Człowiek Klingon z Włoch! Odkryto pacjenta z dziwną genetyczną anomalią!

Kategorie: 

Źródło: Internet

Anonimowy 37 latek z Włoch przyszedł do szpitala z powodu tego jak wygląda jego głowa. Jak sam twierdzi przypominam pofałdowaną kołdrę. Z kolei zwolennikom kosmicznej serii telewizyjnej Star Trek, jego dziwna czaszka może przypominać jedną z ras, Klingonów.

 

Oczywiście mężczyzna nie pochodzi z serialowej planety Klingonów Kronos.  Dziwny wygląd czaszki jest spowodowane przez rzadką chorobę charakteryzuje się tym że cierpiący na nią pacjenci mają powiększone dłonie stopy i mocno wystającą żuchwę akromegalia często nazywana jest też gigantyzmem bo ludzie na nią cierpiący często charakteryzują się wysokim wzrostem ze względu na rozrost kości.

Klingon - źródło: Paramount Pictures

Przypadek anonimowego Włocha został opisany w prestiżowy w brytyjskim czasopiśmie The New England Journal of Medicine.  Lekarze twierdzą że dziwne zgrubienia Na głowie pacjenta to cutis verticis gyrata, czyli anomalia która może być związana z akromegalia ale niekiedy rozwija się u ludzi nie zapadających na tę przypadłość.

Niekiedy pacjenci zapadający na tą dziwną chorobę decydują się na chirurgiczne wyprostowanie skóry głowy. Anomalia nie jest wrodzona i ujawnia się dopiero w wieku dorosłym z nie do końca do tej pory poznanych przyczyn.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika skynet-owi mówimy stanowcze NIE

Raz piszą o zdeformowanej

Raz piszą o zdeformowanej czaszce a dalej już o pofałdowanej skórze to w końcu jak jest ? Po za tym komu oni się kojarzą z Klingonami ??? Oni raczej wyglądają jak "psie syny" .. (mopsy czy jak tam) Wink

Portret użytkownika Kmieciu

Zara qrva bedzie jakiś świr

Zara qrva bedzie jakiś świr biblijny bredził coś o "hybrydach NWO", "wypełnieniu się" jakiegoś Daniela, Spaniela czy błogoschizonej Fajfustyny od dzienniczka półanalfabetki... A to PRAWO ewolucji w działaniu, świry antynaukowe! Zbzikowana, przypadkowa, jednorazowa mutacja, która albo zmutowanemu utrudni życie, albo ułatwi, albo kompletnie nie będzie miała wpływu, więc się może przekaże dalej i utrwali w gatunku, przynajmniej w populacji lokalnej albo nie przekaże - czyli podręcznikowy wręcz schemat działania PRAWA ewolucji. I żaden TEORETYCZNY bozio tak nie umie, a ta pińcetna kopia kopii kopii kopii bozia z Sumeru albo innego paleolitu, co ją w he he "Biblii" opisali, to już na pewno nie Biggrin . Survive & evolve or die & extinct, muthafuckas!

 

Skomentuj