Izraelski geolog przekonuje, że ma dowody, iż Jezus Chrystus nigdy nie zmartwychwstał

Kategorie: 

Wejście do Grobowca Talpiot - Źródło: kadr z YouTube

Co jakiś czas dowiadujemy się kolejnych rewelacji na temat początków chrześcijaństwa. Przeważnie kolportują je wyznawcy innych religii, zwłaszcza judaizmu. Tym razem w trakcie Wielkanocy dowiedzieliśmy się, że ossuaria z tak zwanego Grobowca Talpiot zawierają ciało Jezusa, co oznacza, że nigdy nie zmartwychwstał.

 

Praktycznie od samego początku powstania chrześcijaństwa, wyznawcy Judaizmu starają się zdyskredytować religię, która wyewoluowała z ich Biblii. Rzekome zmartwychwstanie Jezusa zostało przez nich wyjaśnione wykradzeniem ciała mistrza przez uczniów. Ostatecznym dowodem byłyby jednak szczątki Chrystusa, dlatego od wieków trwają ich poszukiwania.

 

Grobowiec Talpiot odnaleziono we wschodniej Jerozolimie w 1980 roku. Wewnątrz znajdowały się tak zwane ossuaria, czyli szkatuły kamienne zawierające szczątki doczesne osób tam spoczywających. Potem odkrycie zaginęło z annałów historii na 27 lat i wypłynęło dopiero w 2007 roku.

 

Swoją premierę miał wtedy film dokumentalny "Zaginiony grobowiec Jezusa", który został wyprodukowany przez słynnego reżysera Jamesa Camerona. Dokument dowodził, że ossuaria zawierają szczątki rodziny Jezusa Chrystusa i jego samego. Ma się tam znajdować szereg inskrypcji wskazujących na to. Najważniejsze z nich zawierały odniesienia do osób znanych z Biblii.

 

Najważniejsze ossuarium ma napis "Jezus syn Józefa", oprócz tego jest tam też urna z napisem "Maria", co miało odpowiadać Marii Magdalenie. Znajdowały się tam też szczątki ich syna - Judasza. Wszystko to składa się w logiczną całość, która bardzo podoba się wyznawcom judaizmu, którzy nadal czekają na mesjasza, dlatego odrzucają możliwość, że był nim Jezus.

[ibimage==24394==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ossuarium z Grobowca Talpiot - źródło: kadr z YouTube

Rewelacje Camerona zostały przyjęte z mieszanymi uczuciami. Zwracano uwagę, że imiona Jezus i Maria były bardzo popularne w Judei, dlatego nie można na tej podstawie wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Zwracano też uwagę, że ossuaria mogły zostać tam złożone przypadkowo i wyciąganie wniosków na podstawie ich zgrupowania w jednym miejscu jest nieuprawnione.

 

Izraelski geolog, dr Aryeh Shimron dowodzi, że znalazł sposób na potwierdzenie, iż ossuaria nie znalazły się tam później, tylko zostały złożone w pierwszym wieku naszej ery. Dokonał tego dzięki analizie chemicznej zabytków, a jego prace od początku wspierał Izraelski Urząd do spraw Zabytków.

 

Od kilku dni prawie wszystkie media świata podają za izraelskimi źródłami, że Jezus Chrystus nie zmartwychwstał, a jego ciało zostało złożone w Grobowcu Talpiot. Oczywiście zmasowany przekaz propagandowy tego odgrzewanego kotleta wymierzonego w chrześcijaństwo, zupełnym przypadkiem został idealnie skorelowany z obchodami zmartwychwstania Jezusa, czyli Wielkanocy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika scatognostycyzm ka ka ka ka

żal mi was wszyscy pójdziecie

żal mi was wszyscy pójdziecie do czyśćca i po wielu latach katowania w końcu wyczyszczeni będziecie mogli w obłedzie poczyśccowym kiwajac sie na boki i toczac śline z ust oddawac pokłony bogu, ja niestety bede w piekle na wieki wieków. |Scatognostycyzm!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Jestem, jak wielu z Was wie,

Jestem, jak wielu z Was wie, antyreligijnym ortodoksą, ale kłamstwo pejsatych parchów na temat grobowca Jezusa jest parchatym nadużyciem.

Jezus i jego rodzina to biedacy a więc nie stać by ich było na tak wystawny grobowiec.

Co te żydowskie parchy nie wymyślą, aby wbić klin w umysły chrześcijan...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika proxi

A może niepokalane poczęcie

A może niepokalane poczęcie to in vitro, tylko prymitywny naród nie mógł tego ogarnąć i ogłosił CUD, a nawalony strażnik grobu, żeby nie nie "namoczyć" że spał na warcie i rodzina wyniosła zwłoki, powiedział o błyskach, grzmotach z grobu i kolejny CUD. A kościół od zawsze ujawniał tylko to co budowało by jego potęge i dominacje nad "szaraczkami"

Portret użytkownika Proxi

A może niepokalane poczęcie

A może niepokalane poczęcie to in vitro, tylko prymitywne społeczeństwo uznało to jako CUD. A ciało Jezusa mogła wynieść rodzina, a nawalony strażnik, żeby uniknąć kary za za swój czyn głosił o blasku grzmotach i innych zjawiskach i kolejny CUD

Strony

Skomentuj