Na świat przyszło cielę z piątą nogą na plecach

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Farmerka Melissa Culverson udostępniła zdjęcie cielaka z piątą nogą na plecach. Zdjęcie opublikowała w grupie One Day Closer to Rain na Facebooku. Calverson napisała, że cielak urodził się około miesiąc temu.

 

Według Culverson, oprócz dodatkowej nogi, zwierzę posiada dodatkowy róg na głowie. W komentarzach zauważono, że polimetria zwierząt ma zaburzenie genetyczne, które prowadzi do rozwoju dodatkowych kończyn, zwykle niefunkcjonalnych.

„Mamy nadzieję, że niezwykłe cielę przyniesie nam szczęście” - tłumaczy Calverson. „To interesujące! Wszyscy podziwiają cielaczka. Dobrze, że dodatkowa noga nie wpłynęła na jego zdrowie. Co to się wyprawia na tym świecie! Kilka lat temu widziałem coś podobnego, ale tamto zwierzę było już dorosłe. Ludzie wokół zatrzymali się, aby na nie spojrzeć” - dodała.

 

We wrześniu ubiegłego roku doniesiono, że mieszkaniec amerykańskiego stanu Luizjana Matt Alexander i jego narzeczona Magin Davis kupili na aukcji pięcionogie cielę o imieniu Elsie i schronili je na swojej farmie. W ten sposób rolnicy uratowali życie mutanta.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj