Podwodna piramida odnaleziona w okolicach Wysp Azorskich

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Zupełnie sensacyjnie brzmią doniesienia z okolic Wysp Azorskich. Badacze odkryli tam podwodną strukturę, która wygląda na kilkudziesięciometrową piramidę. Co ciekawe Azory to hipotetyczna lokalizacja mitycznej Atlantydy.

 

 

Piramidę odkryto w pobliżu Bank De João de Castro pomiędzy wyspami Terceira i São Miguel. Struktura mierzy sobie aż 8000 metrów kwadratowych u podstawy i około 60 metrów wysokości. Odkrycie zostało dokonane za pomocą odczytów batymetrycznych, czyli z wykorzystaniem metod takich jak sonary czy sondy ciśnieniowe lub akustyczne.

 

Według specjalistów nie jest możliwe, żeby piramida powstała w sposób naturalny. Sprawa zainteresował się rząd portugalski, który zapewnił wsparcie w poszukiwaniach ze strony marynarki wojennej. Nie wiadomo jednak, czy nie jest to doroga do zatuszowania znaleziska.

 

Po historii opowiedzianej na temat Atlantydy przez Platona wszyscy zastanawiali się gdzie mógł się znajdować ten mityczny kontynet za Słupami Heraklesa. Jako jedna z hipotetycznych lokalizacji wymieniano właśnie Azory. Odkrycie, jakiego dokonano, może rzucić więcej światła na tę tajemnicę.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Rave

Piramidy są rozsiane po całym

Piramidy są rozsiane po całym ziemskiem globie, wiele z nich jest na dnach oceanów. Nie służyły jako grobowce, liczne dowody wskazują że były pewnego rodzaju urzadzeniami, nie wiadomo jednak do czego służyły, ale tworzyły globalną sieć. Gdyby wziąść pod uwagę biblijny globalny potop i jego historię przedpotopową, wtedy otrzymamy wiele fascynujących odpowiedzi, które o dziwo idealnie potwierdzają teraźniejsze dowody archeologiczne... Poczytajcie o tym temacie, sprawdźcie sami! 

Portret użytkownika Homo sapiens

Mogło tak być jak admin

Mogło tak być jak admin pisze, po prostu ląd się zapadł gdy woda wytrysnęła z podziemi, dobrze opisane jest to tutaj:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/05/zgony-mamutow-i-tajemnicze-artefakty.html
 
jak wszyscy wiemy, podziemia, czyli skorupa ziemska jest wielce zasobną w wodę, wodę pod wysokim ciśnieniem napierających z góry skał, zbiera się ona naturalnie w duże zbiorniki, które zostały w Piśmie Świętym nazwane "zbiornikami wielkiej odchłani", gdy część z nich pozbyła się wody, warstwa leżąca nad nimi się po prostu zapadła, ta cywilizacja lub tereny okupowane przez zaawansowaną cywilizację znajdującą się w niebezpiecznym punkcie poszły na dno ! Takich miejsc znajduje się ciągle wiele, lecz są one wyciszane, bo ewolucyjna nauka nie dopuszcza takiego przebiegu zdarzeń ! Nie wspominając o różnych nieznanych rasach z całkiem niedalekiej przeszłości a mogących być efektem mieszania się ludzi z innymi istotami, czego efektem była pózniejsza próba naśladowania ich cech anatomicznych przez ludzi chcących choćby wyglądem przypominać te niezwykłe istoty...
oto zdjęcie indianina któremu matka zdeformowała czaszkę poprzez bandaże uciskowe...
o tym jest pisane tutaj:
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/06/analiza-anatomiczna-czaszek-nefilim.html
[ibimage==19034==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj