Sataniści pozywają Netflixa za złamanie praw autorskich do wizerunku Baphometa!

Kategorie: 

Źródło: Satanistic Temple

Najnowszy serial Netflixa na temat "Niesamowitych Przygód Sabriny" spowodował ogromne poruszenie. Mowa tu jednak nie tylko o głosach fanów zainteresowanych jego fabułą, a o przedstawicielach Świątyni Satanistów, którzy wystosowali oficjalny pozew przeciwko Netflixowi. 

Wszystko to ze względu na wykorzystanie w serialu wizerunku Baphometa, który zdaniem niejakiego Luciena Greavesa jest objęty prawami autorskimi zgromadzenia. Co ciekawe, ich zarzuty są całkiem dobrze uargumentowane, a więc nie wykluczone że potencjalny spór sądowy, mógłby być przez nich wygrany.

Wspomniana we wstępie Świątynia Satanistów to organizacja polityczna, z siedzibą w mieście Salem w stanie Massachusetts. Wbrew powszechnej opinii nie wyznają oni żadnych bóstw, a obecnie stanowią coś w rodzaju grupy aktywistów politycznych, których misją jak sami twierdzą, jest:

"Zachęcanie do szerzenia dobra i empatii wśród ludzi"

Ich sposobem na osiągnięce tego celu, ma być wykorzystywanie satanistycznych symboli. Tak więc niezależnie od tego jak zapatrujemy się na przyjęty przez nich sposób, to właśnie dlatego, wykorzystanie ich projektu Baphometa przez scenografów Netflixa wzburzyło tak duży opór. Szczególnie biorąc pod uwagę dość negatywne przedstawienie satanistów w samym serialu. Ponieważ jednak trudno byłoby wystowować sprawę karna na tej podstawie, sataniści obrali inny kierunek.

Zwrócili oni uwagę, że projektanci Netflixa, bezprawnie skorzystali z ich projektu posągu Baphometa, postawionego w Detroit jeszcze w 2015 roku. Budowa statuy miała miejsce po wykonanej w tym celu kampanii crowdfundingowej a posąg został ujawniony podczas specjalnej ceremonii. Tymczasem, włodarze Netflixa utrzymują iż podobieństwo w przedstawieniu tej istoty w ich produkcji oraz przez Świątynie Satanistów jest jedynie przypadkowe.

Wiele wskazuje więc na to, że sprawa faktycznie trafi na wokandę. Swoją drogą, żyjemy w doprawdy niezwykłych czasach, skoro sataniści oficjalnie pozywają kogokolwiek w obronie praw autorskich do wizerunku swojego opiekuńczego demona. Niezależnie od tego czy wierzą w jego moc, czy uznają go za zwykły symbol, cała ta sprawa jest znamionem zmian, które miały miejsce w społeczeństwie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Apokalipsa...! Szataniści

Apokalipsa...! Szataniści "nie są organizacją religijną" tylko "krzewią dobro i empatię" - WTF???!!! I jeszcze mają wąty, że ktoś wykorzystał wizerunek talmudyczno-starotestamentowego kozia-bozia jachfe? A co im do tego? Toć w/w wizerunek opatentował kość-ściół katowsklicki jak templariuszy kasował (swoją drogą jak mało mityczny Jezus się musi różnić od capa, skoro "brodata głowa", którą mieli czcić templariusze dla nich oznaczała Jezusa, a dla inkwizycji kozła)...

 

Portret użytkownika mordulec

No przecie każdy

No przecie każdy chrześcijanin Ci powie, że mieszkańcy zachodniej cywilizacji mają wolną wolę i wybrali ,,zło" i taki bozio, strąci ich do jeziora ognia na wieczne męki... bo jest litościwy, miłosierny i kochający Smile 

Portret użytkownika Homo sapiens

Ci z państwa którzy widzieli

Ci z państwa którzy widzieli ten film wiedzą jaki typ istoty przedstawia ten wizerunek !

Nadchodzi Czwarte królestwo - Quayle, Horn, Hoggard, Marzulli, Heiser, Missler

https://youtu.be/MkU3YNpbNoE

Szanowni państwo, sprawa jest o wiele bardziej poważna i jednocześnie niezwykła ! Wręcz niebywała ! Cała zachodnia cywilizacja jest pod wpływem mocy tej istoty i jej pomocników ! Tych ziemskich i tych z innego wymiaru ! Tylko Bóg Wszechmogący YHWH i Jego Syn Jezus oraz Duch Święty mógł przekazać ludzkości przyszłe wydarzenia, jak one się potoczą i o co w tym wszystkim chodzi, one już na Ziemi się zaczynają, wszystko zaczyna się realizować na naszych oczach ! Ufologia ma tu dużo do powiedzenia, ale duża część ufologów nie może z jakiegoś powodu o tym mówić ! Postaram się za jakiś czas przedstawić dodatkowe niezwykłe rzeczy ! Jeśli Bóg doda sił...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj