Najstarsze znane pismo - tajemnica tabliczki Dispilio

Image

Źródlo: Internet

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem nauki, pismo  po raz  pierwszy pojawia się w Sumerze około 3000 do 4000 lat p.n.e . Jednak pewien artefakt odnaleziony ponad dekadę temu zaprzecza oficjalnej wersji historii nauczanej w szkołach. I to jest zapewne powód dlaczego niewiele osób o nim słyszało.

 

Tabliczka Dispilio bo o niej mowa została odkryta w 1993 r. przez profesora George Xourmouziadisa. W czasie prac archeologicznych w neolitycznej osadzie  położonej nad brzegiem jeziora, w pobliżu miasta Kastoria w północnej Grecji. Osada zamieszkiwana była około 7000 do 8000 lat temu. Wiek drewnianej tabliczki zapisanej w  nieznanym dotąd pismie oszacowano na 5260 lat p.n.e. Co czyni ją o wiele starszą niż  pismo sumeryjskie. Do określenia wieku artefaktu użyto metody C-14.

 

Obok drewnianej tabliczki znaleziono także fragmenty ceramiki pokrytej tym samym typem pisma, które jest starsze także od znanych pism typu linearnego A i B używanego w starożytnej Grecji. Odczytanie pisma będzie bardzo trudne lub niemożliwe twierdzą naukowcy. Chyba, że zostanie odnalezione cos na podobieństwo kamienia Rossety. Jeśli datowanie jest poprawne a wszystko na to wskazuje, mamy tu doczynienia z prawdziwą sensacją. Która zmusi nas do zrewidowania dotychczasowych poglądów  na rozwój pisma.

[ibimage==24380==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

W przeciwieństwie do pism blisko wschodnich,  używających ideogramów do wyrażenia mysli. Pismo na tabliczce Dispilio wskazuje raczej na to, że starożytni Grecy używali sylab w podobny sposób jak robimy to dzisiaj. Jak stwierdził prof  Xourmouziadis „pismo to wykazuje cechy zaawansowanej aferezy co wskazuje na to, że jest wynikiem długiego procesu poznawczego”

 

W czasie wykopalisk odnaleziono szereg innych obiektów, takich jak narzędzia, ceramika, figurki oraz inne osobiste ozdoby. Odnotowano także slady aktywności ekonomicznej i rolniczej a także hodowli zwierząt. Tabliczka została częściowo uszkodzona,  kiedy wyjęto ja z ubogiego w tlen mułu w którym ocalała zakonserwowana przez 7500 lat. Obecnie prowadzone są prace konserwacyjne, po których zakończeniu zespół naukowy w tym językoznawcy przystąpi do szczegółowych badań.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu historycznego:

 

 

Ocena:
Brak ocen

znalezisko dość "młode" - ale na pewno prasłowiańskie...

na terenie dawnej wspaniałem ojczyzny Polaków a dziś środkowej Francji odnaleziono artefakty mające również prasłowiańskie pismo tyle ze ich wiek wynosi pomiedzy 10-14 tysięcy lat przed jahwistyczną erą...

artefaktów takich jak poniżej odnaleziono kilkaset i też rzekomo współczesna nauka nie jest w stanie ich odczytać...

Ruscy natomiast już dawno np pismo Etrusków odczytali a te z obrazka także czeka na "odkrycie" i "odczytanie" - łudząco podobne do tego z artykułu, nieprawdaż?

[ibimage==24381==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

to nic innego jak starożytne prasłowiańskie runy

0
0

Dodane przez baca w odpowiedzi na

Jak zwylke Baco drogi: niedouczonyś! Runy nie sa słowiańskie jak tyś nie jest Carycą żydo"ż"erców. Runy najstarsze oile wiem to ok. 4-5 wiek przed Chrystusem ( najwiekszym prorokiem czasów). Kiedy tzw. Polska była zalesionym i nędznym barłogiem germanów i wikingów tzw słowiaństwo uczyło sie wydawać pierwsze artykułowane heheh dziwięki. Baca .... owce owce pasać a nie pisać duperele!!!!!

0
0

Dodane przez eat (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

ty Eat od koziej dupy, idź sobie tyłu kóz pilnowac a nie na Slowiańszcyzne się rzucac, troglodycie aszkenaski, do nory może się robaki zrozumieją. C -14 to możesz się wysadzić jak chcesz, to Wasza działka jak się kadzidła nawdychacie

0
0

Dodane przez eat (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Bardziej kontrowersyjnym odkryciem z terenów kultury Vinca jest, jednakże kopalnia węgla (lub miedzi) w Rudnej Gławie (140 km od Belgradu), która datowana jest na ok. 5000 rok p.n.e. Ciekawostką jest to, że ślady po kulturze Vinca znaleziono w południowej Francji. Wskazywałoby to, iż ludność tej kultury musiała dość intensywnie migrować na zachód.

Reasumując: na dwa, trzy tysiące lat przez Sumerem, w Europie południowo-wschodniej rozwijała się kultura Vinca, która posiadała pismo, rozwinięty przemysł i rzemiosło, sztukę oraz obróbkę metali. Kulturę tą tworzyli Prasłowianie (którzy zjawili się Europie ok. 8000 r p.n.e.) oraz Staroeuropejczycy (przybywający w Europie od ok. 30 000 lat). Wielu badaczy uważa, że kultura Vinca stworzyła podwaliny dla kultury minojskiej; dowodem na, to jest ścisłe pokrewieństwo symboli religijnych obu kultur oraz podobieństwo pisma Vinca do minojskiego pisma linearnego „A”. Tyle o piśmie. Przejdźmy do sprawy wynalezienia koła.

Ortodoksyjna nauka akademicka wbrew zdrowemu rozsądkowi przypisuje stworzenie koła tylko i wyłącznie cywilizacji Mezopotamii (ok. 3000 p.n.e) oraz Egiptu (ok. 3300 p.n.e). Tymczasem najstarsze znalezisko przedstawiające koło pochodzi z Polski, a ściślej mówiąc z Bronocic (woj. świętokrzyskie). Waza z Bronocic liczy sobie 5500 lat, czyli pochodzi z ok. 3500 r p.n.e. Na tej wazie znajduje się wizerunek koła rytualnego – najstarszy na świecie. Zatem początku koła nie należy szukać tylko i wyłącznie w Mezopotamii i Egipcie, ale również na Słowiańszczyźnie; najpewniej wynalezienie koła przez Prasłowian było równoległe z wynalezieniem koła w Mezopotamii i Egipcie. Rozstrzygnięcia tego kto wynalazł koło należy jednak pokładać w przyszłych odkryciach archeologicznych.

Na zakończenie słów kilka wypadałoby rzec o kulturze Cucuteni (powszechnie zwanej kulturą trypolską lub cucuteni-trypole). Ludność, która tworzyła tą kulturę (haplogrupy R1A) budowała wielkie – jak na tamten czas – protomiasta. Przeważnie były to ośrodki miejskie rozlokowane na obszarze 150 hektarów, mieszczące ok. 12 – 15 tysięcy mieszkańców. Dla porównania – miasta Międzyrzecza i Egiptu nie przekraczały 30 hektarów. Wnioski wynikające z powyższego zestawiania danych archeologicznych są jednoznaczne.

Opracował: Mikołaj Jarmakowski

https://www.facebook.com/slavicetnoart?fref=ts

https://www.facebook.com/lechistanpl?fref=ts

 

znaki vinca

 

Eat smacznego, ale idź poruszaj pierw biodrami, bo głową nie potrafisz

0
0

Dodane przez eat (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

i jeszcze jedno, Wyście niesłyszeli boście piach w uszach i oczach mieli, Celtowie na ziemie przybyli dopiero na 1500 lat przed Chrystusem, gdzie Slowianie mieli już dawno stworzoną strukture społeczną i wysoko rozwiniętą cywilizacje.  Wyście wielbłady doili, i musieli namioty zwijać by Wam kolejna burza piaskowa doku nie zwinęła. Ćwieku matematyka aryjska ma 20000 lat lilipucie intelektualny, a hrodów Slowiańskich żadnej armii od Persów po cezarów nie udało się zdobyć. Pijcie te swoją Cole z odchodami bakterii okręznicy, [ciach]

Przepraszam Cie moderator, ale wyskakuje tu kolejny [ciach] i będzie Polaków obrażać.

edit: skasowano
ostrzeżenie za łamanie regulaminu
/mod/

0
0