W Indiach zmarł jogin, który żył ponad 70 lat bez jedzenia i wody

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W indyjskim stanie Gujarat, jogin Prahlad Jani zmarł w wieku 90 lat. Wcześniej twierdził wielokrotnie, że odkrył „eliksir życia”, który pozwalał mu nie jeść jedzenia i wody przez co najmniej 76 lat.

 

Zgodnie z zapewnieniami jego wyznawców, a święty pustelnik miał ich mnóstwo, Prahlad Jani zmarł 26 maja w rodzinnej wiosce Charada, gdzie został przyprowadzony na osobistą prośbę kilka dni temu. Przez dwa dni jego ciało będzie w aśramie, aby wyznawcy mogli pożegnać się z mentorem.

 

Prahlad Jani był znany z publicznych oświadczeń, że nie jadł i nie pił od dzieciństwa - według niektórych źródeł, od 8-9 roku życia, według innych, od 14 lat. Lekarze dwukrotnie, w 2003 i 2010 roku, przeprowadzili kompleksowe badanie jogina. Drugi raz był dwa tygodnie pod nadzorem pracowników Instytutu Fizjologii Indyjskiej Akademii Nauk. Ich zdaniem w tym czasie rzeczywiście nie jadł nic, nie pił ani kropli i nie zaspokajał swoich naturalnych potrzeb fizjologicznych.

 

Konkluzja była taka, że naukowcy nie zdołali stwierdzić w jaki sposób utrzymywał się przy życiu. Sam Jani zapewniał, że w dzieciństwie został pobłogosławiony przez boginię, po czym opuścił swój rodzinny dom i od tego czasu odmówił jedzenia i picia.

 

Mimo przeprowadzonych badań wielu zagranicznych badaczy zakwestionowało wnioski swoich indyjskich kolegów, wskazując na niedoskonałość systemów kontroli i tym samym sugerując, że jogin jakoś się dokarmiał.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Joker

Ale tzn że co? Brał coś i

Ale tzn że co? Brał coś i dlatego mu się jeść nie chciało? Smile ale by można kasy zaoszczędzić np na różne wyjazdy czy coś gdyby nie trzeba było jeść Smile w ciągu miesiąca tyle idzie na żarcie że szok. I ceny też nie coraz mniejsze.

Skomentuj