Norweski matematyk twierdzi, że zbudował perpetuum mobile

Kategorie: 

Rzekome perpetuum mobile, urządzenie Reidara Finsruda

Paranaukowcy i alchemicy od wieków próbowali stworzyć urządzenie, które raz puszczone w ruch nigdy się nie zatrzymuje. Norweski rzeźbiarz, wizjoner i matematyk, Reidar Finsrud, jak sam twierdzi w przypływie nagłego olśnienia zbudował urządzenie, które może być pierwszym mitycznym perpetuum mobile.

 

Większość naukowców uważa, że stworzenie maszyny, która będzie działała bez przerwy jest niemożliwe, ponieważ taka maszyna musiałaby swoim działaniem łamać zasady termodynamiki. Szalony Norweg chyba o tym nie wiedział gdyż udało mu się stworzyć maszynę, która najwyraźniej działa bez przerw.

 

Wizjoner utrzymuje, że pomysł stworzenia perpetuum mobile przyszedł do niego nagle. Gdy zaczął szkicować projekt stwierdził, że trzeba to zbudować na bazie jing i jang, symbolu, który jak twierdzi oznacza energię. Urządzenie, jakie zbudował Finsgurd składa się z magnesów, pędników, stalowej kuli oraz oscylującej obręczy.

Naukowcy poproszeni o opinię techniczną na temat tego wynalazku byli zdumieni. Większość maszyn ma sprawność energetyczną na poziomie 40 do 60 % a perpetuum mobile Norwega ma około 90% sprawności. Oznacza to, że na bazie jego pomysłu można zbudować silnik, który teoretycznie produkowałby w nieskończoność darmową energię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pod

Ostatnie zdanie to totalna

Ostatnie zdanie to totalna bzdura. 90% sprawności to jeszcze nie perpetum mobile. 10% energii jest tracone więc nawet bez obciążenia maszyna zatrzyma się jeśli nie będziemy dostarczać energii.

Portret użytkownika Elohim

fajna zabawka ale tylko na

fajna zabawka ale tylko na pułke miedzy ksiązki 
proponował bym temu panu sie zastanowic w jaki sposób spodki do nas przylatuja i czy aby napewno takiej maszynki do miesa uzywaja , bo to juz nie kwestia wiary ale dowodów , a nasi naukowcy  swiatowi odrzucaja to na siłe te zjawisko jakim sa latajace spodki ....
 
Gdyby na siłe tak tego zjawiska nieodrzucali pewnie bysmy cos ruszyli z tą naszą technologią ,a tak produkuja coraz szybsze procesory i zuzywamy coraz wiecej paliw kopalnych niby technologia idzie do przodu ale tak szczerze zatrzymała sie 20 lat temu .
 
Skoro oni do nas przylatuja i to masowo a naukowcy uparcie jak osły twierdzą ze to niemozliwe to az strach pomyslec jak daleko nam do zrozumienia prawdziwych nauk wizyki ...niewspominając juz o technologi jakiej uzywają 

Portret użytkownika rembas25

GREEN EARTH juz dawno by 

GREEN EARTH juz dawno by  mogła  być  ale niestety koncerny naftowe trzymaja nad wszystkim łapę  więc pozostają wiatraki  elektrownie węglowe  wodne  i te niebezpieczne  atomowe  i wątpię że  naukowcy  nie wynalexli nic aby pozyskiwac energie  niewielkim kosztem ale  oczywiście  takie coś nie może  wyjśc do opinii publicznej 

Portret użytkownika Diablo

Paliwo byłoby nie potrzebne,

Paliwo byłoby nie potrzebne, moglibyśmy żyć już w zupełnie innych czasach. Lecz pewien fakt historyczny został nam odebrany. Natychmiast po śmierci Nikola Tesli, rząd USA zarekwirował wszelkie konspekty należące do naukowca i obłożył je klauzulą 'ściśle tajne'. Ludzie zauważyli zagrożenie z jego strony wiec firmy go finansujące się wycofały gdy wymyślil urządzenie do przesyłu bezprzewodowo prądu jak i technologie darmowej energi a to wszystko było 100 lat temu! jego fabryka spłoneła ale w ciągu dwóch tygodni ją odbudował, wszystkie projekty jakie stworzył miał w głowie. Cały świat by się zmienil gdyby oddali tą technologię całę nasze życie stało by się 1000x prostsze a oni by przestali mieć władze. Oczywiście nie mówie tu o politykach tylko o bankierach i ludziach którzy posiadaja 98% światowych paliw kopalnianych bo to oni akurat rządzą a nie politycy. A gdyby ta technologia zostałą wprowadzona 100 lat temu. Sobie nawet nie wyobrażam na jakim poziomie ewolucji byśmy już byli. Gdyby nie elita.

Portret użytkownika ventor007

Urządzenie ma gdzieś fizykę i

Urządzenie ma gdzieś fizykę i działa mimo,że Einstein z góry"uśmiercił" takie twory.Prawda jest taka,że wiele praw i zależnosci nie zostało odkrytych,albo są poprostu ukrywane.Urządzeń zdolnych do podtrzymania swojego ruchu bez dostarczania energii jest bardzo dużo.Większość odkryta przez amatorów,którzy nie wiedzieli,że ich urządzenia mają nie działać.Oprócz silników magnetycznych czy grawitacyjnych,są także cewki,które same w sobie generuja prąd elektryczny bez żadnej elektroniki.Rozwiązań jest mnóstwo wszystko działa i ma się dobrze,jak zmienią fizykę to w przyszlości paliwo nie będzie potrzebne.

Portret użytkownika Sajgoniarz

Ziemia krąży wokół Słońca,

Ziemia krąży wokół Słońca, jako lokalny punkt odniesienia. Gdyby wziąć za punkt odniesienia centrum galaktyki, a planety by nie krążyły wokół Słońca, to ich drogi by się nie przycinały, ani nie tworzyły tego co nazywam tańcem nieba.

Portret użytkownika loock

i ziemia nie kręci się wokół

i ziemia nie kręci się wokół własnej osi z prędkością ponad 1 mach! 
co to by musiało się dziać z tą planetą, 
tak samo ziemia nie jest globem a jest płaska.
jesteśmy od wieków oszukiwani na miliony sposobów i chętnie przyjmujemy wszystko co nie jest prawdą i bronimy tego jak boga jak religii katolickiej. 

dochodzimy do konkluzji że ktoś chce zdyskredytować Jehoszujah (pot. Jezusa) i biblię. . 
biblia zawiera mnóstwo informacji o tym czym jest ziemia. 
tak samo mamy młody wiek ziemi a nie miliady lat.. 
nauka kłamie!! 
łże a wszyscy (w 90%) łykają wszystko co im wkręcą w tych poszczanych podręcznikach

 

Strony

Skomentuj