Zwolennik UFO w sensacyjny sposób twierdzi, że Jezus był kosmitą, a Gwiazda Betlejemska statkiem kosmicznym

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ekspert ds. UFO Richard Lawrence przyjął sensacyjne założenie, że wszystko, czego Biblia uczy na temat narodzin Chrystusa, jest niedokładne i że nawet prawdziwa data Bożego Narodzenia jest nieprawidłowa.

 

 

Ufolog rzucił wyzwanie centralnemu filarowi wiary chrześcijańskiej, fantazyjnie deklarując, że syn Boży był obcym, a obcy statek kosmiczny uczestniczył w historii narodzin Chrystusa.

 

Richard Lawrence jest autorem jedenastu książek o kosmitach i przez współczesnych uważany jest za „guru UFO”. Jest też sekretarzem wykonawczym Towarzystwa Aetherius, stosunkowo nowego ruchu religijnego założonego przez nieżyjącego już brytyjskiego spirytystę George'a Kinga w latach pięćdziesiątych w celu szerzenia „doktryny pozaziemskiej inteligencji”.

 

Lawrence twierdzi, że życie pozaziemskie jest sercem wiary chrześcijańskiej, zakładając, że gwiazda opisana w opowieści bożonarodzeniowej unoszącej się nad Betlejem była w rzeczywistości statkiem kosmicznym, a sam Chrystus przybył z kosmosu.

 

W wywiadzie dla My London Richard Lawrence powiedział o Jezusie:

 

„Nie nazwałbym go kosmitą, nazwałbym go wielką kosmiczną inteligencją, ale tak, kosmita, jeśli chcesz. Myślę, że przybył z Wenus”.

 

Lawrence i Towarzystwo Aetherius twierdzą, że Jezus, Budda, Gandhi i Sofokles byli istotami pozaziemskimi wysłanymi na Ziemię, aby pomagać ludzkości na przestrzeni dziejów.

 

Londyński ekspert UFO stwierdził nawet, że Biblia potwierdza jego szaloną teorię.

 

„Według Biblii, gwiazda Betlejemska, widziana przez trzech mędrców, obserwowana była też przez innych świadków. To doprowadziło ich do określonej lokalizacji. To nie mogła być gwiazda, nie ruszają się. Meteoryty nie unoszą się w powietrzu. Obiekt posiadał swoją strukturę i formę, więc to był na pewno statek obcych."

 

Lawrence, którego publikowane książki obejmują temat UFO i przesłania pozaziemskie oraz Unlock Your Psychic Powers, twierdzi również, że Boże Narodzenie powinno być obchodzone w marcu, a nie 25 grudnia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Już 30 lat temu gdy za ZCHN w

Już 30 lat temu gdy za ZCHN w rządzie wprowadzono do szkół religię to krótko streściłem księdzu że Jezus po prostu był kosmitą i rozmawiajmy poważnie. Za co zabronił mi przychodzić na katechezy .

Skomentuj