Zaproponowano wykorzystanie laserów aby ochronić Ziemię przed potencjalną inwazją obcych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wielu znanych uczonych, takich jak fizyk teoretyk Stephen Hawking, ostrzega przed agresywnymi obcymi cywilizacjami, które mogą zniszczyć Ziemię lub zamienić wszystkich ludzi w swoich niewolników. Co ciekawe, pojawił się nawet pomysł jak zaradzić temu problemowi, maskując obecność Ziemi w naszym Układzie Słonecznym.

 

Dwóch astronomów z Columbia University, David Kipping i jego współautor obawiają się że obcy, podobnie jak my, mogą poszukiwać życia na innych planetach i zauważyć Ziemię podczas jej przejścia na tle Słońca. Ich zdaniem zaawansowane cywilizacje, obserwując naszą planetę, mogą odkryć że znajduje się ona w idealnej odległości od gwiazdy, tak aby mogło zaistnieć tam życie.

 

Uczeni proponują użyć laserów w taki sposób aby obcy, zakładając że właśnie obserwują naszą gwiazdę, nie dostrzegli tranzytu Ziemi. Mówiąc dosłownie, David Kipping zaleca "świecenie laserem po oczach". Twórcy tej inicjatywy obliczyli, że wystarczy użyć 30-megawatowego lasera przez około 10 godzin w ciągu całego roku, co pozwiłoby zakamuflować Ziemię podczas tranzytu.

Oczywiście pomysł ten posiada istotne wady. Trudno przecież powiedzieć jaka obca cywilizacja może akurat obserwować Słońce, kiedy ludzie powinni zacząć się kamuflować i w jakim kierunku powinni kierować swoje lasery. Według astronoma, inne cywilizacje mogą korzystać z tej samej techniki aby zataić swoją obecność przed innymi istotami, takimi jak np. ludzie, dlatego rzekomo nie jesteśmy w stanie odnaleźć inteligentnego życia we Wszechświecie i nawet nie wiemy gdzie należy go szukać.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika general

Trzeba się szykować ale na

Trzeba się szykować ale na jakieś asteroidy czy komety, obcy dysponujący technologią by się do naszego układu słonecznego dostać nie mieli by żadnych problemów by pokonać naszą technikę. 

Portret użytkownika Kmieciu

Qrde, trza bedzie jaką dzidę

Qrde, trza bedzie jaką dzidę laserową skombinować od Ruskich na czarną godzinę, bo jak te jankeskie buce zaczną kozaczyć na dzielni (galaktycznej), że lasery majo, to jeszcze się przyplączą jakieś sprowokowane tym kosmiczne dresy i będą szumieć Sad

 

Portret użytkownika kolo21

Będą nawalać laserami na

Będą nawalać laserami na około aż ktoś to zobaczy i przeleci z ciekawości. Ciągle się obawiam że wystrzeli mnie w kosmos jak z katapulty. Trzymam sie czego mogę, na tym szalonym wirującym jaju.

kolo21

Portret użytkownika ktoś

Jeśli odwiedzą nas obcy to

Jeśli odwiedzą nas obcy to oczywiste jest to że będą bardziej rozwinięci od nas bo będą potrafili podróżować na dalekie odległości.Dla nich te nasze laserki będą stanowić równie duże zagrożenie co pistolety na wodę.

Portret użytkownika Joker

No dokladnie. Już miałem o

No dokladnie. Już miałem o tym pisać heh. Z jednej strony chcemy oślepiać obcych laserem a z drugiej wysyłamy im zaproszenia Smile po za tym gdzie to wysyłać? Chyba że wiemy dokładnie kto nas obserwuje i skąd. Obserwatorów może być całkiem sporo. I tak już ci co nas mieli dostrzec to dostrzegli. Co chwilę słyszy się o jakich statkach UFO. Może nie w telewizji ale dużo tego jest.

Strony

Skomentuj