Czy zbliżamy się do odkrycia prawdy na temat gwiazdy Tabby?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Minęły już blisko 3 lata od kiedy środowisko astronomów zainteresowało się anomaliami świetlnymi na gwieździe KIC 8462852 zwanej również gwiazdą Tabby. Dotychczasowe badania tego obiektu nie pozwoliły naukowcom na poznanie prawdy na jego temat, ale doprowadziły do pojawienia się wielu teorii. Całkiem niedawno zakończono okres rocznej obserwacji gwiazdy, w wyniku czego pojawiło się nowe możliwe wyjaśnienie dla niezwykłego zachowania tego obiektu.

Omawiana gwiazda znajduje się w konstelacji Łabędzia w odległości około 1 280 lat świetlnych od Ziemi. Ciało niebieskie jest znane ludzkości od 1890 roku, jednakże pierwsze doniesienia o nieregularnych spadkach jego jasności pojawiały się dopiero w 2011 roku. KIC 8462852 zyskała na popularności dopiero w następnych latach po publikacji pracy naukowej dr. Tabethy Boyajian od której pochodzi jej nazwa. W 2015 roku, media z całego świata rozpisywały się o nietypowości obiektu, która zdaniem niektórych, mogła stanowić ślad innej inteligentnej rasy w naszej galaktyce.

Najnowsze odkrycie w tej kwestii, ponownie zawdzięczamy pracy zespołu dr Boyajian, która zarejestrowała 4 fluktuacje w jasności gwiazdy w ciągu ostatniego roku. Badacze są teraz pewni, że spadki w ilości rejestrowanego światła nie mogły być spowodowane przez pochłanianą planetę bądź niewyobrażalnie wielką chmurę komet. Okazało się bowiem, że cokolwiek przesłania gwiazdę Tabby, jest to półprzeźroczyste i blokuje jedynie pewne spektrum światła.

Obecnie, naukowcy sugerują że może to być chmura kosmicznego pyłu. Z tym że jak sami zauważają, cząsteczki takiej chmury, musiałyby być niezwykle małe (mniejsze nawet od cząsteczek dymu papierosowego) oraz ekstremalnie zimne. To rozwiązanie, w dalszym ciągu nie wyjaśnia kwestii losowości wspomnianych wcześniej spadków jasności. O ile więc nie powrócimy do teorii ze sferą Dysona uznając, że potencjalna cywilizacja pozaziemska zbudowała ją z osobliwego materiału, który przepuszcza tylko określone formy fal świetlnych to znaleźliśmy się w punkcie wyjścia. Gwiazda KIC 8462852 w dalszym ciągu pozostaje zagadką i nic nie zapowiada tego, aby jej rozwiązanie pojawiło się w najbliższym czasie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Kilka lat temu na moich

Kilka lat temu na moich oczach "zgasła" i do dziś nawet przez lornetkę jej nie widać(!) dość intensywnie migocąca Omikron Aquilae w Gwiazdozbiorze Orła i nikogo ten fakt ani powody "zgaśnięcia"?zasłonięcia? nie zainteresował!!! Gwiazda jest w odl. 62 lat świetlnych od Ziuemi, a ja w mom. obserwacji mialem...62 lata, czyli moment kiedy światło przestało z gwiazdy wychodzić pokrywa się z moimi urodzinami... Całe życie "resztkowe' czyli tyle lat biegnące do Ziemi światło widziałem by pewnego październikowego wieczoru przed północą zobaczyć samą jego końcówkę... Gwiazdy do dziś nie widać, choć na pewno ma się dobrze "za chmurą" pyłu? pytanie - co - i  czy na pewno obłok pyłu?kto? ją nagle przed 6 dekadami lat przesłonił?

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika erektus

Kosmici dają nam jasno do

Kosmici dają nam jasno do zrozumienia, że nie używają środków płatniczych. Kto by to wszystko sfinansował. Przytargać dziesiątki planet aby zabudować słońce. To są komuniści.

Portret użytkownika Homo sapiens

Kosmos to wielka tajemnica.

Kosmos to wielka tajemnica. Nie wiemy jak jest duży, co jak pamiętacie zostało udowodnone w filmie o ukrywanych badaniach wszechświata, tu:

https://www.youtube.com/watch?v=GdlOmUiq3OM

Moim skromnym zdaniem poza tą czasoprzestrzenią istnieje świat duchowy, z którego przybywają inne byty, mogą to być istoty hylemorficzne, jak to pokazuje ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=l_wyvmennkg

ale z tamtego świata przybywają też potężniejsze Inteligencje, albo sam Stwórca jako Syn Boga YHWH. Tu proponuję ciekawy obraz z 1500 roku pokazujący inny wymiar podczas krzyżowania Chrystusa Pana, widać roztworzenie się chmur:

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika finktank

Dalej nie rozumiem dlaczego

Dalej nie rozumiem dlaczego naukowcy nie chcą przyznac że to robota obcych bo wszystko na to wskazuje, skoro z naukowego wzory drake'a wynika że szansa na to że jesteśmy sami we wszechwiecie jest jak 1 do 10  do potegi 24 czyli istnienie obcych jest pewne z naukowego punku widzenia to dlaczego nie można przyznac że obcy są wytłumaczenie fenomenu

p.s. zaraszam na www.finktank.pl

Skomentuj