Tajemnicza asteroida Oljato w kształcie krzyża znowu zaskoczyła naukowców

Kategorie: 

Źródło: NASA

Dzięki obserwacjom wykonanym przez należącą do ESA sondę kosmiczną Venus Express ustalono, że dziwna przypominająca krzyż asteroida znana, jako Oljato 2201 nagle utraciła swoje właściwości magnetyczne.

Ten dziwny obiekt przykuwa uwagę swoim nietypowym kształtem. Przypomina krzyż lecący w przestrzeni. Za obiektem ciągnie się warkocz przypominający kometarny. Fakt ten powodował w przeszłości, że obiekt był również uważany za kometę lub planetoidę. Oljato ma wydłużoną orbitę tak, że przecina orbity trzech planet skalistych,  Wenus,  Ziemię i Marsa. Do tej pory zdołano ustalić, że jest to asteroida z grupy Apollo i ma około dwóch kilometrów średnicy. Jej czas obiegu wokół Słońca to 3 lata i dwa miesiące.

 

Przelot tego dziwnego obiektu obserwował w przeszłości amerykański Pioneer Venus Orbiter. W sumie sonda NASA zarejestrowała trzy przeloty tego ciała niebieskiego i za każdym razem urządzenia pokładowe odebrały wyraźne sygnatury magnetyczne. Anomalie magnetyczne tego typu zwane są IFE od Interplanetary Field Enhancements. Były rejestrowane wyraźne fluktuacje przed i za rzekomą asteroidą. Tego typu niezwykłe wzrosty magnetyzmu są bardzo niezwykłe i dochodzi najwyżej do 10 takich przypadków w okolicy Wenus rocznie.

Według badaczy pod kierownictwem Christophera Russella,  którzy analizowali dane z europejskiej sondy Venus Express obiekt Oljato 2201 utracił rejestrowane wcześniej sygnatury magnetyczne. Bardzo długo stanowiło to nierozwiązaną zagadkę, ale przed kilkoma dniami Russell zaprezentował hipotezę dotyczącą nietypowej zmiany przypominającej krzyż asteroidy. Według niego asteroida przelatując przez kosmiczny gruz utraciła swój magnetyzm. Lepsze takie wyjaśnienie niż żadne jednak wiele osób może pozostać nieusatysfakcjonowanych, ponieważ obiekt ten przez swoją religijną symbolikę często  traktowany jest niczym apokaliptyczny znak,  o którym wspomina Biblia.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika enriju

To oznacza że Oljato oblatuje

To oznacza że Oljato oblatuje w 19 lat Słońce i w tym cyklu może napotkać Ziemię.
19 lat jest liczbą znaczącą: jest to starożytny cykl Metona w którym daje się doskonale przystosowywać kalendarz lunarny do solarnego i był stosowany już od ok roku 277 z inicjatywy Anatoliusza, biskupa Laodycei. Szybko przyjął się zwłaszcza w Aleksandrii: http://portalwiedzy.onet.pl/137225,,,,szukanie_daty_wielkanocy,haslo.html 
Pewnie po inwazji islamskiej, po upadku rzymu Zachodniego zapomniano o nim i dopiero w czasach nowożytnych na nowo był proponowany był przez europejskich filozofów-matematyków. Nie jacy to,  Newton Lejbnitz czy Kartezjusz.  
Nie wiem też z jaką dokładnoscią obliczono cykl tej asteroidy a jeżeli do ok 60 dni, to takze szukanym przeze mnie cyklem zbieżności, równie być ok 18 lat którym jest Saros, równie starożytny, w którym odmieniają się wszystkie rodzaje zaćmień Księżyca i Słońca.

Portret użytkownika Homo sapiens

Proponuje nowy temad o tym

Proponuje nowy temad o tym jak odbieramy rzeczywistość !
"..Systemy sensoryczne człowieka, których efektami są np.: wrażenia, uczucia, świadomość, nie odzwierciedlają dokładnie świata fizycznego, lecz reagują jedynie na te aspekty środowiska, które są ważne dla naszego przeżycia. Dostarczają zatem tę ilość informacji o otoczeniu, która jest wystarczająca by tylko przetrwać, a nie zrozumieć świat. Dlatego też nie wszystkie zmysły człowieka rozwinęły się w sposób maksymalny (np. bardzo mała zdolność do detekcji pola elektrycznego, promieniowania podczerwieni, infra-, czy ultra- dźwięków). Przewaga człowieka nad innymi stworzeniami polega na wzbogaceniu mechanizmów przetwarzania informacji (silny rozwój obszarów asocjacyjnych), a nie na zwiększaniu ilości jej dopływu. Powstające w korze asocjacyjnej (kojarzeniowej) wrażenia zmysłowe są świadome. Do kory asocjacyjnej prowadzi główna droga czuciowa. Na różnych jej poziomach odchodzą drogi boczne do innych układów system nerwowego, stanowiąc połączenia z układem...
 
Niezależnie od rodzaju energii receptor reaguje zmianą potencjału, jaka powstaje pod wpływem działającego bodźca. Wartość ta nosi nazwę potencjału generującego. Receptory mogą być pobudzane albo jednym, albo kilkoma rodzajami energii, ale wówczas, kiedy ich intensywność jest odpowiednio duża...."
 
Nasza rzeczywistość jest tylko tym co odbieramy za pomocą naszych zmysłów-sensorów, więc trzeba zadać sobie pytanie co jest poza tymi bodzcami-rzeczywistością odbieraną ?!

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Lucifer

Co do samego krzyża, to jest

Co do samego krzyża, to jest on znany na długo przed pojawieniem się chrześcijaństwa, które go SPROFANOWAŁO. 
Pierwotnie krzyż pod rożnymi postaciami był znany we większości starożytnych kultur i oznaczał Słońce=Życie. 

Portret użytkownika baca

nie wiem skąd pomysł że

nie wiem skąd pomysł że asteroida ma kształt krzyża?
ktoś tu chyba przedawkował wizyty w kościele na tyle poważnie, że w źrenicach ma już celownik na wzór snajperskiej lunety i teraz przeintrpretowuje sobie wszystko co tylko widzi.
dla mnie to żaden krzyż tylko namacalny dowód że nadlatuje do nas dzieciaczki Batman Smile
PS. nie dajcie się nabrać na podróbki bacy - "oryginał" jest bez kropki - no i jest zarejestrowany troche wiecej niż 5 (!) godzin Smile
jakiś wieśniak którego uczucie religijne zostały przeze mnie zgniecione mści się w ten sposób. całe bogobojne życie chodził w podróbkach, modlił się do podróbek, pił podróbki, jadł podróbki i orał podrobionym pługiem - więc innego sposobu nie zna.
dla mnie osobieście doczekanie się własnej podróbki jest jak... komplement - baca (bez kropki) TO FIRMA Smile

Portret użytkownika baca_oszukany

nie wiem skad pomysl ze Ty to

nie wiem skad pomysl ze Ty to nie ja a ja to nie Ty?!pastylki ktore nam przepisal doktor wariatuncio dzialaja,jest progres w leczeniu............dziwnie tak pisac  sam do siebie ale  przeciez  kto  ma  wiedziec lepiej  od Ciebie jak to jest hihi

Portret użytkownika baca

o znów Człowiek - Podróbka,

o znów Człowiek - Podróbka, czyli baca i kropka Smile
do bacy (bez kropki) trochę ci brakuje pod deklem - to zła wiadomośc ale za to z pierwszej ręki Smile
dobra jest taka że już wiem na czym polega twój problem "podszywania się pod moją tożsamość"
po pierwsze - nie miałeś prawdziwych rodziców tylko ojczyma i macoche - podróbki
po drugie - nie masz i nie będziesz miał kobiety tylko gumową konkubinę - podróbkę
po trzecie - nie wiesz jak się nazwać więc nazywasz się cudzym nickiem - podróbką
jedno jest w tobie oryginalne i śmieszne - jesteś naprawdę mega żałosnym gówienkiem
 

Portret użytkownika admin

Wczoraj ktoś mi pogróżki

Wczoraj ktoś mi pogróżki wysyłał, że jeśli nie będe kasował Bacy to poda mnie do prokuratury, że strona promuję Nazizm. To jak to jest mam kasować? Jeśli jest jakieś nadużycie to prosze użytkowników o zgłaszanie bo ja nie dam rady wszystkiego czytać i analizować, bo bym nie miał czasu na pisanie. 

Portret użytkownika Angelus Maximum Rex

Czy admin puszcza tu

Czy admin puszcza tu antysemickie artykuły?
 Nie puszcza! Więc niech się ten obrażony syjonista wali...z tym doniesieniem...
 Nie mozna kasować poglądów anonimowych forumowiczów!
W końcu mam prawo w sposób niesympatyczny wyrażać się o niesympatycznej rasie doprowadzającej ten Świat na skraj upadku swoim pazernym "bogiem" - Wielką Mamoną syjonistów.
Poukładali ten świat dla swoich syjonistycvznych interesów i nie kryją się z tym.
 Ten szubrawy naród ustanowił się prawodawcą! Zapisane jest to w Starym Testamencie i Torze!
 A jakim to nazistowskim prawem sie ustanowił prawodawcą?!!
A antypolskie artykuły w polskojęzycznej prasie, radiu i telewizji?!
 Składamy Panowie i Panie doniesienie do prokuratury na skurwiałe media!
 

Portret użytkownika MASAKRA

Jest wolnosc slowa i niby

Jest wolnosc slowa i niby kropka ! Lecz to tylko teoria. Oczywiscie ze mozesz pisac co chcesz, ale ja bym tego nie robil, a jako admin kasowalbym te wpisy natychmiast. Jesli ktos chce obrazac Zydow to niech sobie zalozy swoja strone. Ciekaw jestem jak dlugo ona bedzie istniec Beee nie mowiac juz o adminie tej strony.

PS : Admin, Ty sie wogole nie zastanawiaj. Kasuj od zaraz. Wiem co mowie Beee

Pozdrwaiam.

Portret użytkownika tomasz.filip

Nie kasuj. Albo mamy wolność

Nie kasuj. Albo mamy wolność słowa albo cenzurujemy niewygodne dla niektórych wyrażenia. Baca ma swoje zdanie i szanuję je, mimo, że nie zawsze się z nim zgadzam. Pogruszki wysłał na pewno ktoś w moheorwym berecie na głowie.
SPROSTOWANIE: To nie mógł być moher. Oni także nie trawią Żydów, więc pewnie to jakiś urażony Żyd.

Portret użytkownika baca

Adminie jakiś matołek się

Adminie jakiś matołek się podszywa pode mnie nazwał się baca+kropka i wykorzystał dokładnie taki sam jak mój awatar (!) - jeśli nie chcesz usunąć jego konta (o co cie już wczoraj prosiłem) no to przynajmniej zgaś mu MOJEGO AWATRA bo wprowadza naprawdę niezły zamęt - odpowiada na pytania innych skierowane do mnie lub się wypowiada w stylu "nowy" lub "stary" baca to "jedno i to samo", oczywiście w moim imieniu i powstaje chaos
dezinformacja to bardzo stary i wypróbowany sposób syjonistów na mieszaniu ludziom w głowach - jakiś koszerny gnojek się na chama pode mnie podszywa w celu ośmieszenia - tak sobie myślę.
jako uzasadnienei podam ci że nie wolno korzystać z cudzych awatarów, jak równiez z tych które ktoś wykorzystał i zarejestrował wcześniej - bo po to one właśnie są aby ludzi od siebie nawzajem odróżniać.
 

Portret użytkownika ps

nikt nie musi ciebie

nikt nie musi ciebie ośmieszać. sam sobie z tym świetnie dajesz radę. Jedyna osoba, która może Ci to dorównać to Homo Sapiens. Do jednego wora was panowie wrzucam. Na śmieci ten wór. 

Portret użytkownika baca_oszukany

nowy baca byl zawsze tyko

nowy baca byl zawsze tyko teraz  udalo mu sie wydostac na "zewnatrz"  z  chorego umyslu Bacy a co do asteroidy faktycznie mozna laczyc ja  z roznokulturowymi przepowiedniam/opowiesciami............ Jak dla mnie to nie licha historia

Portret użytkownika Homo sapiens

Czekam na komentarz nowego i

Czekam na komentarz nowego i starego bacy Smile Ogrom kosmosu jest niesamowity ! Tajemnice wszechświata gwiazd są tak wielkie że nam chyba życia nie starczy na poznanie ich, no chyba że osiągniemy życie wieczne o którym opowiadał Zbawiciel Chrystus !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Omega

Krzyż to tylko symbol

Krzyż to tylko symbol wymyślony przez ludzi. Jakby Jezusa tylko ukamieniowali, to co? Katolicy modliliby się do kamienia? A może do miecza, gdyby ktoś ktoś Jezusowi nim odciął głowę? Tak samo absurdalny jest krzyż. Czy ci, którzy twierdzą, że naprawdę wieżą w Boga, wierzą także, że przywiązuje on wagę do tak nieistotnych bzdur? Nie sądzę. Bogowi chyba bardziej zależy na tym, by w niego po prostu wierzyć i nie sądzę, by lepiej traktował tych, co modlą się do krzyża, a innych gorzej. Jezus chyba od zawsze był przeciwny takiej postawie, by modlić się do przedmiotów i traktować je jak święte. Nie sądzę, by krzyż był zwiastunem czegokolwiek, nie licząc fali podniecenia wśród wierzących w przedmioty i symbole.

Portret użytkownika Ampa Vatis

  "Nie będziesz czynił żadnej

 
"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego co jest na ziemi nisko ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań."
 
A kościół na to, że kasa jest ważniejsza niż przykazanie Boga, ludzie przecież i tak się nie połapią. Tak rozpoczęła się modlitwa do obrazków, a klerowi tylko puchły portfele. 

Chcesz wiedzieć więcej? http://ampavatis.manifo.com/ 

Skomentuj