Dziwny obiekt w księżycowym kraterze. Anomalia czy pareidolia?

Kategorie: 

Źródło: NASA/GSFC/Arizona State University

W jednym księżycowych kraterów udało się zaobserwować niezwykłą strukturę, która znajduje się w jego centrum. Ufolodzy sugerują, że może to być jakaś sztuczna formacja, ponieważ nie przypomina standardowych skał.

 

Zdjęcie na którym zaobserwowano  nietypowy kształt centrum krateru zostało wykonane 2 stycznia tego roku. Wykonał je należący do NASA orbiter LRO - Lunar Reconnaissance Orbiter.

Krater w którym zaobserwowano tą anomalie nie ma swojej nazwy. Znajduje się między kraterami Von Karman i Davvison.  Niezwykły kształt zlokalizowany w tym miejscu wielu osobom przypomina jakiś rodzaj robota, ale może to być po prostu pareidolia, bardzo powszechna W przypadku obserwacji powierzchni  innych planet i księżyców.

Niektórzy ufolodzy twierdzą jednak, że może to być dowód na to, że  na Księżycu znajdują się jakieś bazy innych cywilizacji.  Wedle tej teorii Księżyc jest sztucznie umieszczonym obiektem którego celem jest grawitacyjne stabilizowanie orbity Ziemi, a jednocześnie umożliwia on prowadzenie obserwacji naszych poczynań na Ziemi przez kogoś, kto się tam znajduje, w zupełnie niezauważalny dla nas sposób.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj