Norweski matematyk twierdzi, że zbudował perpetuum mobile
Image

Paranaukowcy i alchemicy od wieków próbowali stworzyć urządzenie, które raz puszczone w ruch nigdy się nie zatrzymuje. Norweski rzeźbiarz, wizjoner i matematyk, Reidar Finsrud, jak sam twierdzi w przypływie nagłego olśnienia zbudował urządzenie, które może być pierwszym mitycznym perpetuum mobile.
Większość naukowców uważa, że stworzenie maszyny, która będzie działała bez przerwy jest niemożliwe, ponieważ taka maszyna musiałaby swoim działaniem łamać zasady termodynamiki. Szalony Norweg chyba o tym nie wiedział gdyż udało mu się stworzyć maszynę, która najwyraźniej działa bez przerw.
Wizjoner utrzymuje, że pomysł stworzenia perpetuum mobile przyszedł do niego nagle. Gdy zaczął szkicować projekt stwierdził, że trzeba to zbudować na bazie jing i jang, symbolu, który jak twierdzi oznacza energię. Urządzenie, jakie zbudował Finsgurd składa się z magnesów, pędników, stalowej kuli oraz oscylującej obręczy.
Naukowcy poproszeni o opinię techniczną na temat tego wynalazku byli zdumieni. Większość maszyn ma sprawność energetyczną na poziomie 40 do 60 % a perpetuum mobile Norwega ma około 90% sprawności. Oznacza to, że na bazie jego pomysłu można zbudować silnik, który teoretycznie produkowałby w nieskończoność darmową energię.
- Dodaj komentarz
- 31284 odsłon
Ciekawe urządzenie , i trochę
Ciekawe urządzenie , i trochę skomplikowane . Tu jest podobne ale za to o wiele prostsze http://www.youtube.com/watch?v=GO5-7OUfD5w to akurat jest najprostsze urządzenie ale jest wiele prototypów takich magnetycznych silników i myślę że jak by do tego powiązać rtęć jako koło zamachowe to wydajność by wzrosła i to znacząco ;)
Tu tesz masz prosty
Dodane przez SAH w odpowiedzi na Ciekawe urządzenie , i trochę
Tu tesz masz prosty mechanizm:
http://www.youtube.com/watch?v=xR6Qait2JGY
Tak mi na myśl przyszło że
Dodane przez porramsiqsi (niezweryfikowany) w odpowiedzi na Tu tesz masz prosty
Tak mi na myśl przyszło że jak by gigantyczną igłę magnetyczną ustawił idealnie w punkcie zero na którym kolwiek z biegunów Ziemi , to by ją w ruch pole magnetyczne ziemi wprawiło i to już całkiem darmowa energia by byłą ;)
Ciekawe....,ale nie wierze,ze
Ciekawe....,ale nie wierze,ze ta kula za iles tam miesiecy lat sie nie zatrzyma:)
Ludzie się zawsze PŁODZILI,
Ludzie się zawsze PŁODZILI, PŁODZĄ i się BĘDĄ PŁODZIĆ. Delikatnie mówiąc. OD CAŁE PERPETUUM MOBILE ;)
jako laik nie mający wielkieg
jako laik nie mający wielkiego pojęcia o fizyce spytam tylko czy kulka i prowadnice nie ulegną z czasem wytarciu i baaaardzo powolnym zatrzymaniu ?
Wszystkie mechanizmy prędzej
Dodane przez rob w odpowiedzi na jako laik nie mający wielkieg
Wszystkie mechanizmy prędzej czy później ulegną degradacji - ale przecież nie oto tu chodzi. Sprawa polega na tym, że aby mechanizm uznać za "perpetum mobile" jego sprawność powinna być wyższa niż 100 %. Im wyżej ponad 100% - tym większa ilość darmowej energii do wykorzystania.
W idei perpetuum mobile nie
Dodane przez rob w odpowiedzi na jako laik nie mający wielkieg
W idei perpetuum mobile nie chodzi o zurzycie materiału tylko o stworzenie maszyny/urządzenia, które raz wprawione w ruch nie będzie potrzebowało więcej energii a najlepiej, żeby jeszcze tą energię produkowało. Z racji tego iż jest to tylko idea nie rozpatruje się tutaj takich aspektów jak zużycie materiału. Oczywiście, że w przypadku urządzenia przedstawionego na filmie, nawet gdyby było prawdziwym perpetuum mobile, to z czasem prowadnica i kula by się wytarły. Jednak po wymianie na nowe i ponownym wprawieniu w ruch perpetuum mobile znowu powinno nieustannie się kręcić, stąd można założyć, że dysponując niezniszczalnym materiałem taki idealny układ kręcił by się w nieskończoność. W tym przypadku raczej urządzenie nie jest perpetuum mobile tylko sprytną konstrukcją potrafiącą utrzymać bardzo długo energię którą użyto do wprawienia jej w ruch. Można to przyrównać do kostki (np. Rubika) i bączka. Gdy pokręcisz z dużą siłą kostka obróci się w zależności od powierzchni może 2 max 3 razy ponieważ straci energię z powodu dużej powierzchni styku a co za tym idzie tarcia. Natomiast bączek, z racji wykorzystania siły odśrodkowej i jednego pkt styku będzie się kręcił dużo dłużej zachowując energię. Ta maszyna to dużo bardziej skomplikowany bączek, która jeszcze dłużej zachowuje tą energię i prawdopodobnie za rok, może dwa albo 10 i tak się zatrzyma - tym bardziej jak by próbować ją jeszcze dociążyć i odzyskać trochę energii. Jednak temat jest na tyle fascynujący dla ludzi, że gdyby faktycznie zbudować urządzeni, które po wprawieniu w ruch generuje nadwyżkę energii to każdy mógłby sobie produkować np prąd w dowolnych ilościach ;) Może kiedyś nam się to uda.
Pozdrawiam
Wszystko jest prosta jeśli
Wszystko jest prosta jeśli się wie jak to zbudować
Niestety ci co rządzą ty
Niestety ci co rządzą ty światem nikomu nic nie dadzą za darmo a w szczególności energi. Nie pozwolą nikomu nic wymyślić takiego co mógłby dać ludzią za darmo popsuł by im i zkłócił porządek tego świata,nie mówiąc o dochodach. Pomyślcie tylko jakby każdy z nas dostał coś z czego mógłby korzystać bez rzadnych kosztów mówię o eneri np. samochód, dom . Cały świat się na niej opiera.