Niezwykle szybkie UFO uchwycone przypadkowo nad Polską

Kategorie: 

Źródło: Sylwestro (YT)

Bardzo ciekawa obserwacja obiektu UFO miała miejsce niedawno w Polsce. Świadek zdołał uwiecznić obiekt tego typu przy użyciu cywilnego drona, którym akurat przelatywał nad miasteczkiem Mieroszów w województwie Śląskim. Zdarzenie to zainteresowało sobą nawet kilku zagranicznych ufologów, w tym między innymi kanał Secureteam10 znany z analizy tego typu nagrań.

Sam film, uwiecznia moment w którym niezidentyfikowany biały kształt przemyka przez kadr kamery i wzlatuje w stronę jego prawego górnego rogu. Samo zdarzenie, trwa zaledwie minutę jednak obiekt, który został tam uwieczniony jest wyraźnie widoczny.  Zgodnie z datą dodania filmu, możemy spekulować że do obserwacji doszło w okolicach 30 maja br.

 

Nagranie nie sprawia wrażenia fałszerstwa, jednak wygląd tego nieznanego obiektu może sugerować kilka potencjalnych wyjaśnień. Biorąc pod uwagę iż UFO zdaje się przelatywać w przeciwległym kierunku do Słońca, możliwe iż jest to poprostu odprysk świetlny który miał miejsce w wyniku odpowiedniego kąta padania promieni słonecznych. Problem z takim wytłumaczeniem polega jednak na tym, że w niektórych momentach nagrania UFO zdaje się chwilowo zmieniać kąt lotu.

Inne możliwe rozwiązanie to przelot innego drona, który został błędnie zinterpretowany przez świadka zdarzenia. Nie musiał być to zresztą inny cywilny dron, ponieważ zaledwie 30 kilometrów dalej znajduje się Wojskowy Ośrodek Szkoleniowy Ostra Góra, który mógł prowadzić ćwiczenia przy użyciu dronów. To wyjaśnienie wydaje się jednak nieco mniej prawdopodobne ponieważ Mieroszów oddziela od Ostrej Góry granica z Czechami. Natomiast oficerowie z tego Ośrodka nie mieliby raczej powodu udawać się akurat do Mieroszowa.

Jeżeli więc wykluczy się iż był to błąd kamery lub też wojskowy pojazd powietrzny, odpowiedź na pytanie co takiego zostało zaobserwowane nad Mieroszowem wydaje się jasna. Przynajmniej narazie jest to poprostu niezidentyfikowany obiekt latający. Kwestia tego do kogo mógł on należeć pozostaje zagadką, ale biorąc pod uwagę prędkość z jaką się porusza na pewno nie jest on niczym zwyczajnym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika arF

Statki obcych nie byłyby

Statki obcych nie byłyby takie małe, wiec darujcie sobie to standardowe wytłumaczenie. Wielkość obiektu jest taka sama jak dronów. Prędkość stała i porównywalna do prędkości dronów.

Portret użytkownika Marek

Ostatnio siedząc z rodzinką

Ostatnio siedząc z rodzinką na grilu widziałem coś podobnego. Ok 23 siedząc już tylko z bratem gadaliśmy kiedy nagle z domu po drugiej stronie ulicy wyleciało coś podobnego co na filmie i miało taki delikatnie żółty kolor coś jak księżyc. A najlepsze było to że to właśnie wyleciało pod skosem trwało to 0.5 sekundy ani dźwięku ani nic zwykła rakieta i tyle.... Woj świętokrzyskie 

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Skomentuj