Setki obserwacji UFO wokół miasteczka w Japonii. Jaką tajemnicę skrywa góra Senganmori?

Kategorie: 

Źródło: Google Earth

Małe japońskie miasteczko Iino, (włączone do miasta Fukushima) znajduje się nieopodal góry Senganmori (prefektura Fukushima) i już od wielu lat, cieszy się statusem miejsca pielgrzymek ufologów. Niedawno, jeden z mieszkańców, Yuichi Aso, opowiedział dziennikarzom o anomalii magnetycznej, którą można zaobserwować na pobliskiej górze. Jego zdaniem, zagadkowy masyw przyciąga latające spodki niczym magnes.

Obszar Senganmori rzeczywiście doświadcza trudnej do wytłumaczenia anomalii magnetycznej. Igła kompasu zupełnie traci tam swoją funkcjonalność i przestaje pokazywać północ i południe. Aso uważa, że ​liczne obserwacje UFO w regionie Senganmori mają miejsce z powodu istnienia tej anomalii.

 

Mężczyzna zasugerował, że obcy wykorzystują ją do celów praktycznych, na przykład do ładowania swoich międzygwiezdnych statków kosmicznych. Oczywiście teorii jest znacznie więcej a zdaniem innych mieszkańców, sama góra jest wytworem obcej cywilizacji, a głęboko pod jej powierzchnią skrywa się tajna baza Obcych. Kształt góry, przypomina nieco zresztą egipskie piramidy, co dodatkowo kreuje wokół niej aurę tajemniczości.

Opowieści o obserwacjach UFO i bliskich spotkaniach z gośćmi z innego świata krążą po mieście od kilkudziesięciu lat. Skala tego zjawiska jest tak znaczna, że posągi UFO można tam znaleźć na niemal wszystkich ulicach. Oficjalną maskotką tego miasta uczyniono natomiast małego białego kosmitę pilotującego złoty latający spodek. Mieszkańcy Iino zorganizowali również muzeum poświęcone kontaktom z przedstawicielami obcych cywilizacji, do których dochodzi na tym terenie.

 

Historie o obserwacjach obcych i lądowaniach tajemniczych samolotów pojawiły się w Iino już w latach 70. XX wieku. Tsugio Kinoshita, badacz niezidentyfikowanych obiektów latających, powiedział, że po raz pierwszy zobaczył UFO w 1972 roku w wieku 25 lat. Młody wówczas mężczyzna, wędrował po górach w prefekturze Fukushima z czterema przyjaciółmi, gdy nagle przed nimi pojawił się latający obiekt, przypominający spodek.

 

Należy pamiętać, że wszelkie opowieści tego typu, powinny być przyjmowane z pewną dozą wątpliwości. Muzeum i UFO na górze Senganmori były intensywnie promowane zwłaszcza w celu przyciągania turystów. UFO Fureaikan przyciąga obecnie ponad 30 000 odwiedzających rocznie co w zamiarze władz samorządowych, ma pomóc uratować rynek turystyczny regionu Fukushima, który doznał poważnego upadku po niesławnej awarii elektrowni atomowej. Mimo iż strefa wykluczenia zajmuje zaledwie 3% całej prefektury, wielu ludzi unika podróżowania w kierunku Fukushimy.

 

Niezależnie od tego jakie pobudki stoją za akcją marketingową tego miejsca, trzeba przyznać że jest ono bardzo tajemnicze i słusznie przyciągnęło wielką uwagę w Japonii. Czy na górze Senganmori, kryje się jakiś sekret, który sprawia, że pojazdy UFO zmierzają w jej kierunku? Czy pod masywem znajduje się obca baza? Odpowiedzi na te pytania kryją się poza naszym zasięgiem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj