Podniebny zamek przypominający Hogwart pojawił się nad miastem Jinan

Kategorie: 

Źródło: Click - Heart TV

Mieszkańcy miasta Jinan na własne oczy wiedzieli latający zamek unoszący się na niebie. Nagrania tej anomalii wywołały sensację w chińskich mediach społecznościowych. Zdaniem niektórych obserwatorów, obiekt widziany na nagraniu wyglądał zupełnie jak wyjęty z kart książek o Harrym Potterze.

 

Niektórzy sugerowali iż nad chińskim niebem uwieczniono Hogwart. Zamek unosił się nad nowoczesnymi budynkami w Jinan w prowincji Shandong we wschodnich Chinach. Do zdarzenia doszło 11 września 2020 roku, a zdaniem lokalnych mediów był to naturalny fenomen zwany fatamorganą lub mirażem.

 

Teoria polega na tym, że promienie światła są wyginane, gdy przechodzą przez warstwy powietrza o różnych temperaturach w stromej inwersji termicznej, w której utworzył się kanał atmosferyczny. Dlatego nie wyklucza się, że to któryś z okolicznych budynków po stosownym wygięciu przypomina dziwne złudzenie na niebie. Tak przynajmniej zakłada oficjalna wersja.

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka lat temu mieszkańcy chińskiej dzielnicy miejskiej Wuzhong uchwycili na wideo całe miasto z kilkoma wieżowcami, które nagle pojawiło się w chmurach. Niemal natychmiast pojawiły się pytania czy aby na pewno nie jest to okno do równoległego świata? Wiadomość od obcych, czy też hologram wykonany przez władze w jakimś nieokreślonym celu? Nie był to zresztą pierwszy podobny incydent a podobne obserwacje zdarzają się w Chinach co kilka lat.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jaa

Skoro to było 11.09. a, to

Skoro to było 11.09. a, to chyba rocznica wież w USA to może to jakieś "przesłanie" od zmarłych? W, różnych bajkach albo przekazach z dawniejszych czasów takie historie o pojawiających się miastach, zamkach, ale też tak zwanych duchach były więc można by przyjąć, że to jakaś forma przekazu jakiejś treści. Której to formy dotąd nie rozkminiono. Można by też założyć, że to może być rodzaj formowania się treści związanych z jakimiś silnymi przeżyciami. Na pewno na kilka dni przed rocznicą wielu ludzi emituje z siebie energię przeżyć związanych z tamtymi wydarzeniami, która, ewentualnie, może się kumulować i tworzyć takie projekcje.

Skomentuj