CIA udostępnia nową kolekcję dokumentów o UFO

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kolekcja raportów o UFO, spisanych w tajemnicy przez tajne służby w USA, została udostępniona dla wszystkich zainteresowanych. „Black Vault” uzyskało właśnie kolejną partię dokumentów opisujących tajemnicze eksplozje na terenie Rosji czy też pogłoski o urzędnikach państwowych otrzymujących dane o UFO.

Blisko 2700 stron nowych dokumentów o UFO, zostało właśnie odtajnione przez CIA. Dostęp do nich można uzyskać na stronie Black Vault – repozytorium cyfrowym, które zajmuje się zbieraniem i ujawnianiem rządowych dokumentów o tej tematyce. Archiwa zostały uzyskane, dzięki staraniom założyciela Black Vault, Johna Greenwalda. Uzyskał je on dzięki wielokrotnym podaniom w ramach Freedom of Information Act (FOIA). Jest to prawo, które nakazuje częściowe lub pełne udostępnienie poprzednio nieujawnionych dokumentów. Z czasem ich ilość była tak duża, że CIA stworzyła osobną płytę CD-ROM zawierającą odtajnione dokumenty, kolokwialne nazwane „kolekcją UFO”.

Dokumenty zawarte w kolekcji opisują dziesiątki zdarzeń. Można tam między innymi znaleźć relację z 1976, w której ówczesny zastępca asystenta dyrektora technologii i nauki odbiera dane wywiadowcze o UFO, czy też opis tajemniczej eksplozji odnotowanej w rosyjskiej wsi. Założyciel inicjatywy John Greenwald zauważył jednak, że:

„Mimo iż CIA twierdzi, że jest to ich cała [odtajniona] kolekcja, może nie być sposobu aby to potwierdzić.”  Zapewnił on też, że „Black Vault będzie kontynuować swoje dochodzenie, aby sprawdzić czy nie ma dodatkowych dokumentów będących w posiadaniu CIA.”

Udostępnienie nowych dokumentów ma miejsce na kilka miesięcy przed terminem pojawienia się urzędników Ministerstwa Obrony USA przed Kongresem. Mają oni ujawnić wszystko co wiedzą na temat UFO. To żądanie zostało postawione w ponad 5600 stronicowym projekcie ustawy ulg i zapomogi z powodu epidemii. Według zawartych w nim zapisów agencje rządowe mają 180 dni od przyjęcia ustawy na złożenie raportu na temat niezidentyfikowanych obiektów latających.

 

Ustawodawcy chcą informacji o wszelkich UFO, które zostały znalezione przy użyciu technologii geoprzestrzennej, sygnałowej, ludzkiej, pomiarowej i sygnaturowej, niezależnie od tego, która agencja zebrała dane. Ustawę zatwierdzono pod koniec grudnia 2020 roku. Wysyp nowych danych może wydawać się duży, ale w porównaniu do całości zbiorów Black Vault jest on jedynie kroplą w morzu. Baza danych posiada ponad 2.2 miliony stron dokumentów o tematyce UFO, które zostały uzyskane poprzez złożenie ponad 10000 podań FOIA. Według Greenwalda pierwsze z nich złożył już w 1996, kiedy miał zaledwie 15 lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj