Na nowych zdjęciach z Marsa widać dziwny obiekt, który może być reliktem technicznej cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: NASA

Łazik Curiosity przesłał na Ziemię dziwne zdjęcie przedstawiające obiekt, który z pewnością nie jest pareidolią. Wygląda to rzeczywiście na poddaną obróbce mechaniczną część albo osłonę jakiegoś mechanizmu.

 

Niezwykłe zdjęcie przedstawiające fragment jakiegoś urządzenia, zostało wykonane 1 marca 2019 za pomocą jednej z kamer łazika Curiosity. Wzbudziło ono zainteresowanie ufologów, którzy sugerują, że może to być jakiś artefakt poprzedniej marsjańskiej cywilizacji.

Niezwykły obiekt z pewnością nie jest kamieniem. Wygląda jak kawałek metalu, brutalnie wyrwany z jakiegoś urządzenia. Widać ślady obróbki i okrągły otwór na środku. Według pierwszego założenia może to być częścią łazika, ale trudno powiedzieć, która jego część odleciała. Poza tym nigdy nie informowano aby z Curiosity odpadały wcześniej jakieś drobne części. 

Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej intrygujących odkryć na obrazach z Marsa, dokonane w ostatnich latach. Jeśli NASA nie wyda komunikatu potwierdzającego, że fragment sfotografowany przez Curiosity jest częścią łazika, można będzie założyć, że albo są to szczątki któregoś z orbiterów czerwonej planety, albo mamy do czynienia z reliktem jakiejś starożytnej marsjańskiej cywilizacji technicznej

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Taas

(..ale trudno powiedzieć,

(..ale trudno powiedzieć, która jego część odleciała..

 HAHAHA. Ktoś tu z kogoś robi idiote. Każda część może być  rozpoznana, to nie  ręcznie klepane 

rzeczy. Wysyłają łazik i nie wiedzą co w nim  jest? Redaktorek, wróć może do podstawówki, co?

Portret użytkownika Nazwiskolubpseudonim

Pewnie już "nikt nie chce

Pewnie już "nikt nie chce pamiętać", szczególnie masoni nakręcający bajkę o "obcych odwiedzających Ziemię"  ale na Marsa latały od lat 60 XX wieku ziemskie sondy kosmiczne.  Curiosity znaleźć się musiał w strefie upadku szczątków jednego z nich bo widać już było trochę tych "artefaktów" na zdjęciach, w poprzednich latach. 

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Mało sond rozbiło się o Marsa

Mało sond rozbiło się o Marsa, przepadło bez wieści lecąc na tę planetę? Nie jest dziś problemem by producenci tych urządzeń luknęli w rysunki techniczne i w kilka sekund, przy pomocy komputera, poszukali takiej części...

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Strony

Skomentuj