Już niedługo ma dojść do końca świata! Czy zapowiedź ze stycznia zbliża się ku spełnieniu?

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Zapewne mało kto pamięta, że jeszcze na początku stycznia bieżącego roku pojawiła się kolejna zapowiedź końca świata. Mężczyzna posługujący się własną interpretacją fragmentów z Apokalipsy świętego Jana twierdzi, że nadejście biblijnej Bestii będzie miało miejsce już za dziewięć dni.

Twórca tej osobliwej historii to niejaki Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue, który uważa że klucz do tajemnic końca świata znajduje się w Biblii. Interesujące nas fragmenty pochodzące z Apokalipsy św. Jana:

A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa,
i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy
Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Korzystając z powyższych zdań z Apokalipsy św.Jana, Mathieu Rodrigue określił, że koniec świata nastąpi 24 czerwca 2018 roku. Zarówno w styczniu jak i wówczas żaden z portali internetowych piszących na ten temat, nie pojęcia o tym pojęcia w jaki sposób dotarł on do takich rezultatów.

Biorąc pod uwagę iż w samym 2017 mieliśmy doczynienia z blisko sześcioma zapowiedziami końca świata, fakt iż ten trend przetrwał nawet do obecnego roku nie powinien nikogo zaskakiwać. Faktyczne zainteresowanie tego typu tematami jest całkiem spore, a biorąc pod uwagę, że ten konkretny koniec świata ma nadejść na 3 dni przed najdłuższym zaćmieniem Księżyca od 100 lat, nie wykluczone że również zdoła on zyskać uwagę szerszej publiczności.

Przed ponad pięcioma miesiącami zasugerowałem iż z racji niewielkiej ilości informacji na temat metody badania tych cytatów, najprawdopodobniej mamy doczynienia z oszustem lub szaleńcem. Szczególnie biorąc pod uwagę mieszane informacje na temat należącego do niego profilu na facebooku gdzie rzekomo udowadniał on swoje tezy bazując na analizie amerykańskiego dolara oraz tablicy okresowej pierwiastków.

Prawda jest taka, że jedynym sposobem na potwierdzenie tej interpretacji Apokalipsy jest cierpliwe oczekiwanie na nadejście 24 czerwca. Najprawdopodobniej, tak jak w wielu poprzednich przypadkach nie wydarzy się wtedy zupełnie nic. Ale jeżeli rzeczywiście doszłoby do jakichś katastrofalnych zdarzeń, to przynajmniej będziemy na nie mentalnie przygotowani. Na odpowiedź na tą  zagadkę przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika EGIPŁAN

I  COOOO????   I  znowu  nie 

I  COOOO????   I  znowu  nie  było  końca  świata....

Takie  zmyłki  i  manipulacje  są  po  to TYLKO,  aby  w razie  prawdziwych  ostrzeżeń  nikt  prawie  w te  prawdziwe ostrzeżenia   nie  uwierzył i  nie  zareagował//////.    I  O  TO  WŁAŚNIE  CHODZI  REPTILIANOM!!!   MA  ZGINĄC  JAK  NAJWIĘCEJ LUDZI   I  ENERGII Z  UWOLNIONYCH OD  CIAŁ  DUSZ  BĘDĄ  MIELI  DO  KONSUMPCJI   ILE  BĘDĄ  CHCIELI.....  BIOENERGIA DUCHOWA  JEST  BOWIEM  PRAWDZIWĄ  KASĄ  WE  WSZECHŚWIECIE   ,  TAK  SAMO  JAK  DLA  LUDZKOŚCI  PRAWDZIWYM  PIENIĄDZEM    JEST  ZŁOTO  I  SREBRO....    

Portret użytkownika ascendant_149

Biorąc pod uwagę teksty z 4

Biorąc pod uwagę teksty z 4-ech ewangelii + Apokalipsa św. Jana - kolejność zdarzeń jest następująca (zdarzenia te sa ukryte w tekstach poszczególnych Ewangelii i należy je wyłowić i połączyć w jedno): 1. Upadek Syrii (obecnie wojna); 2. Zburzenie złotej kopuły świątyni w Jerozolimie (obecnie w rękach arabskich); 3. Objawienie się Antychrysta - fałszywe przyjście Jezusa; 4. Globalna wojna wszystkich narodów świata; 5. Trzy doby ciemności (chronieni będą tylko wierzący); 6. Przyjście prawdziwego Jezusa. Pomiędzy tymi wydarzeniami (okres 3,5 lat)wojny, choroby i głód - ale tylko dla tych nieoczipowanych (z wolną wolą). Oczipowani - czyli Ci bez wolnej woli będą żyli w luksusie lecz nie zobaczą przyjścia prawdziwego Jezusa (sterowanie komputerowe), tym samym nie będą mogli się zbawić, zostać poddani sądowi Bożemu - wybór o czipowaniu bądź nie, należy do Ciebie !

Portret użytkownika Alien9174

Wg mnie by rozszyfrować tekst

Wg mnie by rozszyfrować tekst Apokalipsy należy zadać sobie jedno podstawowe pytanie i spróbować na nie odpowiedzieć. A mianowicie: dlaczego Jan z rozkazu Boga zapieczęntował (zakodował) to, co zostało mu pokazane w objawieniu na wyspie Patmos? 

Portret użytkownika Kmieciu

Ochlał się winem "z promocji"

Ochlał się winem "z promocji" robionym po kosztach nie na winogronach tylko na wilczej jagodzie, a nie "zapieczętował", bo te jego zwidy o różnych zmutanciałych monsterach to wypisz-wymaluj zatrucie atropinowe, jak u gimbów po bieluniu, a nie żaden "Bóg". Nożesz normalnie kliniczny obraz intoksykacji jak z "Toksykologii" prof. Seńczuka - nomen-omen Biblii polskich toksykologów... Ew. zagryzł jeszcze "ciałem Chrystusa" z podejrzanego zboża ze sporyszem, stąd te wizje krain 40 i 4 na kształt i kolor turkusa i szmaragda w białych szatach Baranka (czy jakoś tak) - jak wiadomo LSD (nawet nieoczyszczona pochodna lizergidowa z w/w grzyba) ryje banię jak trza...
 

 

Portret użytkownika erektus

A ja wiem, kto dokładnie wie,

A ja wiem, kto dokładnie wie, kiedy będzie koniec świata. On wie wszystko.Czasami jego imię jest napisane na murach, cztero literowe imię. Kto ma rozum do ruzumowania niech pojmuje i przeliczy znaczenie tego imienia. Numer jego cztery.

Portret użytkownika Kmieciu

A skąd wiesz, że "kiedy jest

A skąd wiesz, że "kiedy jest apokalipsa, to właśnie ptaki się dziwnie zachowują"? Dużo Apokalips już przeżyłeś Blum 3 ? Apokalipsa to będzie jak gołębie zamiast srać miotem koszącym po obecnych, zaczną swoje g... sprzątać - w przeciwnym razie definicja "dziwnie" jest otwarta Blum 3

 

Portret użytkownika Homo sapiens

Niezwykle szokujące było dla

Niezwykle szokujące było dla mnie odkrycie, że na cywilizację obecnego wieku, nazywaną także "Egiptem" Bóg YHWH zsyła istoty "żabopodobne" - reptilian !~To jest wyjątkowo zastanwiające i potwierdzające niesamowitą prawdę Bibii !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Kmieciu

E, biba to by mu może pomogła

E, biba to by mu może pomogła, tylko taka solidna, jak Dżizas z ziomami w wieczerniku Blum 3 - 3-dniowy kac (a po 3 dniach zmartwychwstanie do roboty) od razu by wyprostował podejście do rzeczywistości (czyt.: "sprowadził z krainy biblijnych bajek o kryształowym Jaruzelemie z Armageddonu do 3-wymiarowej rzeczywistej rzeczywistości"), będąc zjawiskiem boleśnie fizycznym i jak najbardziej z tego świata, a nie biblijnym hylomorficznym NWO-niewiadomoco z entego wymiaru...

 

 

Portret użytkownika Alien9174

Apokalipsę może rozszyfrować

Apokalipsę może rozszyfrować tylko ta osoba,  która napisała to objawienie, choć większość wizjonerów jest blisko.  I najważniejsza sprawa. Jezus Chrystus nie przepowiadał "końca świata" ani Jan w Apokalipsi. I może dlatego większość wizjonerów wciąż się myli.? A tu słowa jedynego naszego nauczyciela, Jezusa Chrystusa, bo my wszyscy braćmi jesteśmy - za słowami z Ew. Mat. 23, 8-9. 
Mt 24,22: „Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony”.

Piszecie o "końcu świata", ale wg Kościoła Kat....olickiego, który straszy wszystkich końcem, by ukryć wszystkie swoje zbrodnie i prawdziwe intencje, którymi kieruje się od początku swego istnienia.  

Portret użytkownika Alojzy

W roku jest tylko 356 dni, a

W roku jest tylko 356 dni, a sraczka apokaliptyczna od setek lat produkuje po kilka zagład dziennie, dlatego ogłaszam konkurs: czy jest jakikolwiek dzień w jakimkolwiek roku który nie został mniej lub bardziej jawnie objęty przepowiednią zagłady?
Nagrodą w konkursie będzie brak nagród.
 

Portret użytkownika Piotrek

Nie znam dokładnie tej

Nie znam dokładnie tej przepowiedni ALE jeśli ma to związek z NAJDŁUŻSZYM zaćmieniem Księżyca 3 dni przed lub po (nieważne) ALE ważne najdłuższym w sensie czasu poruszania się cienia Księzyca po Ziemi to powiem tak : ciśnienie materii płynnej wewnątrz Ziemi od jakiegoś czasu jest na maksimum bo "obudziły" się prawie wszystkie wulkany na Ziemi lub większość, Ziemia jest w jakimś meikscu ksomosu gdzie się to dość obudziło !  Zaćmienie wg. starych teorii pływu Eteru przez kosmos (antymaterii bądź szarej materii, nazywają jak chcą), więc ten strumień Eteru to GRAWITACJA ! Ziemia i inne ciałą płyną jakby w kosmicznej rzece ETERU itd... za mało miejsca na wywody. Zaćmienie to koniunkcja Słońca, Księżyca i Ziemii. Podczas koniunkcji zwiekszą się gęstość Eteru pod Księżycem (w stosunku do normalnego pływu). Zjawisko przypomina lanie wody na kulki zawieszone jedna pod drugą, woda omywa każdą kulkę i koncentruje się grubszym strumieniem pod spodem. Przy koniunkcji działa dodatkowo zjawisko "lepności" Eteru do ciałą niebieskiego Więc ! zagęszcza się strumień pod Księżycem i celuje prosto w Ziemie TAM gdzie jest cień , na skorupę Ziemi działa zwiększona grawitacja tam gdzie przemiszcza się  cień. Ciśnienie wewnątrz Ziemii prące od środka Ziemi na skorupę zewnętrzną  + zwiększony nacisk grawitacyjny od koniunkcji od Słońca i Księżyca w doł na skorupę Ziemi + długi czas działania (najdłuższe zaćmienie) na skorupę Ziemii, muszą nastapić jakieś pęknięcia między łączami płyt tektonicznych albo itd...tak jest za każdym zaćmieniem , ale tutaj mogą być nakładki ekstremalnych warunków więc ostateczne efekty nieznane. Małe drgania Ziemi na pewno będą a co więcej ??? CZYSTA fizyka ETERU tylko kto to dzisiaj rozumie i wie ??!!!  Bendandi na tym stawiał swoje hipotezy trzęsień Ziemi na KONINKCJACH planet i wszechobecnym w Kosmosie strumieniu eteru i jego prawach fizyki.  Książki aryjskie (tłumacznia bezpośrednie tylko z sanskrytu na angierlski lub niemiecki) opisują to wielokrotnie. W zasadzie czytając Srimad Bhagavatam kilka tomów jest to uzuzpełnienie dla Bhagavat gity i Mahabharaty, można dowiedzieć się o tym i łatwo zrozumieć, Dlaczego nasza cywilizacja nic z tego nie korzysta NIE WIEM !             

Portret użytkownika moja opinia

Biblię trzeba czytać a nie

Biblię trzeba czytać a nie krytykować i interpretować jak się komu podoba.Jezus wyrażnie  powiedział,że nawet on nie wie kiedy nastąpi koniec świata .To wie tylko Bóg. Więc skąd tyle proroctw i pseudoproroków?

 

Portret użytkownika Kmieciu

Przeczytałem. Z interpretacją

Przeczytałem. Z interpretacją, bo nie jestem w sekcie i nikt mi nie będzie zabraniał się zastanawiać nad  przyswajaną treścią. Co do krytyki, potwierdzam opinię przedmówcy: bełkot. Gorszy bełkot to chyba tylko Księga Urantii i niekwestionowany bełkot wszechczasów - Koran.

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Homo sapiens

Wystarczy przeczytać obydwa

Wystarczy przeczytać obydwa listy św. Pawła do Tesaloniczan i od razu widać, że perspektywa Paruzji była wtedy inna: Nie przeznaczył nas Bóg, abyśmy zasłużyli na gniew, ale na osiągnięcie zbawienia przez Pana naszego Jezusa Chrystusa (1Tes 5, 9). Pierwsi chrześcijanie spodziewali się, że dzień sądu nadejdzie lada moment. Paweł przestrzegał przed takim podejściem: prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański (2 Tes 2, 2). Po śmierci św. Jana, kiedy jego uczniowie zobaczyli, że zapowiadana Paruzja nie nadchodzi, szybko zdali sobie sprawę, że nie można Apokalipsy brać dosłownie, ale należy ją odczytywać symbolicznie ! 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Kali

Lepiej podejść od bardziej

Lepiej podejść od bardziej naukowego sposobu ludzi mądrych niż szalonych jasnowidzów.

Na tagentv Na filmiku "wielkie zmiany małej ziemi" w naukowy sposób zostaje wyjasniony cykl 676-letni (globalnego wymierania Na skutek przebiegunowania), na kanale akari aryaca Grzegorz Skwarek potwierdza te fakty na tle historycznym.

Skomentuj