Naukowcy ostrzegają, że NASA może sprowokować inwazję obcych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Oksfordu obawiają się, że wysiłki amerykańskiej agencji NASA, mające na celu komunikowanie się z kosmitami mogą być niebezpieczne.

Specjaliści z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii biją na alarm w związku z planami NASA dotyczącymi wysłania danych lokalizacyjnych i innych informacji w kosmos, ostrzegając, że wysiłek może mieć niebezpieczne niezamierzone konsekwencje, w tym sprowokować inwazję kosmitów.

 

Chodzi o planowany projekt Lighthouse in the Galaxy - „Latarnia w Galaktyce”, transmisję danych prowadzoną przez zespół badawczy NASA w celu powitania „inteligencji pozaziemskich”. Amerykańska agencja kosmiczna chce przesłać sygnał z Teleskopu Allena Instytutu SETI w Kalifornii oraz chińskiego 500-metrowego Spherical Radio Telescope (FAST). Będzie zawierał takie informacje, jak skład biochemiczny życia na Ziemi, położenie Układu Słonecznego w Drodze Mlecznej w odniesieniu do czasu, cyfrowe obrazy ludzi oraz zaproszenie kosmitów do odpowiedzi. Projekt obejmuje zdigitalizowane obrazy ludzi i Układu Słonecznego do wyemitowania w przestrzeń kosmiczną.

 

Anders Sandberg, starszy pracownik Oxford's Future of Humanity Institute (FHI), twierdzi, że taka transmisja może być ryzykowna. Mówi, że w mało prawdopodobnym przypadku, gdy obca cywilizacja otrzyma wiadomość, odpowiedź może nie być tylko przyjaznym powitaniem. Inny naukowiec z Oksfordu, Toby Ord, zasugerował, aby przed wysłaniem sygnałów do kosmitów odbyła się publiczna debata. Dodał, że nawet słuchanie nadchodzących wiadomości może być niebezpieczne, ponieważ można ich użyć do zwabienia Ziemian w pułapkę. 

 

Ord twierdzi, że nie ma naukowego konsensusu co do równowagi między pokojowymi i wrogimi cywilizacjami w galaktyce. Biorąc pod uwagę, że negatywna strona może być znacznie częstsza niż pozytywna, wydaje się, że nie jest to dobra sytuacja dla aktywnych kroków w celu nawiązania kontaktu.

 

W przeszłości słabsze sygnały były przesyłane w kosmos przy użyciu wcześniejszych technologii, takich jak wiadomość Arecibo wysłana w 1974 roku. Rosyjscy naukowcy przeprowadzili serię takich transmisji pod nazwą „Wyzwania kosmiczne” w latach 1999 i 2003. Sandberg zasugerował, że „kosmici mogą już otrzymywać różne wiadomości wysyłane przez ZIemian z różnych powodów”. Chodzi głównie o transmisje radiowe, któe sieją sygnał od lat czterdziestych XX wieku.

 

@innemedium Naukowcy ostrzegają! NASA może sprowokować inwazję obcych #ciekawostki #UFO #NASA #tajemnica #kosmici ♬ dźwięk oryginalny - innemedium

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika jaa

Zasadniczo, gdyby tak zwani

Zasadniczo, gdyby tak zwani Kosmici byli konstrukcji biologicznej to, o ile są rozwinięci bardziej niż ludzkość, potrafiliby przeszukiwać tak zwany Kosmos pod kątem istnienia życia biologicznego. Jeżeli są odpowiednio mocno rozwinięci to potrafią też przeszukiwać Kosmos pod kątem czynników których ludzkość nawet nie uwzględnia, a, które dowodzą istnienia tak zwanego życia. Tak więc jeżeli są, to już wiedzą, że my jesteśmy. Pomijając oczywiście to, że w różnych przekazach są informacje o tym, że już tu ktoś podobno był. I, to niekoniecznie jacyś wcześniejsi Ziemianie. Jeżeli tak zwani Kosmici są innej konstrukcji, na przykład mechanicznej lub podobnej, to też mogą mieć namiar na nasz świat. Tyle, że możemy ich nie interesować jako formy różnokoncepcyjne. Chyba, że interesujemy ich, ale jesteśmy na tyle niekumaci, że nie potrafimy rozgryźć ani nawet zauważyć ich przekazów. To, z kolei może mieć związek z tym, że do komunikacji wykorzystują i komunikują się tylko z takimi osobnikami, które używają odpowiedniej częstotliwości "myślowej". To, jak ze słuchaniem radia na konkretnej częstotliwości. Przykładowo: jakaś "częstotliwość" jest przez nich zauważalna albo dla nich "zdrowa" więc szukają kontaktu tylko na takim zakresie. Inne mogą być dla nich szkodliwe. Tak, jak dla psów są szkodliwe jakieś dźwięki, które dla ludzi są przyjemne, to dla nich, na tej samej zasadzie, mogą być szkodliwe częstotliwości związane z jakimś typem myślenia, nastawienia, koncentracji, ogólnie, typu myślowego.

Skomentuj