Jedna z piramid na Marsie może być sztucznym tworem? Tak twierdzą naukowcy!

Kategorie: 

Źródło: NASA

Cydonia Institute for Martian Research udostępnił wiele zdjęć niezwykłej formacji skalnej na powierzchni Marsa, która w dużej mierze przypomina piramidę. Znalezisko okazało się na tyle intrygujące, że naukowcy zdecydowali się na omówienie jego dziwnych cech w pracy naukowej opublikowanej w czasopiśmie Science Journal.

Dziwna formacja skalna była wyraźnie widoczna na pięciu zdjęciach wykonanych przez sondy Mars Global Surveyor oraz Mars Reconnaissance Orbiter. Autorzy pracy naukowej na jej temat czyli George Haas i Bill Saunders sugerowali, że ta domniemana piramida, przejawia oznaki złotego podziału. Oczywiście głównym celem badaczy nie było udowodnienie, że niezwykła struktura z marsjańskiego regionu Candor Chasma została zbudowana przez inną cywilizację. Problemem badawczym który zdecydowali się oni poruszyć, były możliwe zjawiska naturalne które mogłyby doprowadzić do powstania tak niezwykle regularnego kształtu.

Szczególnie ciekawe w tej kwestii jest to, że ta niezwykła formacja zainteresowała sobą innego naukowca, i to blisko 40 lat temu. W 1977 roku światowej sławy astronom Carl Sagan zdecydował się na przedstawienie zdjęcia piramidy podczas wykładu dla Royal Institution of London. Wówczas, mężczyzna postulował iż powstała ona w wyniku erozji, lub pokrewnych jej zjawisk. Wspominał on o tym temacie kilka razy w ciągu kolejnych lat, ale ostatecznie porzucił go na dobre.

Rezultaty pracy naukowej Haasa i Saundersa na temat tej struktury, są dość zaskakujące. Okazuje się bowiem, że ich zdaniem:

Strukturalna forma tej trzystronnej piramidy, obserwowanej wewnątrz zachodniego regionu Candor Chasma, jest prawdziwa i przejawia ślady geometrii i symetrii, która wspiera teorię o jej sztucznym pochodzeniu. Zalecamy aby NASA oraz zespół w University of Arizona skierował MRO na wspomniany sektor Marsa, tak aby uzyskano dodatkowe fotografie tej niezwykłej formacji.

Innymi słowy, mamy to doczynienia z bezprecedensowym zdarzeniem, kiedy przedstawiciele środowiska naukowego uważają, że odnaleźli dowód na istnienie piramid na Marsie. Narazie operujemy w sferze spekulacji, ale zaakceptowanie takiej możliwości w swoich badaniach naukowych jest oznaką bardzo interesujacego procesu. Nie wykluczone, że ta piramida może być pierwszym krokiem w celu poznania prawdziwej historii Marsa.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika AldoRado

W sprawę mumi z Nazca

W sprawę mumi z Nazca zamieszany jest Jaime Mussan ... To mi wystarczyby baaaaardzo ostrożnie cieszyć się tymi odkryciami. 

Poszukajcie na jakiejś popularnej stronce z filmami, jak wyciągają ową mumię z kartonu "po kuchnce" ... bez rękawiczek, srzętu zabezpieczającego, przenoszą jak manekina Smile TAKIE ODKRYCIE !  w pudełku ... na lotnisku w Peru, w pełnym słońcu, aj tam aj tam.

Czasmi tak tu czytam, że NASA taka nie wiarygodna a na takie coś się nabierać to ręce opadają.

Pozdrawiam serdecznie.

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Homo na twoim miejscu aż tak

Homo na twoim miejscu aż tak nadto nie ekscytowałabym się tymi mumiami składakami. Już nie pamiętasz wpadki z mumią rzekomej "insektodialnej" istoty, którą łykną nawet Marzulii ?. Już nie pamiętasz jak co drugi komentarz grzmiałeś o ks.Objawienia jak to właśnie ta mumia miała przedstawiać istoty z otchłani ?.

Rozumiem, że człowiek może raz stracić czujność i dać się ponieść ale drugi czy trzeci raz to już przesada. Pozdrawiam.

Skomentuj