Komputer przewidział, że do 2040 roku nastąpi upadek ludzkości

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Australijska stacja ABC News przypomniała niedawno jak brzmiały niepokojące rezultaty symulacji, którą przeprowadzono za pomocą modelu komputerowy, opracowanego przez specjalistów z Instytutu Technicznego Massachusetts. Wynika z niej, że za około dwie dekady, nasza cywilizacja upadnie.

 

W 1973 roku, naukowcy z MIT stworzyli model komputerowy „World One”, a następnie uruchomili go w jednym z największych komputerów na świecie jak na tamte czasy, który znajdował się w Australii. Program ten skupiał się między innymi na wzrośnie populacji, dostępności do ziemskich zasobów naturalnych, jakości życia oraz poziomu zanieczyszczenia planety.

Program „World One” opracował pionier komputerowy Jay Forrester dla międzynarodowej organizacji, znanej jako Klub Rzymski. Wyniki symulacji okazały się złowróżebne. Według tego programu, w okolicach 2020 roku, warunki życia na Ziemi staną się bardzo trudne. Jakość życia będzie cały czas spadać, a wraz z nią spadnie liczba populacji. Jeśli nic z tym nie zrobimy, w okolicach 2040 roku, „cywilizacja jaką znamy przestanie istnieć”.

Nadużywanie zasobów naturalnych Ziemi to faktycznie poważny problem. Raport Global Footprint Network wskazuje, że już 1 sierpnia, nasza cywilizacja zużyła surowce, które teoretycznie powinny nam wystarczyć na cały rok. W ostatnich latach, zużycie zasobów również było na bardzo wysokim poziomie. Natomiast szwajcarski bank HSBC ostrzega, że na naszej planecie kończą się zasoby niezbędne do podtrzymania życia. Co więcej, nasza Ziemia faktycznie jest coraz bardziej zanieczyszczona.

 

Z pewnością nie powinniśmy traktować programu komputerowego jak wyroczni. Symulacje zostały przeprowadzone w 1973 roku, jednak nie powinniśmy tego bagatelizować. Stacja ABC News ponownie udostępniła dawny reportaż, ponieważ powoli zbliżamy się do 2020 roku – daty, która została wyznaczona przez program „World One” jako początek zbliżającego się upadku cywilizacji. Dla ludzkości, powinien to być impuls to natychmiastowego działania.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Naniccito

Tutaj już nie chodzi raczej o

  • Tutaj już nie chodzi raczej o jakiekolwiek wyliczenia na dany rok przez komputer bo prawda jest jedna nasz świat marnieje a my ludzie jesteśmy tego winni niby tAkie wszystko eko EKO całe trendy a gdzie ta cała ekologia jak tylko rośnie stopień zaneczyszczen więc nawet samo wprowadzenie produotow eko nie wystarczy gdyż wzrastają przebitki w firmach i jest coraz więcej smieci jeszcze większe spalanie sztucznego tworzywa a nikt nie upilnuje miliardów ludzi aby wszyscy byli sumienni wiadomo jedno my sami jak nie zrozumiemy i nie upnujemy siebie to z każdym dniem zniszczymy naszą planetę coraz bardziej glownie z zanieczyszczen idących w atmosferę powstają anomalie pogodowe i inne takie a w necie same brednie a nic nikt z tym dalej nie robi ja osobiście wierzę że jeśli system został stworzony na podstawie danych zbieranych z kilkudziesięciu lat ma on w sobie pewną część prawdy która tkwi w oblkczeniah. Może nie koniecznie będzie to rok 2040-50 ale na podstawie danych z ostatnich lat 90 zanieczyszczenia nie osiągały poziomu tak ogromnego jak w latach obecnych przyczym ludzkości przybywa coraz więcej fabryk nas,yn i budynków a to wszystko,tkwi w przestrzeni która zajmują zysiace center handlowych i dalej walka trwa aby były jeszcze większe i jest,cze więcej ich a w kolejnych latach zdobią weekendy niehandlowe i nie wiadomo co wymyśla jeszcze. A planeta wcale nie odmlodnieje jak w reklamach po produktach z rossmana.Jak ludzie się nie opamiętają i nie zajmna się przydatnymi sprawami to świat istnieć wkrótce przestanie tak jak daje nam dk zrkzumienia kkmputer...i nie piszcie bzdur tylko poczytajcie artykuły i wypowiadajcie sie.
Portret użytkownika Kmieciu

W '73? To chyba na jakimś

W '73? To chyba na jakimś ENIACu to robili. Wyniki pewnie z pińcet razy się już zdążyły zmienić wraz z pojawianiem się coraz bardziej zaawansowanych komputerów i systemów operacyjnych. Niech taki program odpalą na komputerze kwantowym NASA i zobaczymy, bo 2020 za pasem, a ludzi nie zaczęło ubywać, wręcz przeciwnie, czyli wyliczenia złomu sprzed prawie 50 lat są chyba o te 50 lat nieaktualne.

 

Portret użytkownika Kwazar

Podzielam w pełni przekonania

Podzielam w pełni przekonania z symukacji co do przewidywania tego komputera.To nie jest żart ale dla tego komputera i kosmosu jesteś wart MNIEJ NIŻ ZERO ...mniej niż zerooooooo... O,o,o,ooooo....mniej niż 000000 ! Bo tak to już jest z nami czy bez nas.Żadna różnica.Dopiero MY sami musimy coś zrozumieć i zrobić żeby dla NAS coś zmienić w tych komputerowych przewidywaniach.Tymczasem komputer coś oblicza podsumowując to w symulowanych wypowiedziach a kosmos się na to wypina i plecami obraca, zajmując się dalej niewzruszenie swoimi sprawami.

Portret użytkownika vv

..wspólczesny bóg,.. komputer

..wspólczesny bóg,.. komputer,... przewidział,.. a wspólczesny człomiek już sam nie rozróżnia,..już sam nie nie widzi, nie słyszy, nie czuje, nie myśli ... już sam nie przewiduje...on z własnej nieprzymuszonej woli bezwolnie oddaje siebie i swoich nowoczesnemu bogu komputerowi .

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Gayka

Aha. Armagieeedon normalnie.

Aha. Armagieeedon normalnie. Wprawdzie można by udostępnić ludzkości te wszystkie technologie wolnej energii, których się nagromadziło już dziesiątki, a które zostały przechwycone przez rządy i wojska różnych krajów. Ale po co? Lepiej straszyć durne ludziki, niech kreują swoim strachem przyszłość, jakiej ich panowie sobie dla nich życzą. Co zresztą już się dzieje, bo ludzkie bydło posłusznym jest.

Skomentuj