Gobekli Tepe - Tam, gdzie narodzili się bogowie

Kategorie: 

http://beforeitsnews.com/alternative/2014/04/is-history-as-the-history-books-teach-us-2947412.html

Zbudowane 12 tys. lat temu, było najstarszym odkrytym miejscem kultu, zmieniło postrzeganie zaawansowania cywilizacji w neolicie, dostarcza informacji na temat początków i różnorodności religii w kluczowym dla historii regionie, między Mezopotamią a Egiptem, miedzy Tygrysem i Eufratem a Nilem.

 

Gobekli Tepe, co z tureckiego znaczy "wybrzuszone wzgórze" to stanowisko archeologiczne na południu Turcji, niedaleko granicy z Syrią (miejmy nadzieję, że te położenie nie zagrozi w przyszłości istnieniu GT, wszak ekstremiści muzułmańscy czują obowiązek do niszczenia miejsc kultu innych religii, nawet nie wyznawanych od dawna).

 

Odkryte prawie pół wieku temu, jeśli można tak powiedzieć ponieważ przypuszcza się ,że to wierzchołek góry lodowej i można odkryć tam jeszcze bardzo wiele. Gobekli Tepe mogło być miejscem kultu wielu religii. Wykopaliska wskazują, że w kolejnych wiekach pojawiały się kolejne warstwy i rozbudowywano układ miejsca kultu, inne zaś znikały pod ziemią. W związku z tym, iż jest najstarszym odkrytym miejscem kultu, nazywa się je też miejscem, w którym narodzili się bogowie.

[ibimage==24424==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Fenomen Gobekli Tepe polega na tym, iż udowadnia, że nasza cywilizacja jest starsza niż myślimy. Obiekt składa się z bloków ważących nawet ponad 40 ton (budowla megalityczna). Do budowy takiej "świątyni" potrzebna była duża, dobrze zorganizowana struktura która z kolei wymagała narzędzi oraz rolnictwa do optymalnego wyżywienia ludności, a obiekt ten powstał w początkach rewolucji neolitycznej , która wcześniej wspomniane dopiero zdobyła. Możliwe jest więc, że rejon ten pełnił ważną funkcję w początkach rolnictwa i cywilizacji plasując się miedzy najbardziej znanymi organizacjami państwowymi początków narodów.

 

Istnieją także przesłanki karzące sądzić, że lokalizacja Gobekli Tepe ma ścisły związek z astronomią, jak wiele innych późniejszych świątyń. Wskazywałoby to na duże zrozumienie otaczającego świata, a więc za tym - na wysoki stopień rozwoju. Niektórzy wierzą, że Gobekli Tepe było czymś w rodzaju lądowiska dla UFO, natomiast w książce "Gobekli Tepe - Genesis of the Gods" autor stawia tezę, jakoby miała być to świątynia na przebłaganie sił stwarzających wcześniej na ziemi wielkie katastrofy naturalne (erupcja Toba i epoka lodowcowa?),jednak należy to włożyć między bajki.

 

 

Poniżej kilka linków dla zainteresowanych tematem GT:

http://alien-ufo-sightings.com/2014/11/gobekli-tepe-the-birth-of-religion/

http://www.redicecreations.com/article.php?id=25495

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6bekli_Tepe

http://nowaatlantyda.com/tag/gobekli-tepe/

http://archeowiesci.pl/2008/07/24/pierwsza-swiatynia/

https://bialczynski.wordpress.com/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian...

http://gobeklitepe.info/

http://ngm.nationalgeographic.com/2011/06/gobekli-tepe/mann-text

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Antoni bardzo dobry artykuł,

Antoni bardzo dobry artykuł, właśnie wróciłem z tamtych rejonów i między innymi byłem w Gobekli Tepe, ciekawe miejsce w którym trwają intensywne badania, są tam między innymi Polscy archeologowie. Ciekawsze jest to że w obrębie około 40 km takich nieodkopanych miejsc kultu jest conajmniej jeszcze 4. Z tego co opowiadał jeden z pracujących tam badaczy kultura trwała tam przez niemal 7tys lat i miałą duży wpływ na cały bliski wschód. 
ps. 2 zdjęcie pochodzi okresu środkowego tej cywilizacji a ciekawsze jest to że prawdopodobnie w wyniku zmian klimatycznych ludność z tego rejonu przeniosła się bardziej na wschód przyczyniając się do wilkiego bumu ekonomiczno-kulturowego sumerów, kto wie może potomkowie elit GT tworzyli elitę Sumerów.

Portret użytkownika sio

Ojoj filozofowie - Gobeki

Ojoj filozofowie - Gobeki tepe to cos w rodzaju biblioteki.
Na każdym z tych monumentów jest wyryta historia jakiegoś zdarzenia, o której uczono adeptów.
Zakryto ją ponieważ wiedza ta mogłaby się okazać kontrowersyjna dla ludzi i zniszczyli by ją jak obecni muzułmanie.
Ciekawe, kto odczyta znaczenie tych rzeźb czy rytów?
Tam jest dużo informacji naprawdę dużo

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Pokazano mi już tutaj jak

Pokazano mi już tutaj jak wyglądali w realu a także przypomniano ich w swoim srodowisku tam, skąd ich tutaj sprowadzono.Wiem po co ich tutaj sprowadzono i co robili.Pewnie nawet nie zdajecie sobie sprawy ,że plon ich pracy odtąd nosicie na sobie.Opiszę to gdy będę miał trochę czasu.

Portret użytkownika sio

Filucie feniksa dziś

Filucie feniksa dziś zrozumieliśmy na czym polega twój majestat i co to jest.
Otóż codziennie podleważ nim kwiatki w ogródku. Spoglądasz na niego i zachwycasz się nim a powinieneś to robić w toalecie bezwstydniku.
Spójrz choć raz na kwiatki

Portret użytkownika Kazek12

Nie  mogę  zrozumieć

Nie  mogę  zrozumieć  jednrgo, że co  zostanmie  odkyte, to  ci  skorumpowani naukowcy  określają  to  jako  świątynie  lub  miejsce  jakiegoś  kultu  religijnego, a  nie  obiekty  zwykłego , użytkowanego  na  co  dzień  miejsca  działalności,  bo  tak  wygląda  jakby  dawniej  ludzie  tylko  czcili kapłanów i bez  przerwy  się  modlili.  A  to  może  były  po prostu obiekty  bogatych  , którzy  albo  przybyli  spoza  ZXiemi  lub  ziemskiej  cywilizacji.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Co obiecałem to i niniejszym

Co obiecałem to i niniejszym czynię.Patrząc na dolne zdjęcie dupołówkowe,podświadomie wysnuwacie wniosek że przedstawia ono wytwory dosyć prymitywnego rzeżbiarza.Błąd i to straszny!.Zwróćcie uwagę na lewa połówkę tego zdjęcia.Wykonały to istoty podobne do tych tam przedstawionych,których narządem chwytnym były trójpalcowe dłonie,bardziej przypominające szpony.Nie czyniły tego żadnym dłutem,skrobakiem czy innym narzędziem do obróki kamienia.Ich narzędziem był inihilator wiązań atomowych,ustawiony na największa ostrość i najmniejszy zakres głębokości.Jeśli chcecie zobaczyć możliwości operowania takim narzędziem,to wrzeżbijcie coś laserem ręcznym np.w styropianie.Taka mniej więcej jest relacja tego narzędzia do skały.O ich możliwościach rzeżbiarskich przekonalibyście się,gdybyście znaleźli wykazie eksponatów stamtąd ,porzuconą przez nich niedokończoną figurkę(z powodu wady nmateriału)a na której jeszcze widać precyzyjne ślady obróbki pokładowej obrabiarki skrawaniem.Pokładowej?.Tak,bo te stęple które widzicie to podpory spoczynku grawitacyjnego latających dysków.Na wierzchniej ich powierzchni widać do dzisiaj dołki wydrążone po to,aby dysk osadzony na nich za pośrednictwem materiału przypominającego gumę,nie przemieszczał się podczas wichur i poruszania się w nim załogi.Utworzona przestrzeń pod spodem stanowiła chłodny i zabezpieczony od opadów schron.Po co te rzeźby na tych filarach?.Istoty które tam przebywały mają wzrok utkwiony w nadprzestrzeni,co nie pozwala widzieć naszej rzeczyweistości tak jak my to widzimy,lecz w naszym kontinuum widzą tylko jednobarwne kształty.Po tych rzeżbach orientowały się o swoim położeniu względem terenu.Na prawym zdjęciu widzicie stwora przypominającego psa.To nic innego jak podręczny robot,używany nie tylko przez te istoty ale i przez inne gatunki stworzeń rozumnych,do posługi i ochrony przed dzikimi zwierzętami.Był on wytwarzany na masowa skalę i handlowano nim ,jako towarem wymiennym.Możecie prawie identyczny znaleść w wykopaliskach Ameryk.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika sio

Powiem wam jak złe są

Powiem wam jak złe są monoteistyczne religie.
Dawniej ofiarowano ludzi. Była specjalna grupa kapłanów,która wybierała spośród  ludzi i kogos ofiarowała. Wcześniej konsultowano to z bóstwami, które dobrotliwie ostrzegały przed kataklizmem albo wojną na lata przed. Potem religie wybiły i powywieszały i poukamienowywały ttych świątobliwości.
Otóż hitler był poświęcony molechowi jako chłopiec tysiące lat temu ponieważ kapłani rozpoznali gagatka.
Potem kiedy się ponownie narodził nie został rozpoznany ponieważ nie było już ich świątobliwości czyli kapłanów których religie monoteistyczne wytępiły i tak zginęło miliony ludzi. Ci świątobliwi kapłani na pewno wyłapaliby zbrodniarzy z inkwizycji zanim zaczęli palić i topić a potem ścinać niewinnych ludzi.
Wcześniej takie rzeczy nie były możliwe bo kapłani kotaktowali się z umiłowanymi bóstwami, które ostrzegały przed takimi złoczyńcami, dawały wizje i był porządek.
Spójrzcie co szatan zrobił dla złota i władzy
 
 

Portret użytkownika mózg

Od lat rozkminiam i nie mogę.

Od lat rozkminiam i nie mogę. Skąd wzięła się maniacja fascynacja złotem? Rozumiem, że ładne, że jak się nosi obrączkę to trochę się wciera w ciało, że złoto w organiźmie potrzebne, że nadzwyczajne własności przewodzące i niereagujące. Ale żeby w sejfach gromadzić, rozdrapując żyły Ziemi? Zaburzać naturalne, nie wiem, żyły komunikacyjne? Czy jakieś inne funkcje nieznane? Żeby aż zażynać się dla złota? Grabić? No chore. Tak naprawdę człowiekowi potrzebny jest pełen tależ codziennie, jakieś odzienie i żeby na łeb nie kapało. Po co więcej gromadzić?

A szatanowi po co złoto? Przecież nawet w więzieniu człowiek jest wolny, bo myśli są wolne i nikt nie może mieć pełnej władzy nad cudzym umysłem. A już na pewno nie za pomocą złota. Po co więc w te sejfy złoto upychać?

Strony

Skomentuj