położenie nie zagrozi w przyszłości istnieniu GT, wszak ekstremiści muzułmańscy czują obowiązek do niszczenia miejsc kultu innych religii, nawet nie wyznawanych od dawna).

 

Odkryte prawie pół wieku temu, jeśli można tak powiedzieć ponieważ przypuszcza się ,że to wierzchołek góry lodowej i można odkryć tam jeszcze bardzo wiele. Gobekli Tepe mogło być miejscem kultu wielu religii. Wykopaliska wskazują, że w kolejnych wiekach pojawiały się kolejne warstwy i rozbudowywano układ miejsca kultu, inne zaś znikały pod ziemią. W związku z tym, iż jest najstarszym odkrytym miejscem kultu, nazywa się je też miejscem, w którym narodzili się bogowie.

Fenomen Gobekli Tepe polega na tym, iż udowadnia, że nasza cywilizacja jest starsza niż myślimy. Obiekt składa się z bloków ważących nawet ponad 40 ton (budowla megalityczna). Do budowy takiej "świątyni" potrzebna była duża, dobrze zorganizowana struktura która z kolei wymagała narzędzi oraz rolnictwa do optymalnego wyżywienia ludności, a obiekt ten powstał w początkach rewolucji neolitycznej , która wcześniej wspomniane dopiero zdobyła. Możliwe jest więc, że rejon ten pełnił ważną funkcję w początkach rolnictwa i cywilizacji plasując się miedzy najbardziej znanymi organizacjami państwowymi początków narodów.

 

Istnieją także przesłanki karzące sądzić, że lokalizacja Gobekli Tepe ma ścisły związek z astronomią, jak wiele innych późniejszych świątyń. Wskazywałoby to na duże zrozumienie otaczającego świata, a więc za tym - na wysoki stopień rozwoju. Niektórzy wierzą, że Gobekli Tepe było czymś w rodzaju lądowiska dla UFO, natomiast w książce "Gobekli Tepe - Genesis of the Gods" autor stawia tezę, jakoby miała być to świątynia na przebłaganie sił stwarzających wcześniej na ziemi wielkie katastrofy naturalne (erupcja Toba i epoka lodowcowa?),jednak należy to włożyć między bajki.

 

 

Poniżej kilka linków dla zainteresowanych tematem GT:

http://alien-ufo-sightings.com/2014/11/gobekli-tepe-the-birth-of-religion/

http://www.redicecreations.com/article.php?id=25495

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_Tepe

http://nowaatlantyda.com/tag/gobekli-tepe/

http://archeowiesci.pl/2008/07/24/pierwsza-swiatynia/

https://bialczynski.wordpress.com/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian...

http://gobeklitepe.info/

http://ngm.nationalgeographic.com/2011/06/gobekli-tepe/mann-text

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Antoni bardzo dobry artykuł,

Antoni bardzo dobry artykuł, właśnie wróciłem z tamtych rejonów i między innymi byłem w Gobekli Tepe, ciekawe miejsce w którym trwają intensywne badania, są tam między innymi Polscy archeologowie. Ciekawsze jest to że w obrębie około 40 km takich nieodkopanych miejsc kultu jest conajmniej jeszcze 4. Z tego co opowiadał jeden z pracujących tam badaczy kultura trwała tam przez niemal 7tys lat i miałą duży wpływ na cały bliski wschód. 
ps. 2 zdjęcie pochodzi okresu środkowego tej cywilizacji a ciekawsze jest to że prawdopodobnie w wyniku zmian klimatycznych ludność z tego rejonu przeniosła się bardziej na wschód przyczyniając się do wilkiego bumu ekonomiczno-kulturowego sumerów, kto wie może potomkowie elit GT tworzyli elitę Sumerów.

Portret użytkownika sio

Ojoj filozofowie - Gobeki

Ojoj filozofowie - Gobeki tepe to cos w rodzaju biblioteki.
Na każdym z tych monumentów jest wyryta historia jakiegoś zdarzenia, o której uczono adeptów.
Zakryto ją ponieważ wiedza ta mogłaby się okazać kontrowersyjna dla ludzi i zniszczyli by ją jak obecni muzułmanie.
Ciekawe, kto odczyta znaczenie tych rzeźb czy rytów?
Tam jest dużo informacji naprawdę dużo

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Pokazano mi już tutaj jak

Pokazano mi już tutaj jak wyglądali w realu a także przypomniano ich w swoim srodowisku tam, skąd ich tutaj sprowadzono.Wiem po co ich tutaj sprowadzono i co robili.Pewnie nawet nie zdajecie sobie sprawy ,że plon ich pracy odtąd nosicie na sobie.Opiszę to gdy będę miał trochę czasu.

Portret użytkownika sio

Filucie feniksa dziś

Filucie feniksa dziś zrozumieliśmy na czym polega twój majestat i co to jest.
Otóż codziennie podleważ nim kwiatki w ogródku. Spoglądasz na niego i zachwycasz się nim a powinieneś to robić w toalecie bezwstydniku.
Spójrz choć raz na kwiatki

Portret użytkownika Kazek12

Nie  mogę  zrozumieć

Nie  mogę  zrozumieć  jednrgo, że co  zostanmie  odkyte, to  ci  skorumpowani naukowcy  określają  to  jako  świątynie  lub  miejsce  jakiegoś  kultu  religijnego, a  nie  obiekty  zwykłego , użytkowanego  na  co  dzień  miejsca  działalności,  bo  tak  wygląda  jakby  dawniej  ludzie  tylko  czcili kapłanów i bez  przerwy  się  modlili.  A  to  może  były  po prostu obiekty  bogatych  , którzy  albo  przybyli  spoza  ZXiemi  lub  ziemskiej  cywilizacji.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Co obiecałem to i niniejszym

Co obiecałem to i niniejszym czynię.Patrząc na dolne zdjęcie dupołówkowe,podświadomie wysnuwacie wniosek że przedstawia ono wytwory dosyć prymitywnego rzeżbiarza.Błąd i to straszny!.Zwróćcie uwagę na lewa połówkę tego zdjęcia.Wykonały to istoty podobne do tych tam przedstawionych,których narządem chwytnym były trójpalcowe dłonie,bardziej przypominające szpony.Nie czyniły tego żadnym dłutem,skrobakiem czy innym narzędziem do obróki kamienia.Ich narzędziem był inihilator wiązań atomowych,ustawiony na największa ostrość i najmniejszy zakres głębokości.Jeśli chcecie zobaczyć możliwości operowania takim narzędziem,to wrzeżbijcie coś laserem ręcznym np.w styropianie.Taka mniej więcej jest relacja tego narzędzia do skały.O ich możliwościach rzeżbiarskich przekonalibyście się,gdybyście znaleźli wykazie eksponatów stamtąd ,porzuconą przez nich niedokończoną figurkę(z powodu wady nmateriału)a na której jeszcze widać precyzyjne ślady obróbki pokładowej obrabiarki skrawaniem.Pokładowej?.Tak,bo te stęple które widzicie to podpory spoczynku grawitacyjnego latających dysków.Na wierzchniej ich powierzchni widać do dzisiaj dołki wydrążone po to,aby dysk osadzony na nich za pośrednictwem materiału przypominającego gumę,nie przemieszczał się podczas wichur i poruszania się w nim załogi.Utworzona przestrzeń pod spodem stanowiła chłodny i zabezpieczony od opadów schron.Po co te rzeźby na tych filarach?.Istoty które tam przebywały mają wzrok utkwiony w nadprzestrzeni,co nie pozwala widzieć naszej rzeczyweistości tak jak my to widzimy,lecz w naszym kontinuum widzą tylko jednobarwne kształty.Po tych rzeżbach orientowały się o swoim położeniu względem terenu.Na prawym zdjęciu widzicie stwora przypominającego psa.To nic innego jak podręczny robot,używany nie tylko przez te istoty ale i przez inne gatunki stworzeń rozumnych,do posługi i ochrony przed dzikimi zwierzętami.Był on wytwarzany na masowa skalę i handlowano nim ,jako towarem wymiennym.Możecie prawie identyczny znaleść w wykopaliskach Ameryk.

Portret użytkownika sio

Powiem wam jak złe są

Powiem wam jak złe są monoteistyczne religie.
Dawniej ofiarowano ludzi. Była specjalna grupa kapłanów,która wybierała spośród  ludzi i kogos ofiarowała. Wcześniej konsultowano to z bóstwami, które dobrotliwie ostrzegały przed kataklizmem albo wojną na lata przed. Potem religie wybiły i powywieszały i poukamienowywały ttych świątobliwości.
Otóż hitler był poświęcony molechowi jako chłopiec tysiące lat temu ponieważ kapłani rozpoznali gagatka.
Potem kiedy się ponownie narodził nie został rozpoznany ponieważ nie było już ich świątobliwości czyli kapłanów których religie monoteistyczne wytępiły i tak zginęło miliony ludzi. Ci świątobliwi kapłani na pewno wyłapaliby zbrodniarzy z inkwizycji zanim zaczęli palić i topić a potem ścinać niewinnych ludzi.
Wcześniej takie rzeczy nie były możliwe bo kapłani kotaktowali się z umiłowanymi bóstwami, które ostrzegały przed takimi złoczyńcami, dawały wizje i był porządek.
Spójrzcie co szatan zrobił dla złota i władzy
 
 

Portret użytkownika mózg

Od lat rozkminiam i nie mogę.

Od lat rozkminiam i nie mogę. Skąd wzięła się maniacja fascynacja złotem? Rozumiem, że ładne, że jak się nosi obrączkę to trochę się wciera w ciało, że złoto w organiźmie potrzebne, że nadzwyczajne własności przewodzące i niereagujące. Ale żeby w sejfach gromadzić, rozdrapując żyły Ziemi? Zaburzać naturalne, nie wiem, żyły komunikacyjne? Czy jakieś inne funkcje nieznane? Żeby aż zażynać się dla złota? Grabić? No chore. Tak naprawdę człowiekowi potrzebny jest pełen tależ codziennie, jakieś odzienie i żeby na łeb nie kapało. Po co więcej gromadzić?

A szatanowi po co złoto? Przecież nawet w więzieniu człowiek jest wolny, bo myśli są wolne i nikt nie może mieć pełnej władzy nad cudzym umysłem. A już na pewno nie za pomocą złota. Po co więc w te sejfy złoto upychać?

Portret użytkownika hmm

Skoro były takie

Skoro były takie przedpotopowe cywilizacje, to pytanie czemu nie zostawiły jakichś wskazówek w formie nierdzewnych stopów metali, złota, platyny czy innych urządzeń technicznych, które przetrwały by tysiąclecia. Nawet tworzywo sztuczne by długo leżakowało w Ziemi. Jak by była taka rozwinięta cywilizacja, to tylko na kamieniach by zostawiała ślady?

Portret użytkownika ghm

A już po Biblii to należało

A już po Biblii to należało by się spodziewać takich informacji, chociaż piramid też wtedy pewnie nie było bo żydzi żyjący w Egipcie nawet słowem o nich nie wspominają a przecież musieli o nich wiedzieć i je widzieć skoro tam byli i stamtąd poszli w świat. To że była jakaś cywilizacja to pewne bo nawet słowa piosenki śpiewanej przez Annę German o tym mówią: "... ryk odrzutowca w ciszę wpadł a tam kamienny świat w kamiennym śnie tysiąca lat..." to po prostu kamienna cywilizacja była, która śpi po dziś dzień.

Portret użytkownika kuzYn

Z pewnością była jakaś

Z pewnością była jakaś rozwinięta cywilizacja, krórej żywot przerwał jakiś potężny kataklizm o skali globalnej. Mało prawdopodobne że rozwijała się tak jak nasza, i mało prawdopodobne żeby pozostawiła po sobie np tworzywa sztuczne, lub  butelki szklane, czy też inne śmieci  takie jakie pozostawi po sobie nasz cywilizacja.  Tamta cywilizacja mogła rozwijać się na innych wartościach etycznych i moralnych, religiach, poglądach, wierzeniach itp... Mogła rozwijać zupełnie inne technologie. Nie osądzaj innego po własnym wygladzie Wink

 

Portret użytkownika pasjonat

Nikt w artukule nie wspomniał

Nikt w artukule nie wspomniał o fakcie ze zwierzeta wystepujace na tych monolitach w cześci nie zamieszkiwaly tego terenu. Najwazniejsze pytanie skad budowniczy tego kompleksu wiedzieli o zwierzetach mieszkajacych dziesiatki tys km dalej ? Skad znali tyle gatunków ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika mózg

'Karzące' kto kogo karał i za

'Karzące' kto kogo karał i za co? Czy chciałeś użyć 'każące' od skazać, kazanie, czyli zmusić do słuchania, wierzenia?

Stop niechlujstwu językowemu i błędom powielanym przez ignorantów, co doprowadzi do zatracenia głębi naszego pięknego języka polskiego. O przecinkach w kulturze tekstu nie wspomnę za bardzo. Szanujcie czytelników, proszę.

Portret użytkownika baca

przecież ty jesteś kurzem

przecież ty jesteś kurzem który... opadł z feniksa...
no i kaman, weź się w garść i nie rzucaj pogróżek, że pokażesz nam siebie - osoby wrażliwe na śmiech mogłyby upaść widząc niedopałek papierosa bez filtra 

Portret użytkownika sio

Naukowcy się mylą.Wszystkie

Naukowcy się mylą.Wszystkie te budowle były końcem poprzednich cywilizacji.
podobnie piramidy uważane są za szczyt cywilizacyjny podczas gdy były to jedynie memoriały
w których próbowanao skoncentrować pewne iformacje aby nie zanikły całkowicie.
Platon opisuje złoty wiek,który mógłby być tym neolitycznym czasem, w którym ludzie mieli wszystkiego pod dostatkiem i ludzie nie chorowali i żyli długo.
Podobne informacje można znależć w hinduizmie i buddyżmie.
W bibli nazywają ten czas rajem w którym żyły tylko dwie osoby podczas gdy była to cała cywilizacja.
Jestem pewien że niebawem odkryją coś co zniszczy całą dotychczasową wiedzę opartą na teoriach i niezrozumiałych artefaktach.

Portret użytkownika antoni pustelnik

Po prostu przesunąć granicę

Po prostu przesunąć granicę startu cywilizacji w przeszłość. Niektórzy uczeni mówią, że tę granicę będzie trzeba przesunąć jeszcze znacznie, niektórzy urzytkownicy tutaj prezentują to jako "cywilizacje przedpotopowe".

Amor Patriae Nostra Lex!!!

Portret użytkownika antoni pustelnik.

Archeologia i ogólnie

Archeologia i ogólnie historia swój największy rozkwit mają już za sobą, nauka bardziej interesuje się przyszłością. GT zostało odkryte w latach 60 i dalej nikt nic z tym nie robi, nie wykłada kasy, chociarz sami mówią, że jeszcze wiele ich tam czeka. Nauka już zbudowała spójną wizję świata od jego początku do dziś, szansą na przełom są właśnie takie perełki jak GT, ponieważ wiele miejsc starożytnych może być tak naprawdę o wiele starszych i rozbudowywanych przez lata, w końcu tamte tereny znały ludzi od dawna, ale ciężko jest coś znaleźć po dawnych cywilizacjach, bo po prostu ich dzieła zostały przejęte i wchłonięte w skład nowej kultury - patrz sumerowie.
 

Portret użytkownika Q...

Napiszę oczywistości ale może

Napiszę oczywistości ale może są jeszcze osoby nieświadome, do których nie dotarła wiedza z przeszłości albo, jeśli ją poznały, nadal ją traktują jak bajkę.
Praktycznie każda  kultura na świecie ma w swojej mitologii podania o potopie.  Jakim cudem oficjalnie  niemające ze sobą łączności, odseparowane oceanami (i tysiącami kilometrów tajgi/ tundry/ stepów itp.) cywilizacje i pojedyncze plemiona wpadły na ten sam pomysł i stworzyły podobną "bajkę". 
I to jeszcze tak że po zapoznaniu się ze szczegółami można np. zauważyć że jeśli jedni opisywali że Słońce się zatrzymało na niebie na jakiś czas, to inni, w innej części Świata, podają że  znikło ono i panował przedłużony mrok.
Potem przyszła wielka fala albo "wody się rozstępowały" itp. .
Czym był Potop (a raczej ich seria na przestrzeni ostatnich kilkunastu tysięcy lat)?. Skutkiem przechodzenia w pobliżu Ziemi jakichś ciał  kosmicznych (niekoniecznie osławionej "Nibiru" choć niewykluczone że mogła powodować w Układzie Słonecznym bałagan).
Powodowały one wstrzymywanie/opóźnianie rotacji Ziemi, trzęsienia i erupcje wulkanów oraz powstawanie gigantycznych i/lub dużo mniejszych fal tsunami.
To jest logiczne i oczywiste wytłumaczenie skąd wszyscy ludzie "wymyślili" podobne opowieści. 
Obecny, "paradygmat" "raz ustalonej prawdy" naukowej nie utrzyma się wiecznie. I to włącznie z ewolucjonizmem.
Ludzkość odzyskuje pamięć... i chyba dlatego znowu "ktoś" chce nas "pozamiatać", by stworzyć "nowy" raj na Ziemi z wywołanego przez siebie chaosu.
Do tego jednak potrzebna jest niepamięć przeszłości a można to uzyskać min. z pomocą sterowanych "terrorystów" ale również przez zaniechanie nauczania historii w szkołach. Nieważne że okaleczonej. Ważne że eliminuje się z procesu edukacji mechanizm rozbudzający ludzką ciekawość w tej materii. To jeden z elementów "tworzenia nowego człowieka" mającego zasiedlić ww "raj".
Przepraszam za tyle cudzysłowów ale zastępują one świetnie konieczność bardziej ścisłego opisu tego "co pan prezydent miał na myśli".

Portret użytkownika Ebrus

Żadne Nibiru. Żadni kosmici.

Żadne Nibiru. Żadni kosmici. Nastąpił nagły rozbłysk słońca i epoka lodowcowa skończyła się błyskawicznie. Skąd wy bierzecie te pomysły to ja nie wiem, ale w taki sposób ciężko coś naukowo zweryfikować... Gobekli Tepe jest z podobnego okresu co Sfinks. Na Sfinksie widać ślady erozji wodnej, co świadczy, że stał tam jeszcze przed potopem, a skierowany był na słońce wstające w Lwie. Ludzie byli dosyć inteligentni by rozkminić astrologię sami bez pomocy ufoludków... 

Portret użytkownika Promień

Nie wiem ilu z was tu jeszcze

Nie wiem ilu z was tu jeszcze dotrze, ale powiedzcie innym, żeby jak najwięcej ludzi to przeczytało.
Chciałam się z wami czymś podzielić. Myślę, że odkrywam świat na nowo, więc sorki jak jesteście bardziej uświadomieni. Czytałam ostatnio wedy, nawet mnie to zaciekawiło, rasa aryjska na syberii i arktyce, ciekawe, ciekawe. Ale jak przeczytałam, że syn Boga  Perun przyleciał na wimanie, a oni się zebrali i go słuchali. Padłam. Czyli co -  kolejny kosmita.  
Jakiś czas temu otrzymałam dziwny przekaz: "ci którzy nas  stworzyli okradają nas z naszych energii, niszczą nas" - padłam. Pparę dni później przypadkiem natknęłam się w internecie na film na you tube. W którym jakiś niemiec nagrywał z radia dziwne przekazy tych którzy umarli, rodzny zmarłych potwierdziły tożsamość tych głosów. A te głosy mówiły to samo czyli, że ci którzy nas stworzyli okradają nas i naszą ziemię z naszych energii. Te głosy były zrozpaczone.
Uwaga - bardzo ważne dzisiaj otrzymałam słowa: "ludzie kiedyś utracili suwerenność na tej ziemi, teraz jest czas aby ją odzyskać"
 
 

Portret użytkownika Kamazz

Bardzo proszę o artykuł na

Bardzo proszę o artykuł na temat jeszcze starszego odkrycia- Damy z Mali. To 150-metrowy posąg w Afryce wykuty w granicie i zabarwiony nieznaną technologią.Na blogu Czesława Białczyńskiego jest na ten temat świetny artykuł.

Portret użytkownika El Koto

Ludzie, ale miałem piękny sen

Ludzie, ale miałem piękny sen ... Śniło mi się, że Ruscy obiecali POwywieszać wszystkich POlityków w tym kraju (wszystkich - tych Ukrów z PIS także). I nikt im nie chciał w tym przeszkadzać, a ja im jeszcze pomagałem! Jakem El Koto, w pierwszym szeregu napierałem i to było piękne! 

Portret użytkownika trzcina_1

ja tam El koto w tym

ja tam El koto w tym popieram... moze i tobie odpowiadaja ci zdrajcy narodu, ale wiekszosci nie... za komuny nie potrzebna by byla do tego Rosja bo dawno nasi politycy by zdechli za sprzeniewierzenie majatku Polsiego i za zdrade panstwa... wtedy byla kulka w leb i powinno to wrocic... wtedy kazdy kto bylby u wladzy by nie kradl i zajal sie tym co trzeba...

Skomentuj