Naukowcy ustalili, jak niebezpieczne dla ludzkości jest spotkanie z kosmitami

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nawet jeśli obcy nie są wrogo nastawieni, sam fakt kontaktu z pozaziemską cywilizacją może prowadzić do konfliktów na Ziemi. Naukowcy na całym świecie szukają teraz sygnału od przedstawicieli inteligencji pozaziemskiej. I być może w przyszłości ludzkość będzie mogła nawiązać kontakt z kosmitami. Ale czy doprowadzi to do niebezpiecznych konsekwencji?

 

Naukowcy z University of Pennsylvania uważają, że taki kontakt niesie ze sobą realne zagrożenia dla ludzkości, donosi Science Alert. Po pierwsze, sam fakt istnienia cywilizacji pozaziemskiej może wywołać falę oburzenia wśród ludzi wierzących w Boga. Może to prowadzić do poważnych wstrząsów, a nawet wojen religijnych.

 

Specjaliści uważają jednak, że głównym ryzykiem jest to, że pierwszy kraj, który nawiąże kontakt z kosmitami, może zmonopolizować całą otrzymaną od nich wiedzę. Nawet jeśli początkowo będzie jakaś wymiana informacji między różnymi krajami, to jak pokazały doświadczenia II wojny światowej (autorzy przytaczają zachowanie sojuszników w koalicji antyhitlerowskiej, którzy po wojnie stali się wrogami), wszystko może się zmieniać w czasie.

 

W rezultacie mogą wybuchnąć konflikty o posiadanie nowych osiągnięć technologicznych, które mogą przerodzić się w wojnę światową. Jednak naukowcy z Pennsylvania State University opublikowali swoją pracę, w której nie zgadzają się z wnioskami swoich kolegów. Naukowcy uważają, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby tylko jeden z krajów był w stanie nawiązać kontakt z potencjalnymi kosmitami. A nawet jeśli tak się stanie, kraj ten nie będzie w stanie zmonopolizować zdobytej nowej wiedzy.

 

Zdaniem ekspertów, współczesna społeczność naukowa jest tak powiązana, że ​​taki scenariusz ma bardzo małe prawdopodobieństwo. Nawet jeśli politycy się w to zaangażują.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Część "kosmitów" może być

Część "kosmitów" może być wspomniana w Ks. Daniela 2:43, gdzie jest mowa, że chcą się łączyć z ludzką rasą poprze ludzkie nasienie... sprawa może byćo wiele bardziej ciekawa jeśli przyjmiemy pogląd o nich jako o duchach albo UFO-duchach ! Owe ufo duchy chcą się połączyć z duchową monadą ludzkości, poprzez ludzkie nasienie... ?

Kosmiczne tajemnice ufo duchów, bogów, ragnarok, Daniela 2:43 i Świętej Biblii Boga Jezusa - symbole

https://www.youtube.com/watch?v=gcxoB_cDDfQ

"Stąd w pismach Nysseńczyka spotykamy się z tak mocnym zaakcentowaniem momentu Wcielenia objawiającego się w monadzie. Grzegorz ujmuje ludzkość powołaną do bytu w pierwszym akcie stwórczym jako niepodzielną monadę, która nie może się pomnażać ani zmniejszać, lecz od razu powołana została przez Boga jako pełnia, stąd przychodzenie na świat nowych ludzi nie zwiększa jej sumy: „Natura zaś jest jedna, tworząca sama ze sobą jedność i jest całkowicie niepodzielną monadą, nie rosnącą przez dodanie, ani nie malejącą przez ubytek, lecz jest jako jedność i jako jedność pozostaje i ukazuje się w wielości, niepodzielna, trwała, nienaruszalna i nie dzieli się pomiędzy uczestniczących w niej”

Dla dalszej naszej drogi rozważań tego tekstu wspomnijmy o „filozoficznej monadzie”. Monada w pewnych systemach filozoficznych jest substancją prostą, podstawową jednostką. Monady – byty duchowe; nie mają charakteru czasowego (nie mogą powstawać w sposób naturalny drogą złożenia ani rozkładać się, ale mogą być w jednej chwili w całości unicestwione lub stworzone) ani przestrzennego. Jest ich niepoliczalnie wiele, a każda z nich jest autonomiczna (Monady są bezokienne – nie mają kontaktu między sobą). Każda monada jest indywidualnością i odzwierciedleniem Kosmosu. Pojęcie monada zostało stworzone przez Pitagorejczyków."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Marel

Brednie. Kosmici są tu od

Brednie. Kosmici są tu od zawsze. Kosmici to nasi bogowie. Stoją na takim poziomie że wspaniali naukowcy, fizycy wypierają ich istnienie bo przez swoje ego nie są w stanie pogodzić się z faktem istnienia zjawisk fizycznych i technologii która umożliwia im podróżowanie międzyplanetarne. Pamiętajcie że jeszcze 200 lat temu metalowe statki i samoloty były czymś nie do pomyślenia. 

Skomentuj