Naukowcy odkryli w Afryce ślady starożytnego reaktora jądrowego

Kategorie: 

Źródło: Internet

Od 1972 roku wiadomo o tym, że w Afryce odkryto ślady czegoś co może być starożytnym reaktorem jądrowym. Oczywiście zszokowani znaleziskiem naukowcy uznali, że reaktor musiał powstać sam z siebie - naturalnie. Możliwość, że został wykonany w czasach prehistorycznych przez jakąś zaawansowaną cywilizację, posiadająca rozległą wiedzę, wystarczającą do budowy tego rodzaju urządzenia, po prostu nie mieściła się im w głowie.

 

Dziwaczny reaktor jądrowy znajduje się w złożu uranu w Oklo, miejscowości znajdującej się na terytorium dzisiejszego Gabonu. Teoria naturalnego pochodzenia tego reaktora nie jest wspierana przez wszystkich specjalistów. Analiza stężeń izotopów promieniotwórczych wskazuje, że reakcje jądrowe zachodzące w tych złożach uranu przebiegały w podobny sposób jak te w reaktorach zbudowanych przez człowieka.

[ibimage==24781==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Bardzo możliwe, że miejsce to, ma wielkie znaczenie dla historii ludzkości i naszej planety jako całości. Nasi naukowcy prędzej jednak uwierzą w to, że około 2 mld lat temu w Oklo doszło do spontanicznej reakcja łańcuchowej i rozszczepienia uranu, niż, że ma to związek z aktywnością jakiejś zaawansowanej cywilizacji.

[ibimage==24779==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ustalenia dotyczące tego niezwykłego miejsca są tak zdumiewające, że aż trudno uwierzyć w to, że od 1972 roku mamy namacalny dowód na to, że kiedyś na naszej planecie bytowały istoty zdolne do projektowania reaktorów jądrowych. Nie dziwi za to fakt, że jest to ukrywane i przedstawiane jako coś zupełnie normalnego.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Eldar

Nie od wczoraj wiadomo że

Nie od wczoraj wiadomo że były na naszej planecie zaawansowane cywilizacje w czasach których nasza historia nie rejestruje zbyt dobrze. A takich kwiatków jak ten opisanych w artukule jest sporo więcej na naszej planecie, chociażby :"Mochendżo daro" w pakistanie i ślady wybuchu jądrowego w tym mieście -są badania można w necie znaleźć. Także obecność reaktora jądrowego w Afryce czyli "kolebce" ludzkości wcale mnie nie dziwi.

Portret użytkownika h.r.

Tacy laicy, to mogą być z

Tacy laicy, to mogą być z obecnych pokoleń. Oni w szkołach od samego początku nauczania nie nabywają wiedzy, a jedynie nabywają umiejętność rozwiązywania restów. Ci, którzy pochodzą z czasów, kiedy na wiedzę trzeba było zapracować nauką patrzą na te, dzisiejsze, "naukowe" cuda trzeźwo. Te "naukowe" rewelacje", to efekt prac tych, którzy uczyli się, ale rozwiazywania testów, a nie uczyli się myślenia.

Portret użytkownika H.R.

O ile wiem od dawna, to nie

O ile wiem od dawna, to nie odkryto nad rzeką Oklo żadnych pozostałości reaktora, czy reaktorów. Odkryto złoża izotopu uranu, pochodzącego ze zużytego paliwa jądrowego. Stąd tzw. "świat nauki" wymyślił kuriozalne wytłumaczenie pochodzenia tego złoża, które powstało w wyniku nagromadzenia się w osadach rzecznych tak dużej ilości rudy uranu, że powstała masa krytyczna i doszło do "samoistnej reakcji łańcuchowej". Za wymyślanie takich bredni odbierałbym nie tylko tytuły naukowe, ale i dyplomy ukończenia uczelni oraz maturę.

Portret użytkownika MiterMan

kopalnia uranu ktora  wyszla

kopalnia uranu ktora  wyszla z ekspoatacji i kazdy "w interesie" o niej wiedzial zalożył firme utylizującą odpady elektrowni atomowych to gdzie te odpady najtaniej utylizować ? wrzucic do nieuzywanej kopalni zaorać żeby przez dlugi czas o tym nikt nie wiedzial, wziac kase i szukać następnej okazji.. i co sie stalo wpadli archeolodzy rozstawili swoje sprzęty na monitorach pokazało że coś tam jest... zaczeli kopać.... podnieśli medialny rumor zeby błysnąć i efekt wszystkiego widzimy w arcie...  założe chyba swoja własną strone bo sens wiekszosci artow siega snu pijanego idioty....

Portret użytkownika ZielarzKrakowski

o tym złożu wiadomo, że ma

o tym złożu wiadomo, że ma skład podobny do współczesnych wysypisk poprodukcyjnych. Twierdzenie na tej podstawie, że tam był REAKTOR to kosmiczne naduzycie.
 
Wiemy tylko tyle, że tam było WYSYPISKO (w dodatku chłodzone bierzącą wodą)
 

Portret użytkownika Polsky

Ja tam wiwem jedno. Na ziemi

Ja tam wiwem jedno. Na ziemi już pewnie ze trzeci raz się rozwijamy do podobnego technicznego poziomu jak dziś i pewnie znowu wszystko huj strzeli patrząc na kolejną apokaliptyczną wojnę oraz zaburzenia w naturze. Wrócimy do jaskiń i od początku będziemy tam ślady rąk zostawiać, że udało nam się, że przeżyliśmy żeby inni co przeżyli wiedzieli że nie zostali sami. No i potem spowrotem do przodu budować cywilizację. No chyba że tym razem po sobie zostawimy już tylko ziemie ala Mars.

Strony

Skomentuj