Sodoma i Gomora zostały zniszczone przez wojnę nuklearną między „bogami z kosmosu” Anunnaki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chris Hardy, badacz historii starożytnych cywilizacji, postawił kontrowersyjną tezę w swojej najnowszej książce "The Anunnaki Wars: Nuclear Self-Destruction in Ancient Sumer". Twierdzi, że dawne zniszczenie cywilizacji sumeryjskiej, słynne z jej rozwiniętej kultury i technologii, zostało spowodowane nie tyle katastrofą naturalną, co wynikiem konfliktu o władzę między starożytnymi bogami, znanymi jako Anunnaki.

 

Hardy, opierając się na dawnych eposach sumeryjskich, Księdze Rodzaju i dowodach archeologicznych, takich jak starożytne radioaktywne szkielety, przekonuje, że Anunnaki, których uważa za kosmicznych przybyszów z planety Nibiru, przyczynili się do ewolucji ludzkości poprzez modyfikacje genetyczne. Zdaniem Hardy'ego, Anunnaki stworzyli ludzi do wykorzystania jako siłę roboczą na Ziemi.

 

Jednak te bogowie nie byli zgodni co do kierunku, w jakim powinna podążać ewolucja ludzkości. Enki, jeden z bogów Anunnaki, uważany za protektora ludzi, był w konflikcie z Enlilem, który objął pozycję dowódcy Ziemi i prowadził wojnę przeciwko klanowi Enki o przyszłość ludzkości.

Ten konflikt doprowadził do zniszczenia pięciu miast na równinie jordańskiej, w tym Sodomy i Gomory, przez broń jądrową. Hardy twierdzi, że bombardowanie było wynikiem decyzji podjętej przez Zgromadzenie Bogów pod przewodnictwem Enlila. Efekt nuklearnej zagłady miał nie tylko wpływ na starożytne miasta, ale także doprowadził do upadku samej cywilizacji sumeryjskiej.

 

Kontrowersyjna teoria Hardy'ego jest wspierana przez tłumaczenia starożytnych tekstów sumeryjskich, w tym "Eposu Erra" i "Lament of Ur", które opisują wojnę nuklearną, oraz przez odkrycia archeologiczne, które wykazały ślady potężnej eksplozji. Christopher R. Moore, archeolog, który prowadził badania na terenie starożytnego miasta Tall el-Hammam, przypuszczał, że meteoryt mógł być przyczyną zniszczenia Sodomy i Gomory, jednak nie można tego jednoznacznie potwierdzić.

Hardy'ego teoria, choć kontrowersyjna i niezgodna z głównym nurtem naukowym, przypomina nam o niezwykłej tajemnicy i nieznanej przeszłości naszej planety. Jest to jedna z wielu prób zrozumienia naszego pochodzenia i wyjaśnienia tajemniczych zjawisk, które nadal stanowią wyzwanie dla współczesnej nauki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj