Dinozaury wymarły dopiero 40 tysięcy lat temu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy weźmie się pod uwagę mnogość legend i mitów zawierających odniesienia do walki ludzi i wielkich gadów, nie trzeba być specjalnie błyskotliwym, aby zadać pytanie, czy w historiach tych nie tkwi jakieś ziarnko prawdy. Oczywiście dziwne smoki walczące z ludźmi to nic innego jak niedobitki dinozaurów. Okazuje się, że istnieją badania naukowe popierające tę teorię.

 

Naukowcy zajmujący się poszukiwaniem śladów z zamierzchłej przeszłości, co jakiś czas odnajdują zadziwiające szczątki dinozaurów, których kości zawierają kolagen. Oznacza to po prostu tyle, że nie zostały one skamieniałe, a więc nie są tak stare jak byśmy oczekiwali.

 

Jak wiadomo rzekoma zagłada dinozaurów wystąpiła na skutek uderzenia meteorytu, a raczej asteroidy, która rozbiła się w okolicy dzisiejszej Zatoki Meksykańskiej. Do tego zdarzenia miało podobno dojść 65 milionów lat temu. Gdy zbadano szczątki z zawartością kolagenu okazało się, że mogą mieć od 22 do 39 tysięcy lat.

 

Kości z taką nieoczekiwaną zawartością odkryto w Teksasie, na Alasce, w Kolorado i w Montanie. W sumie były to szczątki 8 rodzajów zwierząt. Kolagen znaleziony w ich kościach to włókniste białko, które stanowi podstawę tkanki łącznej (ścięgna, chrząstki, skóra) oraz zapewnia wytrzymałość i elastyczność.

 

Nie trzeba być wielkim naukowcem, aby zauważyć, że obecność tkanek miękkich w kościach dinozaurów wskazuje raczej na to, że żyły dużo dłużej niż nam się wydawało. Prawdopodobnie na pewnym etapie dochodziło nawet do interakcji ludzi i dinozaurów, co spowodowało, że pojawiły się opowieści o latających i ziejących ogniem gadach.

 

W zeszłym roku w Singapurze odbyła się konferencja Western Pacific Geophysics Meeting. Przedstawiono tam społeczności naukowej wyniki badań problematycznych kości dokonane za pomocą datowania izotopu C14. Jest to metoda czasami krytykowana, ale uznawana przez większość naukowców. Jej dokładność zależy przede wszystkim od tego czy próbki nie zostały "zabrudzone" młodszym materiałem.

 

Dr Thomas Seiler, fizyk z Niemiec wykonywał prezentację na temat metodologii badania i wszystko wskazuje na to, że zminimalizowano maksymalnie ryzyko skażenia próbek. Odczyty wskazywały na to, że znajduje się tam ilość izotopu, która plasuje się w górnej granicy wykrywania wieku obiektu. Innymi słowy samo znalezienie izotopu świadczy o tym, że są to kości zdecydowanie młodsze niż 6 milionów lat. Po takim okresie C-14 byłby już nie do ustalenia.

 

Szwedzi odnaleźli szczątki zwierzęcia zwanego Mozazaurem. Zawierały one pozostałości tkanki miękkiej i biomolekuł tej wielkiej kilkunastometrowej morskiej jaszczurki. W 2009 roku dr Phil Wilby odkrył rzekomo skamieniałą gigantyczną kałamarnicę. Skamielina zawierała zbiornik z atramentem, którym dało się nawet pisać za pomocą pióra. Takie odkrycia, podważające mozolnie ustalany kanon są bardzo często ukrywane i zamiatane pod dywan historii.

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Radek Zakrzotoski

Jest jeden kontrargument

Jest jeden kontrargument przeciw teorii ewolucji,jeden MALUTKI szczególik . Czemu małpy ani inne stworzenia przez tyle tysięcy lat ,czy nawet milionów odnośnie niektórych stworzeń nie postawiły nawet najmniejszego kroczku w ewolucji ? ; )

Portret użytkownika Paleontologia TV

E... Bo nie masz racji bo się

E... Bo nie masz racji bo się jednak zmieniły?  Tyle, że ewolucja to nie lamarkizm  i zmiany u 2 populacji nie zachodzą w ten sam sposób, więc dzisiejsze małpy po rozdzieleniu się od "lini ludzkiej" naczelnych nie zmieniły się  w ludzi,  tylko ewoluowały inaczej. 

Portret użytkownika mas12

Przecież AZ wyraźnie napisał

Przecież AZ wyraźnie napisał cyt. '...jestem ze środowiska tzw. "nauki" ' użycie cudzysłowu doskonale odzwierciedla zagadnienie, które z prawdziwą nauką nie ma nic wspólnego. Ta tzw. "nauka" to nic innego jak system kreowania rzeczywistości taki, jak zażyczyli sobie jego twórcy... Chodzimy, do szkół, uczelni, przyswajamy "wiedzę" zgodną z obecnie panującymi trendami, otrzymując gotowe "odpowiedzi", które później musimy udzielać na sprawdzianach, testach i niech ktoś spróbuje odpowiedzieć inaczej niż przewidział system szkolnictwa... Udzielanie tych tzw. "prawidłowych" odpowiedzi sprawia, że mamy wysokie oceny, zdobywamy tytuły i możemy również należeć to tego świata "nauki"... Oczywście niech nikt nie próbuje mnie łapać za słówka, że uważam, iż takie nauki jak matematyka, fizyka klasyczna itp. to bzdury, oczywiście nie! To są generalnie dziedziny naukowe wyposażone w narzędzia, którymi próbujemy opisać otaczającą nas rzeczywistość. Jeśli jednak coś jest teorią, to najwyżej może być tylko jedną z możliwości, a fakt, że znajduje sobie rzeszę zwolenników, którzy będą jej bronić, choćby za cenę własnego życia lub co gorsza innych ludzi (kiedyś za próbę obalenia obowiązujących teorii w imię naukowych dowodów popartych badaniami można było zostać spalonym na stosie), to wszystko nie zmienia faktu, że teoria pozostaje nadal teorią i do praktyki jej jeszcze daleko... Tak więc AZ nie masz się chwalić, że neleżysz to tego świata, jak to określiłeś, tzw. "nauki", po prostu powtarzasz, to co przedstawiły Ci tzw. "autorytety" tego świata "nauki, które oczywiście na pozór zdają się być bardzo logicznie poukładanymi "klockami", ale kiedy okazuje się, że do układanki dochodzi jeszcze parę niepasujących klocków, po prostu zamiata się je pod dywan i wszystko gra i buczy, a panowie i panie z przedrostkami "dr" czy "prof" dalej pielęgnują swoje (i nie tylko) teorie, przeprowadzając "badania", których jedynym celem jest uwiarygadnianie tych teorii często w sposób przewidziany i wręcz zaprojektowany pod tym kątem. Przecież żaden tzw. "naukowiec", któremu biją ciągle brawo, płacąc niemałe pieniądze nie odda swojego dorobku od tak w imię prawdy jaka by nie była, stając się szarym obywatelem z nic nie wartym tytułem naukowym. Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących ludzi i życzę powodzenia w odróżnianiu naukowców od "naukowców" z całego tego świata nauki...

Portret użytkownika andy V

A więc jednak Edgar Cayce

A więc jednak Edgar Cayce miał rację. I kamienie z Ica doktora Cabrery to też nie są fałszywki. Tak, tak wszystko pomału układa się w logiczną całość i prawda zaczyna z pod dywanu wyzierać.

Portret użytkownika beton1364

Wiesz co Homo Sapiens chwile

Wiesz co Homo Sapiens chwile pofilozofowałem nad twoją teorią światła .
Popatrzmy na taką żarówke wolframowy drucik poprzez przepływ energi tworzy światło i ciepło.
Tak więc Bóg ,tak jak i nasze dusze są energią i światłem pochodzącym i danym nam przez Boga.
Czytając księge rodzaju dowiadujemy się że Bóg z prochu(aka ziemi) stworzył nasze ciało i tchnął w nas życie.Dlatego też pierwsi ludzie nie byli światłem a tym samym co my czyli ciałem i duchem(duszą,energią,światłem).
 
Mk 12
20 Otóż było siedmiu braci. Pierwszy wziął żonę i nie wydawszy potomstwa, umarł. 21 Wziął ją drugi i umarł, nie zostawiwszy potomstwa; tak samo trzeci; 22 i siedmiu nie wydało potomstwa. Wreszcie po wszystkich umarła i kobieta.23 Kiedy więc wstaną przy zmartwychwstaniu, którego z nich będzie żoną? Przecież siedmiu miało ją za żonę". 24 Jezus im rzekł: "Czy nie dlatego błądzicie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Boga? 25 Przecież kiedy zmartwychwstaną, ani się nie żenią, ani za mąż nie wychodzą, lecz są jak aniołowie w niebie. "
 
I tutaj zdaje mi się jest wyjaśnione,że twoja teoria jest w części słuszna ale my możemy być jak aniołowie
(A nie byliśmy).Mnie w sumie bardziej ciekawi co w przypadku kiedy ma się jedną jedyną żone a ona ma jednego męża.No bo tak przykro troche miłość swoją porzucać Biggrin Jednak myśle że wszystko jest idealnie zaplanowane.

Portret użytkownika Homo sapiens

Ludzkość jest okłamywana

Ludzkość jest okłamywana przez społeczność naukowców, świadome oraz nieświadome prace wielu naukowców są po prostu powtarzaniem fałszywej teorii ewolucjonizmu, historia ludzkości jest o wiele bardziej fascynująca niż jesteśmy w stanie przyjąć, jesteśmy indoktrynowani przez szkoły oraz uniwersytety, do tego dochodzi telewizja z ich ciągłym przekazem podprogowym o naszym niby małpianym przodku, który przecież był super rozwiniętym człowiekiem z niezwykłymi zdolnościami budując super konstrukcje duchowego przeznaczenia dla istot pojawiających się w tym wymiarze ! Historia ta przecież dotyczy nas, naszego światopoglądu, dlatego jest tak ciężko ją zaakceptować wielu ludziom z dosłownie wypranymi umysłami ! Dlatego strony takie jak innemedium pozostają jednymi z niewielu gdzie można się dowiedzieć o czymś co umyka nam w naszym codziennym bytowaniu na tej planecie !
tu więcej
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013/08/pierwsi-ludzie-na-ziemi-byli-swiatem.html
tajemnicze ruiny w Baalbek, rycina pierwszych europejczyków którzy dotarli na miejsce Baalbek...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Krzysztof Piotr

  Czasami się nie zgadzam z

 
Czasami się nie zgadzam z tym co piszesz, ale pomijając link który podajesz musze Ci przyznać rację, chociaż nie jestem pewny czy TV nadal nadaje (jak to było w latach 80) transmisje z sygnałami podprogowymi. Ponadto nie chodzi tylko o istoty innowymiarowe.

Portret użytkownika baca

Homoś no pewnie "że ludzkość

Homoś no pewnie "że ludzkość jest okłamywana" bo jak już podajesz w sposób niezwykle żenujący jako źródła swoje własne blogi no to przynajmniej nie rób tak tragikomicznych kłamstw:
w twoim linku pisze jak wół, że pierwsi ludzie po potopie "byli światem" a na blogu pisze że pierwsi ludzie "byli światłem"
to jak to z nimi było?
na moje to oni mogli być nawet "świtem" he he he bo cuś mi tak "świta" że mieli ony długie czaszki, no nie?

Portret użytkownika Wiwat hipokryzja

Z cyklu "co myśli baca": O

Z cyklu "co myśli baca": O Boże ale śmiesznie, ha ha ha ha ha! Sam byki walę ale co tam, wyśmieję kogoś, kto zjadł jedną literę, będę taki mądry i śmieszny, hahahaha! I te hiper zabawne gry słów, haha! Niech mi plebs zazdrości ciętych ripost. O rany, chyba pęknę ze śmiechu...

Portret użytkownika AZ

A w którym miejscu ewolucja

A w którym miejscu ewolucja ma jakieś luki? Jeśli chcesz powiedzieć że nie ma brakujących ogniw, to ja powiem że brakuję Ci wiedzy. Nie oczekujesz chyba że znajdziemy jako ludzkość kości wszystkich istot żyjących na Ziemi aby widzieć mikroskopijne zmiany pomiędzy poszczególnymi osobnikami. Większość ludzi kórzy jej nie uznają nie rozumieją jak działa. Nie bez powodu ludzie mocnej ortodoksyjnej wiary w kreacjonizm, są mniej inteligentni. To nie są żadne głupoty, tylko fakty. Ludzie którzy uznają kreacjionizm wypadają gorzej w testach na inteligencjie i na logiczne myślenie, oraz statystycznie gorzej się uczą i przyswajają wiedzę. Suche statystyki korelacji inteligencji i wierzeń. I nie przytaczaj mi żadnych faktów na poparcie swojej tezy, jestem ze środowiska tak zwanej "nauki", i nie ma bata abym uwierzył w twoją wersję bez dowodów innych niż inne czaszki, czy ruiny. 
 
Co do możliwości występowania jakichś zaawansowanych cywilizacji w przeszłości, to jest to kwestia sporna. Ale na zdrowy rozsądek. Homo sapiens w takiej postaci jaka jest obecnie jest od conajmniej 100 tys lat. Rozwój od zera do lotów w kosmos trwał ok 10 tys lat (pierwsze znane kolebki cywilizacji). Więc co ludzkość robiła przez 90 tys lat istnienia gatunku? Dodam że statystycznie jak by wychować to dziecko z przed 100 tys lat w dzisiejszym świecie to by nie odbiegąło od rówieśników.
 
Jeśli gatunek ludzki miał 100 tys lat na wymyślenie jak ustawiać kamienne bloki, to nie widzę dlaczego mieli byśmy nazwyać tamte okresy "supercywilizacją". Sprzęt technologicznie zaawansowany nie był, bo by się zachowało sporo maszyn, ale wiedza zdobyta przez tysiące lat na układanie kamieni starczyła. Potem mogło coś się wydażyć, może część tej wiedzy jest w komnatach pod gizą, bo komnaty są faktem (badania georadarem), a i legenda tych komnat mówi co nieco o ich zawartości.

Portret użytkownika baca

ktoś kto dał sobie wcisnąć

ktoś kto dał sobie wcisnąć masońskie ewolucyjne brednie będące parodią religii nigdy nie pojmie logiki mimo iż się czuje "mądrzejszy" od (łatwo)wiernych Smile
Cywilizacja Doliny Indusu - była znacznie wyżej rozwinięta od naszej - zapoznaj się z Indyjskimi Wedami króre oprócz chinskiej religii są ostatnim ziemskim bastionem wiedzy nie pochadzącej od żydów.
są oczywiscie również ruiny stolicy tej cywilizacji (zniszczone bronią jądrową) którą założyli nasi slowiańscy przodkowie - chodzi o miasto Mohendżo Daro - dobrobyt był wyższy tam niż dziś gdziekolwiek na obecnym świecie, bo każda rodzina miała pokryty freskami domek prywatny z kanalizacją itp, a podbój kosmosu był bardziej zaawansowany niż "nasz" jak to wynika z liczących kilka tysięcy lat więcej Wed niż historia tak zwanych żydów.
natomiast co do teori ewolucji to czy ci sie to podoba czy nie już 150 lat ludzkosc czeka na jakikolwiek dowód...
i według mnie nie znajdzie bo:
//innemedium.pl/wiadomosc/teoria-ewolucji-darwina?page=show
(przeczytaj bo mi sie nie chce przepisywać i jak he he he zdołasz to odpowiedz logicznie na chociaż jedno z pytań Smile
natomiast co ludzkość robiła przez 90 tysięcy lat póki co, nie wiadomo, bo ok 10 -12 tysiecy lat temu był potop który zresetował cały postęp ludzkosci i coś mi tak mówi że został sztucznie wywołany aby cofnąć ludzkośc w rozwoju.
a skoro sam przyznajesz ze zaledwie 10 tysięby lat wystarcza do podboju kosmosu to dlaczego wątpisz ze wczesniejsze cywilizacje (tych samych przecież ludzi) nie mogłyby tego samego osiągnąć - to NIELOGICZNE !!!
natomiast neandertalczycy - tak ci to inna sprawa - oni jak to koczownicy, błąkają sie bez sensu po ziemi już prawie pół miliona lat i...?
i niczego oprócz wszelkiej niegodziwosci, lichwy i wszechoszustwa nie stworzyli Smile
o przepraszam... teorię ewolucji tobie stworzyli.... jeśłi nie zadowoliłeś się ich jahwistyczna religią...
 

Portret użytkownika Zenek

Tyle odpowiedzi i we

Tyle odpowiedzi i we wszystkich jahwistyczny jad. Syjonistyczne świnie mają to do siebie, że potrafią tylko oskarżać a wymieniać poglądy już nie. Nikt nie zarzucił AZ błędnego myślenia czy też nie podważył jego wywodów przeciwstawiając dowody a zwykły żydowski język nienawiści.

Portret użytkownika Hans

AZ naisał(-a/-o): Dodam że

AZ naisał(-a/-o):
Dodam że statystycznie jak by wychować to dziecko z przed 100 tys lat w dzisiejszym świecie to by nie odbiegąło od rówieśników.
Powyższa hipoteza nie może być częścią żadnej teorii naukowej ponieważ jest niefalsyfikowalna. W dodatku nie sposób pojąć co autor zdania miał na myśli używając słowa "statystycznie" jako że próbka dzieci sprzed 100 tys. lat jaką dysponujemy liczy sobie zero elementów.
Więcej o falsyfikacji hipotez np. tutaj http://tezeusz.pl/cms/tz/index.php?id=820

Portret użytkownika Molas

Witam   Poniewaz bardzo

Witam
 
Poniewaz bardzo szczycisz sie swoja inteligencja, chcialem napisac, ze psychopaci to rowniez inteligentne osoby ... ale czy jest w nich chociaz troche madrosci. warto sie nad tym zastanowic ...
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Rozbawiłeś mnie na dobre..

Rozbawiłeś mnie na dobre.. Jeśli kreacjonistami nazywasz ludzi, którzy święcie wierzą w tryb powstania Wszechświata przedstawiony w Biblii, to może masz trochę racji.. Mówisz o ortrodoksyjnej strefie kreacjonizmu... Jesli spojrzeć na kreacjonizm w kontekście sprawczej inteligencji to jesteś ślepym, ortodoksyjnym ewolucjonistą. Jest tak wiele dowodów na inteligencję sprawczą Wszechświata, że nie sposób jej obalić, natomiast bzdury ewolucjonistów to zaściankowy pogląd spojrzenia na rzeczywistość z przełomu 19/20-tego wieku...
Współczesny kreacjonizm wyjaśnia i określa rzeczywistośc fizyczną Wszechświata, natomiast ewolucjonizm zapędził swoich naukowców w ślepą uliczkę, w której na końcu jest mur niewiedzy..
 I nie mów mi o inteligencji, gdyż w pojęciu ewolucjonizmu pochodzi ona od ... biologicznych pomyj...
Jak dotąd nie ma definicji inteligencji... poza miernikiem sprawnego liczenia zawiłych ułamków, lub układania przeróznych puzli i rebusów...
Nie masz pojecia o tym co mówisz...
A'propos... Swoim zakutym ewolucyjnymi stereotypami umysle nie dopuszczasz istotnego szczegółu:
Otóż obecnie spotyka sie ludzi posiadających zdolności telekinetyczne i inne nietypowe reszcie populacji..
 Ewolucjonista powie, że to skutek ewolucji..
 Kreacjonista powie, że to genetyczna degradacja, wskutek degradacji środowiska po katastrofalnym potopie i kosmicznej katastrofie, kiedy Ziemia zmieniła swoje geologiczne, atmosferyczne,  magnetyczne i energetyczne parametry...
Jesli kreacjonista ma rację, to tłumaczy w jaki sposób powstały megalityczne budowle, nad wybudowaniem których głowią sie zakute łby ewolucyjnych naukowców..
 Po prostu telekineza, była naturalną cecha ludzkich umysłów w czasach, gdy atmosfera ziemska miała ok. 40% tlenu i pole magnetyczne Ziemi  dzieki jednolitej skorupie było 20x większe ( co potwierdzają ewolucyjni naukowcy)
 A skoro ludzie posiadali zdolności telekinezy stawianie wielkich budowli nie wymagało... maszyn...
Dlatego nie ma żadnych pozostałości urządzeń z tamtych epok...
P.S. nie istnieje żadna udowodniona metoda ( w tym izotopowa) określania wieku czegokolwiek powyżej 10 000 lat.
Pozdrawiam... Smile
 

Portret użytkownika SAH

AZ.......Prawdziwy naukowiec

AZ.......Prawdziwy naukowiec nie opiera się na faktach , dowodach już znanych tylko je rozpatruje . Bierze pod uwagę ich poprawność ale stara się równocześnie dociec innych możliwości i rozwiązań danych obiektów poddanym badaniom . Nigdy też nie twierdzi że to już końcowa i jedyna słuszna teza wynikła z uzyskanych wyników badań . Zawsze istnieje możliwość że coś było przeoczone lub błędnie choć w małym szczególe zinterpretowane lub dostępne środki i narzędzia nie pozwoliły przeprowadzić dokładniejszych badań . Wtedy podawane wyniki są jedynie na domysłach prawdopodobieństwa tak by inni co mają to przyjąć do wiadomości mogli to zrozumieć .
Badając zamierzchłą historie naszej planety popełniono wiele błędów które są powielane łącznie z teorią ewolucji gdyż takowa nie istnieje . To tylko był domysł i błędna nazwa mutacji genetycznych , ot i cała filozofia . A jakich dowodów Tobie potrzeba by udowodnić że dane budowle istnieją że czaszki też można dotknąć zobaczyć i zbadać . Czy żebyś uwierzył że Morze Bałtyckie istnieje nie wystarczy Cię tam zawieść byś mógł go zobaczyć i dotknąć ???? Trzeba było by Ciebie tam wrzucić podtopić byś poczuł go bardziej i wtedy uwierzysz ???  Czy jadąc tam zabrał byś ze sobą sprzęt naukowy i zaczął byś to morze badać czy czasem ono nie ewoluowało z jeziora ? Na podstawie zebranych ryb i innych żyjących w nim stworzeń , roślin , osadów z dna , można taką hipotezę snuć ale jeszcze i analiza wody dochodzi i wtedy wszystko się miesza , tak samo i z człowiekiem i innymi zwierzętami było i ewolucja tu nie ma nic do tego .   Z jednym się tylko zgodzę że dawne cywilizacje nie były super cywilizacjami bardziej rozwiniętymi od naszej . Po prostu miały inne rozwiązania inne potrzeby i kierunek rozwoju i nic wielkiego w porównaniu z dzisiejszą .
A tego co napisałeś to już naprawdę nie potrafię zrozumieć bo wcale nie trzyma się kupy „Ludzie którzy uznają kreacjionizm wypadają gorzej w testach na inteligencjie i na logiczne myślenie, oraz statystycznie gorzej się uczą i przyswajają wiedzę. Suche statystyki korelacji inteligencji i wierzeń.” Przecież test na inteligencje właśnie polega na umiejętności logicznego myślenia , kreatywności i umiejętności szybkiego rozwiązywania  problemów oraz abstrakcyjnym myśleniu i spostrzeganiu . A żeby tego dokonać i dobrze test zdać to trzeba kreatywnie myśleć .  Kreacjonizm nie ma nic wspólnego z inteligencją jest to tylko przekonanie człowieka do danych czynników twórczych wszechświata , duszy , o pochodzeniu życia . To tak jak byś powiedział że mniej zdolni do nauki i mniej inteligentni są ci co wierzą i popierają badania naukowe , mniej zdolni też według Ciebie będą chrześcijanie , muzułmanie , buddyści itp. Bo wierzą ślepo w swoje księgi święte . dlaczego takie błędne informacje tu wypisujesz „TAK ZWANY  NAUKOWCU” ? sam tak się nazwałeś dla ścisłości przypominam ............

Portret użytkownika ekse

Pieprzysz, że aż się ledwo to

Pieprzysz, że aż się ledwo to czyta. Teoria, w którą szczerze wierzysz została już dawno obalona. Pewnie dalej tam słuchasz swojej kopalni wiedzy na lekcji biologii. Jesteśmy efektem inżynerii, jest celowo niedoskonała- np genom starzenia się. 
Maszyny? Spójrz na piramidy zbudowane z betonu, które są kilka razy mocniejsze od nam znanym. Otwórz oczy albo tkwij wciąż w tym gównie, ale zachowaj go dla siebie.

Skomentuj