Czworonożne "zwierzę" wypatrzone przez marsjański łazik Opportunity

Kategorie: 

Źródlo: NASA

Oficjalnie Mars jest planetą jałową, ale pojawia się coraz więcej dowodów wskazujących na to, że nadal może się tam znajdować woda i to w stanie ciekłym. Co jakiś czas marsjańskie łaziki przesyłają na Ziemię niezwykłe zdjęcia, które przedstawiają coś co wygląda na relikty funkcjonującej tam kiedyś cywilizacji, albo co jeszcze dziwniejsze, żyjące stworzenia. Właśnie odkryto coś takiego.

 

Fotografia wykonana przez należący do NASA łazik Opportunity jest rzeczywiście niezwykła. Oczywiście zaraz pojawią się sugestie, że to pareidolia, czyli doszukiwanie się znanych kształtów w przypadkowych strukturach, ale to rzeczywiście nie wygląda na zwykły kamień.

Trudno powiedzieć, czy może to być jakieś żyjące stworzenie. Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, bo co miałoby jeść to stworzenie? Nie widać tam przecież żadnej roślinności. Jednak to nie pierwszy raz gdy kamery zamontowane na pokładzie marsjańskich łazików fotografują coś co wygląda na żyjące stworzenie.

Być może po prostu nie mamy świadomości, że na czerwonej planecie mimo wszystko tętni życie, a odkrywane tam stworzenia to bynajmniej nie pareidolia tylko realne istoty, o których istnieniu z jakichś powodów nie mamy zupełnie pojęcia,

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ryba

sprawa wygląda tak - nikt nie

sprawa wygląda tak - nikt nie doleciał do marsa jak i do księżyca, na jednym rozmazanym foto macie jakiegoś kojota na pustyni w Usa a na innym typa który tą atrapę musi posklejać bo badziew nawet na ziemskiej pustyni sie sypie. ale kasa wzięta od ludzi w postaci podatków. pozdro

Portret użytkownika Rotkiev

"Wieczorem na Marsie dobrze

"Wieczorem na Marsie dobrze wpaść na Żubra"
 
Hehe a swoją drogą po obróbce zdjęcia i dopasowaniu hisoplazmatycznym otoczenia stwierdzam, że jest to zwyczajny kamień. Niech będzie nawet "głaz" Ciemne tło na pierwszym planie, spowodowane jest brakiem oświetlenia, jak w przypadku innych kamieni spoczywających wokoło. Z lewej strony konturu jest szarszy "przesmyk" ciągnący się od gruntu do połowy wysokości obiektu. Jest to pozostały "bok" tego obiektu. Na zdjęciu widać tylko wąski pas, spowodowane jest to kątem z jakiego łazik robił zdjęcie. Spodziewam się, że gdyby łazik stał pół metra dalej w lewą stronę, wtedy nie było by wątpliwości co do pochodzenia tego obiektu.
 
Pozdrawiam.
 
                                                                                                                                                              dr.  E.Rotkiev

Portret użytkownika Lommo

Posturą może przypomina

Posturą może przypomina bizona. Ale scenografia zdjęcia jest niemal identyczna jak w obszarze występowania piżmowoła. To najbardziej pólnocne fragmenty tundry kanadyjskiej i północne wybrzeża Grenlandii. Nie wiem jaka jest data wykonania fotki ale jak już majowa (już po śniegu)to zaczne podejrzewać że ten łazik jeżdzi sobie po połnocno tundrowych pustkowiach w Ameryce Północnej a nie po żadnym Marsie.

Portret użytkownika maxi172

I znowu ponawiam temat. Gdzie

I znowu ponawiam temat. Gdzie jest link Źródłowy do zdjęcia. Czemu nie udowadniacie tego w sposób oczywisty, ja chce te foty zobaczyć na oficialnej stronie misji Opportunity, a nie na stronie areo. Pozdrawiam. 

Portret użytkownika Sajgoniarz

Boshe, widzisz a nie grzmisz,

Boshe, widzisz a nie grzmisz, coraz większe pierdoły się pokazują na tej stronie. Już mam dośc tych kamyków z Marsa, które coś przypominają.  Widać ,że światło pada od "przodu" zdjęcia, przez co łazik widzi zacienione strony kamieni, a przed jednym są mniejsze 3 i naraz urosły mu nogi... o kurde! Nad moim blokiem właśnie przesuwa się latający zółw, który kamufluje się jako chmura!

Portret użytkownika demik

Nasa ma sporo dowodów i

Nasa ma sporo dowodów i pytanie jest jedno wybierają sie w podróż bez powrotu jeżeli nie było by atmosfery wody ,roślinnosci nie pchali by się na marsa nasa okłamuje pokazują pojedyncze fotki co jakiś czas żeby zamydlić ziemianą oczy .Jak dla mnie istnieje tam życie i ma się dobrze .

Portret użytkownika Sajgoniarz

Nasa nie pokazuje

Nasa nie pokazuje podedyńczych fotek, jak chcesz to wejdź sobie na stronę projektu Curiosity i powinieneś znaleść zdjęcia dodawane niemal w real-time, więc też możesz szukać ruin, piramid, kolesi w garniturach, psów, kotów, a nawet marsjańskiego kuzyna płetwala błękitnego.

Portret użytkownika Lommo

To jak ktoś kiedyś w

To jak ktoś kiedyś w zamierzchłych czasach grał w grę Another World , to występowały w grze identyczne zwierzęta. Ale poważnie. Jest na Ziemi taki gatunek podobny do tego z fotki co żyje w skrajnie niekorzystnych warunkach tundry. Znikoma roślinność, skały, zimno. A on sobie dobrze radzi. Chodzi o piżmowoła. Ale z Marsem jest o tyle ciężka sprawa że fotki z łazika nie pokazują nawet znikomej roślinności. A po za tym jak wiemy , po dwóch niezwykle potężnych eksplozjach jądrowych na Marsie było tam przez setki lat nieprwadobodobne skażenie. To ciężko uwierzyć żeby cokolwiek ponad jakieś pierwotniaki mogło przeżyć. I skażenie jest napewno dalej. Co do atmosfery to trudno coś powiedzieć bo NASA może bajdurzyć co jej się podoba i  tak oficjalne oświadczenia będą brane za dobrą monetę.

Portret użytkownika superduper

""jak wiemy , po dwóch

""jak wiemy , po dwóch niezwykle potężnych eksplozjach jądrowych na Marsie było tam przez setki lat nieprwadobodobne skażenie. ""
 
 
Ciekawe ktzie te cieci stopywają wykżtałcenie ? Chyba w internecie.

Portret użytkownika Io600

Najdziwniejsze jest to, że

Najdziwniejsze jest to, że pomimo tylu łazików nic nowego się nie dowiedzieliśmy. Mając na prawdę tam łazika powinniśmy co tydzień otrzymywać newsy o jakiejś niezwykłej, nietypowej, nieznanej nam dotychczas obserwacji, o zjawiskach marsjańskich, o jego zasobach itp. A tu nic, cicho, NUUUDAAA.
To by świadczyło o tym, że nic nie mają.

Z jakiegokolwiek poziomu bysmy nie spogladali , nigdy nie zobaczymy dookola siebie wiecej, niz znajduje sie w nas samych . 

Portret użytkownika Heinrich

zupelnie nic:) ale Ty

zupelnie nic:) ale Ty udowodniles, ze masz 7 lat skoro nie znasz tak kultowej gry jak ANOTHER WORLDSmile
Ok, zbieraj dalej naklejki z Zabki dzieciaku. Niebawem miś bedzie Twoj.
 
PS a i nie schodz sam do piwnicy, takie COŚ moze juz tam czeka na Ciebie..
 

Portret użytkownika KoFi+

Jedna z pierwszych tego typu

Jedna z pierwszych tego typu i tego stylu gier ktora byla mega hitem na amidze i innych komputerach. nastepcą był Flashback - obie przeszedlem do konca bo byly warte tego. (dziś jest piekna grafika i cuda wodotryski w grach ale nie maja gry juz tego czegoś i nie tylko dlatego ze lata zrobily swoje...) A zdjęcie dobre bo też mi przyszlo do glowy to samo jak zobaczylem ten kamień Biggrin
Mars to inny kolejny świat który już życie ma za sobą.

Portret użytkownika Heinrich

Dokladnie! mimo iz obie

Dokladnie! mimo iz obie (porownujac ze wspolczesnymi) byly bardzo krotkie.. to ilez w nich bylo klimatu!
Another World byl przelomem w gierkach lat 90tych.  Zajebista gra.
Smarki- zazdrosccie i zabijajcie swoje babcie scyzorykami:)

Portret użytkownika em

Ale trzeba przyznać, że

Ale trzeba przyznać, że bardzo interesująco się te kamienie i cienie ułożyły... Swoją drogą widziałam kiedyś film, w którym ktoś udowodnił (porównał charakterystyczne kamienie i ich układy), że przynajmniej kilka fotek z Marsa zrobiono na amerykańskiej pustyni. Z drugiej strony, od kiedy wynaleziono fotoshop, nie można już wierzyć nawet własnej babci.

Portret użytkownika Kris280

Lubię zdjęcia z Marsa, z

Lubię zdjęcia z Marsa, z coraz to nowymi "odkryciami", ale tu już kogoś poniosło z interpretacją w stopiu, wykraczającym poza wszelkie granice. Wyraźnie widać trzy kamienie, leżące przed jednym większym. Ciemna, pozostająca w cieniu, strona - zgadza się z innymi kamieniami. Trzeba mieć nielichą fantazję by uznać to za marsjańskie zwierzę.

Strony

Skomentuj