Niezidentyfikowany obiekt w przestrzeni powietrznej nad Polską

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na kanale YouTube należącym do Fundacji Nautilus pojawiło się nagranie rzekomego UFO widzianego niedawno nad polskim niebem. Według opisu ma to być cylindryczny obiekt emitujący dziwną różową poświatę.

Do obserwacji doszło 23 czerwca 2019 roku. Anonimowy świadek twierdzi, że jego uwagę przykuło to, że obiekt nie poruszał się w sposób jednostajny tylko raz przyspieszał a raz zwalniał.

 

Nagranie zostało wykonane na bardzo dużym optycznym przybliżeniu dlatego obraz przeważnie jest rozmyty. Mimo to niektórzy sugerują że nie widać tam skrzydeł zatem nie może to być samolot.

 

W rzeczywistości wytłumaczenie tej anomalii jako samolotu jest najbardziej prawdopodobne. Przy właściwym ułożeniu względem obserwatora oraz przy odpowiednim oświetleniu przelatującego odrzutowca, może on wyglądać na cylindryczny obiekt. Samolot najłatwiej jednak zauważyć na podstawie mrugającego światła, a tego nie widać na nagraniu.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika angelus

kilkanaście dni temu byłem w

kilkanaście dni temu byłem w Międzyzdroijach. Siedziałem na tarasie 1 p i wpatrywałem się w niebo. W pewnym momencie ujrzałem na tle rozgwieżdżonego nieba, w piramidalnym szyku 9 szarych dysków mknących z olbrzymią prędkością z północy na południe. Żadnych świateł, tylko szare dyski. Nie mogłem określić ani ich wielkości, ani pułapu. Widziałem to pierwszy raz coś takliego. Żadnych świateł!

Portret użytkownika Kuba z Górki na Dołku

Jakie tam ufo? Toż to dekiel

Jakie tam ufo? Toż to dekiel od aparatury do bimbru co my jom ze śwagrem ze starego parnika zrobilim, no i jak śwagier letko chciał temperature podkrecić tom mu mówił - nie ruszaj bo kłopotów narobisz, no i zacier sie zagotował i jak nie pizgło, i dekiel poooszedł tak że po nim ani widu ani słychu a tu masz - znalaz sie skubaniutki

Portret użytkownika piotrekmac92

2 razy już widziałem podobne

2 razy już widziałem podobne ufo. Pierwszy raz jakoś 2 tygodnie temu. Było bezchmurnie i wyraźnie było widać, że nie miał skrzydeł. Nie mogłem uwierzyć, więc sprawdziłem na flightradar24 czy to nie samolot, ale żaden nie przelatywał w obrębie ponad 100 km. 5.09 koło 23:00 też widziałem podobny objekt nad łakami przy Zalewie Szczecińskim. Świecił bardzo mocno na czerwono. W pewnym momencie zwolnił, potem przyspieszył i zniknął za drzewami. Na pewno to nie był samolot, bo leciał za nisko. 

Skomentuj