Norweski matematyk twierdzi, że zbudował perpetuum mobile

Kategorie: 

Rzekome perpetuum mobile, urządzenie Reidara Finsruda

Paranaukowcy i alchemicy od wieków próbowali stworzyć urządzenie, które raz puszczone w ruch nigdy się nie zatrzymuje. Norweski rzeźbiarz, wizjoner i matematyk, Reidar Finsrud, jak sam twierdzi w przypływie nagłego olśnienia zbudował urządzenie, które może być pierwszym mitycznym perpetuum mobile.

 

Większość naukowców uważa, że stworzenie maszyny, która będzie działała bez przerwy jest niemożliwe, ponieważ taka maszyna musiałaby swoim działaniem łamać zasady termodynamiki. Szalony Norweg chyba o tym nie wiedział gdyż udało mu się stworzyć maszynę, która najwyraźniej działa bez przerw.

 

Wizjoner utrzymuje, że pomysł stworzenia perpetuum mobile przyszedł do niego nagle. Gdy zaczął szkicować projekt stwierdził, że trzeba to zbudować na bazie jing i jang, symbolu, który jak twierdzi oznacza energię. Urządzenie, jakie zbudował Finsgurd składa się z magnesów, pędników, stalowej kuli oraz oscylującej obręczy.

Naukowcy poproszeni o opinię techniczną na temat tego wynalazku byli zdumieni. Większość maszyn ma sprawność energetyczną na poziomie 40 do 60 % a perpetuum mobile Norwega ma około 90% sprawności. Oznacza to, że na bazie jego pomysłu można zbudować silnik, który teoretycznie produkowałby w nieskończoność darmową energię.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pod

Ostatnie zdanie to totalna

Ostatnie zdanie to totalna bzdura. 90% sprawności to jeszcze nie perpetum mobile. 10% energii jest tracone więc nawet bez obciążenia maszyna zatrzyma się jeśli nie będziemy dostarczać energii.

Portret użytkownika Elohim

fajna zabawka ale tylko na

fajna zabawka ale tylko na pułke miedzy ksiązki 
proponował bym temu panu sie zastanowic w jaki sposób spodki do nas przylatuja i czy aby napewno takiej maszynki do miesa uzywaja , bo to juz nie kwestia wiary ale dowodów , a nasi naukowcy  swiatowi odrzucaja to na siłe te zjawisko jakim sa latajace spodki ....
 
Gdyby na siłe tak tego zjawiska nieodrzucali pewnie bysmy cos ruszyli z tą naszą technologią ,a tak produkuja coraz szybsze procesory i zuzywamy coraz wiecej paliw kopalnych niby technologia idzie do przodu ale tak szczerze zatrzymała sie 20 lat temu .
 
Skoro oni do nas przylatuja i to masowo a naukowcy uparcie jak osły twierdzą ze to niemozliwe to az strach pomyslec jak daleko nam do zrozumienia prawdziwych nauk wizyki ...niewspominając juz o technologi jakiej uzywają 

Portret użytkownika rembas25

GREEN EARTH juz dawno by 

GREEN EARTH juz dawno by  mogła  być  ale niestety koncerny naftowe trzymaja nad wszystkim łapę  więc pozostają wiatraki  elektrownie węglowe  wodne  i te niebezpieczne  atomowe  i wątpię że  naukowcy  nie wynalexli nic aby pozyskiwac energie  niewielkim kosztem ale  oczywiście  takie coś nie może  wyjśc do opinii publicznej 

Portret użytkownika Diablo

Paliwo byłoby nie potrzebne,

Paliwo byłoby nie potrzebne, moglibyśmy żyć już w zupełnie innych czasach. Lecz pewien fakt historyczny został nam odebrany. Natychmiast po śmierci Nikola Tesli, rząd USA zarekwirował wszelkie konspekty należące do naukowca i obłożył je klauzulą 'ściśle tajne'. Ludzie zauważyli zagrożenie z jego strony wiec firmy go finansujące się wycofały gdy wymyślil urządzenie do przesyłu bezprzewodowo prądu jak i technologie darmowej energi a to wszystko było 100 lat temu! jego fabryka spłoneła ale w ciągu dwóch tygodni ją odbudował, wszystkie projekty jakie stworzył miał w głowie. Cały świat by się zmienil gdyby oddali tą technologię całę nasze życie stało by się 1000x prostsze a oni by przestali mieć władze. Oczywiście nie mówie tu o politykach tylko o bankierach i ludziach którzy posiadaja 98% światowych paliw kopalnianych bo to oni akurat rządzą a nie politycy. A gdyby ta technologia zostałą wprowadzona 100 lat temu. Sobie nawet nie wyobrażam na jakim poziomie ewolucji byśmy już byli. Gdyby nie elita.

Portret użytkownika ventor007

Urządzenie ma gdzieś fizykę i

Urządzenie ma gdzieś fizykę i działa mimo,że Einstein z góry"uśmiercił" takie twory.Prawda jest taka,że wiele praw i zależnosci nie zostało odkrytych,albo są poprostu ukrywane.Urządzeń zdolnych do podtrzymania swojego ruchu bez dostarczania energii jest bardzo dużo.Większość odkryta przez amatorów,którzy nie wiedzieli,że ich urządzenia mają nie działać.Oprócz silników magnetycznych czy grawitacyjnych,są także cewki,które same w sobie generuja prąd elektryczny bez żadnej elektroniki.Rozwiązań jest mnóstwo wszystko działa i ma się dobrze,jak zmienią fizykę to w przyszlości paliwo nie będzie potrzebne.

Portret użytkownika Sajgoniarz

Ziemia krąży wokół Słońca,

Ziemia krąży wokół Słońca, jako lokalny punkt odniesienia. Gdyby wziąć za punkt odniesienia centrum galaktyki, a planety by nie krążyły wokół Słońca, to ich drogi by się nie przycinały, ani nie tworzyły tego co nazywam tańcem nieba.

Portret użytkownika loock

i ziemia nie kręci się wokół

i ziemia nie kręci się wokół własnej osi z prędkością ponad 1 mach! 
co to by musiało się dziać z tą planetą, 
tak samo ziemia nie jest globem a jest płaska.
jesteśmy od wieków oszukiwani na miliony sposobów i chętnie przyjmujemy wszystko co nie jest prawdą i bronimy tego jak boga jak religii katolickiej. 

dochodzimy do konkluzji że ktoś chce zdyskredytować Jehoszujah (pot. Jezusa) i biblię. . 
biblia zawiera mnóstwo informacji o tym czym jest ziemia. 
tak samo mamy młody wiek ziemi a nie miliady lat.. 
nauka kłamie!! 
łże a wszyscy (w 90%) łykają wszystko co im wkręcą w tych poszczanych podręcznikach

 

Portret użytkownika Sajgoniarz

Jeżeli to jest sarkazm

Jeżeli to jest sarkazm przejdz do punktu 1. Jeżeli to nie jest sarkazm przejdź do punktu drugiego:

1. Great Job, nieźle się postarałeś, aż Ci 2 osoby uwierzyły Biggrin
 
2.Nie wiem jak Ty, ale ja bym wrócił się na Twoim miejscu do szkoły.
"ziemia nie kręci się wokół własnej osi z prędkością ponad 1 mach! co to by musiało się dziać z tą planetą, tak samo ziemia nie jest globem a jest płaska." - to co się dzieje z tą planetą to spłaszczenie Ziemii na biegunach, a to że jeszcze po Niej chodzimy jest zasługą grawitacji <3. Co do tego że Ziemia jest płaska to nawet Biblia mówi że jest okrągła (Księga rodzaju) i największy kit historyczny, w który wierzy 99,9% europejczyków, to to że ludzie w średniowieczu myśleli że jest płaska, a wszyscy, łącznie z (mądrym) Kościołem mówili o kulistości Ziemii, tylko bydło myślało że jest płaska, wraz z Jankami Kowalskimi, którzy zostawali księżmi po tym jak nauczono ich abecadła. Co do tego że Ziemia ma kilka tysięcy lat, to ciekawe gdzie się nasza historia zgubiła, poza tym że debilni Żydzi i Muzułamnie spalili Bibliotekę Aleksandryjską ;c

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ciekawy film ale błedem jest

ciekawy film ale błedem jest mówienie że Ziemia nie krązy wokół słońca, ona krązy wokół słońca pokonujac jednocześnie przestworza wszechświata. gdyby nie krążyła wokół sSłońca to gdzie teraz by była. 

Portret użytkownika Sajgoniarz

Nope. Istnieje teoria według

Nope. Istnieje teoria według której, wszechświat się wychłodzi do takiego stopnia że wszelki ruch w nim ustanie, a cała materia, która będą stanowić już tylko ciężkie pierwiastki, rozproszy się tak bardzo, że prawdopodobieństwo kolizji spadnie 0%. Wtedy Wszechświat stanie się niesamowicie żadką i zmarzniętą zupą.

Portret użytkownika Carlos Montega

Dokładnie tak jak mówisz :)

Dokładnie tak jak mówisz Smile Skoro planety potrafią krazyć wokół słońca same z siebie przez tyle miliardów lat to dlaczego by nie zrobic tego na ziemi w mniejszej skali? Smile Podgladajmy przyrodę tam sa same perpetum mobile Smile
 
Pozdrawiam.

Portret użytkownika Sajgoniarz

<facepalm> Bo planety krążą w

<facepalm> Bo planety krążą w próźnii, takie coś na Ziemi bez wymyślenia antygrawitacji jest niemożliwe, bo jak rozkażemy paru kulkom krążyć w okół jednej, to najzwyczajniej w świecie opadną one na podłogę... Zawsze można spróbować zamknąć wewnątrz magentycznej sfery magnesy, tak zeby zaczęły wariować, ale i tak kiedyś nie-próżnia i tarcie wygrają. Są lepsze pomysły od grawitacji na PM.

Portret użytkownika Gajdzioch

Jeżeli zasada termodynamiki

Jeżeli zasada termodynamiki zaprzecza perpetummobile to wystarczy odrzucić tą zasadę, wszystko jest oparte na wierzeniach i te wierzenia są ograniczeniami, które sami na siebie nakładamy. Poza tym zdecydowana większość oznaczeń, praw, etc są tylko umową między ludźmi. Pamiętam jak w technikum elektronicznym, do którego chodziłem, nasz prof. od elektrotechniki mówił zawsze, że tak jest i tak się coś nazywa bo się tak umówili, na każdym kroku w zwykłej fizyce (kwantowa to coś innego) coś funkcjonuje bo się tak umówili. Gdyby N. Teslę sponsorował ktoś inny, a nie Morgan (który prodykował miedziane kable) to już wszyscy mieli byśmy nieograniczone zasobu energii el.

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości odpowiedział: "Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłości

Portret użytkownika KOMAR

Mała poprawka, kolego. Nie na

Mała poprawka, kolego. Nie na 'wierzeniach' sie to opiera a na 'dogmatach'. Oto mamy powiedzaiane 'taka jest prawda' - i dalej postępujemy zgodnie z tym, co uznane zostało za prawdę. Zobacz, że Tesla za życia mówił, że teoria Einsaina 'prowadzi ludzkość w złym kierunku'. My przyjęliśmy za pewnik jego założenie. Każde kolejne równanie opiera się na błędnym dogmacie... Ludzkość została zapędzona w 'kozi róg' z którego nie ma odwrotu. Przyparty do muru naukowiec musi się bronić - 'to urządzenie przeczy zasadom zachowania pędy, termodynamiki bla bla bla...' wszystko co innowacyjnie wykracza poza ramy dogmatu zostanie zmieszane z błotem na forum przypartych do ściany naukowców.
Oczywiście podpisuje się również pod twoim postem.

Portret użytkownika Yeti

perpetuum mobile ? To

perpetuum mobile ?
To urządzenie składa się m.in z magnesu. 
W magnesie skumulowana jest energia. Inne rozwiązania:
Cewka + magnes = prąd. Mamy silnik elektryczny.
Ten silnik będzie sie kręcił w nieskończoność dopóki nie wyczerpie się
energia magnesu. Prawdopodobnie urządzenie Norwega przetwarza tą energie 
w podobny sposób. Magnes oddziaływuje na poruszającą się stalową kulkę
która wprawia w ruch pręty. I cała filozofia.
Będzie to działać także dopóki nie wyczerpie się energia magnesu.
Nie widzę w tym perpetuum mobile.
 

Portret użytkownika DoMeL

No widzę, że słowo perpetum

No widzę, że słowo perpetum mobile na tym portalu jest bardziej powszechne niż celebryta na pudelku. 
Nikola Tesla nie wynalazł perpetum mobile, tylko sposób czerpania energii z otaczającego świata a ściśle przez różnicę potencjałów między ziemią a atmosferą.
Odczerpcie się od perpetum mobile. Jeżeli nawet ktoś wynajdzie zabawkę raz w prawioną w ruch, która będzie się długo poruszać, to i tak nigdy z tego energii nie odzyskacie.

Portret użytkownika jaa

może wystarczy zbudować

może wystarczy zbudować urządzenie na bazie naszego Układu Słonecznego? Co co idei perpetuum mobile to chyba wystarczy aby straty energii równoważyły się z energią wytworzoną? Ale może to błedne założenie? Czy Ziemia uzyskuje, a jeżeli tak to skąd energię niezbędną do krążenia wokół Słońca i obrotow wokół siebie czy to efekt wykorzystania odpowiednich sił wytworzonych bazie grawitacji? Albo jeszcze innych praw. W każdym bądź razie można założyć, że Układ Słoneczny spełnia przynajmniej podstawowe założenia idei perpetuum mobile. A jeżeli tak to wystarczy go skopiować.

Portret użytkownika Ja

o ile się orientuję to ziemia

o ile się orientuję to ziemia nie krąży wokół słońca, ruch planet jest bardziej skomplikowany niż to opisują mądre księgi :D, bo to nie jest obieg wokół czegoś tylko ruch śrubowy przy czym nie są idealnie rozłożone w przestrzeni "planety wzgledem siebie, słońca, itp.". Uklad słoneczny wydaje się być układem podwójnym, co niezależni naukowcy dowodzili "nazwisk nie pamiętam" ale jak do tąd cisza, bo nikt nie krzyczał że to bzdura.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

rozpatrując układ słonce

rozpatrując układ słonce planety nie istnieje ruch "srubowy" dopiero cały układ nabiera takiego kształtu co nie zmienia faktu że planety krązą po orbitach eliptycznych wokól słonca.
co do układu podwójnego to już w XIX wieku szukano drugiego"Słońca" niestety nasz układ jest układem pojedynczym klasycznym ale nie można odrzucić hipotezy o istnieniu karłowatej gwiazdy gdzieś na granicy sfer planetarnych choć to mało prawdopodobne.

Portret użytkownika Ja

Może nie wyjaśniłem

Może nie wyjaśniłem dokładnie, planety nie krążą dokładnie po elipsach bo okazuje się że te ich orbity są zniekształcone a środek różnie wypada :] "nie >idealnie< w słońcu, w końcu są oddziaływania innych mas na siebie nie tylko słońca Blum 3 o innych oddziaływaniach nie wspomnę" po drugie planety gonią jakby za słońcem raz są bliżej raz dalej od niego rozpatrując ruch prostopadle do płaszczyzny orbit planet . Uproszczenia stosuje sie aby coś ukryć "najczęściej głupotę i ignorancję" nie służą niczemu tylko wprowadzają zamieszanie.
Zakładam że NASA tak szczelnie pilnuje informacji o zjawiskach zachodzących w przestrzeni kosmicznej że gdyby miała jakieś szokujace informacje odnośnie jakichś rewolucyjnych odkryć które przeczyłyby ustalonemu porządkowi to raczej by "napewno" się z nami nimi nie podzieliła. Tylko jakieś wycieki informacji.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

to ze planety nie mają

to ze planety nie mają idealnej owalnej orbity wiadomo od dawna, po drugie oddziaływania miedzyplanetarne są tak małe ze można je pominąć.
W 2D układ jest taki jak nas uczono w szkole i nic tego nie zmieni, w 3D masz rację ze jest to ruch tak jakby wirowy, po śrubie ale bedąc ustawionym prostopadle do niego (ukladu sloneczneo) to niezauarzamy tego ruchu. w sumie ta teza powstała już w latach 20 XXw ale były problemy żeby to udowodnić.
NASA nie przypisuj jej wszystkiego. jeszcze 20 lat temu można było tak uważać - że wszystkie panstwowe agencje(rosyjska europejska, chinska itd) mogą nas okłamywać do woli, niestety albo stetypostęp cywilizacyjny sprawił że wiele prywatnych organizacji, osób posiada sprzęt niemal dorównywujący temu ktory posiadają wyżej wymienieni. Sąw sród nich badacze ufo.
szokujące informacje co masz na myśli?? bo nieza bardzo rozumiem.
ps wejdz na strony NASA a najlepiej na niektóre obserwatoriamożna na żywo sledzićto co oni obserwują. 

Portret użytkownika Ja

no jak oddziaływania

no jak oddziaływania planetarne mogą być małe??? jaką ty przyjmujesz skalę porównawczą, bo nie rozumiem. Jak chcesz pomijać coś co jest kwintesencją, istota sprawy "może nie dokońca bo są inne oddziaływania jeszcze - elektryczne" ??? Jakby te oddziaływania były małe to cały układ by się rozsypał, rozerwał i rozleciał.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

bardzo małe tak małe ze nie

bardzo małe tak małe ze nie powodują zmian czasowych obiegu planet. praktycznie nie wplywaja na orbite, oddzialywania grawitacyjne są naprawdę praktycznie pomijane w modelach obliczeniowych. a oddiaływania elektryczne cóz też się je pomija w obliczeniach.
ostatnim zdaniem to dałęś do pieca Biggrin nic z tych rzeczy nie ma i miało prawa stać najważniejsze jest oddziaływanie słonca tak jak ziemi na ksiezyc.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

ja nigdzie nie napisałem że

ja nigdzie nie napisałem że ruch ten niie występuje, no chyba że ty nie potrafisz analizować tego co zostało napisane. 
W perspektywie 2D nie istnieje, oraz biorąc sam układ słońce planeta tez nie istnieje, ruch po "okręgu" jest faktem i nie da sie temu zaprzeczyć gdyby tak nie było to planety jak tu prosto napisać zebyś zrozumiał "uciekły by" z orbit. 
tak wygłada to z boku:

a tak z przodu:

Portret użytkownika Ja

Cytuje ciebie: rozpatrując

Cytuje ciebie:
rozpatrując układ słonce planety nie istnieje ruch "srubowy" dopiero cały układ nabiera takiego kształtu
i tu sie mylisz bo ten ruch jest w nawet przytoczonym przez ciebie sztywnym układzie, bo słońce oscyluje w układzie planetarnym...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

możesz mi wyjasnić jak słońce

możesz mi wyjasnić jak słońce oscyluje w układzie słonecznym? pierwszy raz słyszę to i jestem troszkę zszokowany i nie wiem o co chodzi. jak możesz to odpisz bo zaciekawiłą mnie ta teorie i jak to wpływa na układ patrząc z przodu??
ciekawe powiem szczerze że pierwszy raz słyszę tą teorię a co więcej nic w necie o tym nie ma.

Portret użytkownika hippo14@gmail.com

To że Ziemia obraca się wokół

To że Ziemia obraca się wokół własnej osi, to jak dobrze pamiętam jest spowodowane tym, że posiada pęd który miała nadany podczas tworzenia się Układu Słonecznego, a że straty energii są prawie żadne (ale nie można powiedzieć że ich nie ma) to nadal się kręci, tak samo jest chyba z obrotem wokół Słońca

Portret użytkownika cierń

kolejna bajka. Nie mydlcie

kolejna bajka.
Nie mydlcie oczu ludziom. Nei chodzi o jakeiś mityczne zasady termodynamiki które nieczego ludziom nie mowią. Chodzi o to, że energii nie można wziąć znikąd. I dlatego takie silniki nie działają.
Taki silnik robił by prąd ale sam znikąd nie czerpał by energii. Głupotka ale aż dziw, jak wielu ludzi w XXI wieku się na to łapie. ehh

Portret użytkownika iMAGINe

Grawitacja od zawsze jest

Grawitacja od zawsze jest Perpetuum. Zatem silnik grawitacyjny jest urządzeniem Perpetuum Mobile. Spełnia wszystkie "ZASADY" włącznie z zasadą niezawodności maszym: może bezawaryjnie pracować wiecznie lub się zepsuć. Studium pracy silnika grawitacyjnego pozwala przekroczyć swoistą "blokadę intelektualną".

Portret użytkownika Kruczysko

Dobrze zapamiętajcie ten news

Dobrze zapamiętajcie ten news bo własnie kolejny patent ląduje w szufladzie i za rok juz nikt nie bedzie o nim pamietał :). Oni nie pozwolą na to by takie urządzenie wyszło na światło dzienne :).
Sam pracuje nad niewielkim silniczkiem magnetycznym i wiem, ze takie urządzenia to nie fikcja i znane są już od bardzo, bardzo dawna ale wiem też, że nawet jeśli mi się uda stworzyć takie cacko to jedyne czego mogę sie spodziewać to wizyty skarbowki i sporych kar za korzystanie z czegos takiego. W naszym świecie nawet za postawienie we własnym ogrodzie wiatraka czy elektrowni wodnej na wlasnym strumieniu czeka nas jedynie spory rachunek i kary :). Aby korzystac z wlasnej energii trzeba ją najpierw sprzedac elektrowni a potem ją od nej odkupic i to niestety drozej, ot taki paradoks :P.
Kolejna sprawa to fakt, ze nigdy nie dostaniemy patentu na takie coś gdyż w świetle przepisow, takie cos nie ma prawa istnieć i nie istnieje nawet gdybyśmy zasilili tym urząd patantowy XD
Pozdrawiam.
Kruk

Portret użytkownika Miś Uszatek.

Silnik magnetyczny to

Silnik magnetyczny to urządzenie o bardzo wysokiej sprawności które też się kiedyś zatrzyma bo magnesy stracą swoje właściwości magnetyczne!
Sam budowałem kiedyś własny projekt silnika magnetycznego niestety moje próby mimo poniesionych znacznych kosztów spełzły na niczym ze względu na brak czasu i róznego rodzaju ograniczenia.
Zbudowałeś już jakiś prototyp silnika ?Możesz się czymś pochwalić ?Chętnie jeśli chcesz wymienię się wiedzą allbo podpowiem to i owo.
Co do US skarbowego i innych łajz ze służb ciemności to uwierz mi że jeśli zbudujesz taki silnik i będzie działał będziesz nietykalny więc nie masz się co martwić.
Gdyby taka wiedza wypłynęła i była potwierdzona dowodami (filmy zdjęcia) w kilku językach mógłbyś tym wynalazkiem wywołać niezłe zamieszanie a idea rozwoju darmowej energii była by już przynajmniej w Polsce nie do zahamowania.
Walczył o to Tesla ale nie miał narzędzia w postaci internetu gdyby żył w tych czasach jego idee były by nie do zatrzymania.Niestety rak w postaci pasożytów chazarskich zniszczył wszystko - co mógł ukrył i śmieje się sprzedając nam ropę i gaz - czas to zmienić przyjacielu.
 
Pozdrawiam Miś Uszatek.

Portret użytkownika Spartan

przecież jak rosjanie

przecież jak rosjanie odrzucili ten projekt,to mógł walić z nim do krajów arabskich powiedzmy do Iranu ,oni też mają swoich lnżynierw którzy by to ogarnęli,jeszcze chcieli by się pochwalić ze to oni pierwsi maja darmowa energie.Bo przecież możliwość korzystania z wolnej energi musi być globalna. Zachód już by wtedy nie miał wyboru,musieli by pokazać że oni też potrafią pozyskać wolną energie,bo to że ona istnieje i oni ją mają w swoim zasięgu to pewne.Ale żeby ona była faktycznie wolna i darmowa nie może wyjść z zachodu Pomyśleć jak by biedna Afryka odżyła pompy ,studnie,woda...wiem,wiem rozmarzyłem się,ale przecież to jest mozliwe!!

Portret użytkownika leo

Niestety ci co rządzą ty

Niestety ci co rządzą ty światem nikomu nic nie dadzą za darmo a w szczególności energi. Nie pozwolą nikomu nic wymyślić takiego co mógłby dać ludzią za darmo popsuł by im i zkłócił porządek tego świata,nie mówiąc o dochodach. Pomyślcie tylko jakby każdy z nas dostał coś z czego mógłby korzystać bez rzadnych kosztów mówię o eneri np. samochód, dom . Cały świat się na niej opiera.

Portret użytkownika gash

  W idei perpetuum mobile nie

 
W idei perpetuum mobile nie chodzi o zurzycie materiału tylko o stworzenie maszyny/urządzenia, które raz wprawione w ruch nie będzie potrzebowało więcej energii a najlepiej, żeby jeszcze tą energię produkowało. Z racji tego iż jest to tylko idea nie rozpatruje się tutaj takich aspektów jak zużycie materiału. Oczywiście, że w przypadku urządzenia przedstawionego na filmie, nawet gdyby było prawdziwym perpetuum mobile, to z czasem prowadnica i kula by się wytarły. Jednak po wymianie na nowe i ponownym wprawieniu w ruch perpetuum mobile znowu powinno nieustannie się kręcić, stąd można założyć, że dysponując niezniszczalnym materiałem taki idealny układ kręcił by się w nieskończoność. W tym przypadku raczej urządzenie nie jest perpetuum mobile tylko sprytną konstrukcją potrafiącą utrzymać bardzo długo energię którą użyto do wprawienia jej w ruch. Można to przyrównać do kostki (np. Rubika) i bączka. Gdy pokręcisz z dużą siłą kostka obróci się w zależności od powierzchni może 2 max 3 razy ponieważ straci energię z powodu dużej powierzchni styku a co za tym idzie tarcia. Natomiast bączek, z racji wykorzystania siły odśrodkowej i jednego pkt styku będzie się kręcił dużo dłużej zachowując energię. Ta maszyna to dużo bardziej skomplikowany bączek, która jeszcze dłużej zachowuje tą energię i prawdopodobnie za rok, może dwa albo 10 i tak się zatrzyma - tym bardziej jak by próbować ją jeszcze dociążyć i odzyskać trochę energii. Jednak temat jest na tyle fascynujący dla ludzi, że gdyby faktycznie zbudować urządzeni, które po wprawieniu w ruch generuje nadwyżkę energii to każdy mógłby sobie produkować np prąd w dowolnych ilościach Wink Może kiedyś nam się to uda.
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika Takitam

Wszystkie mechanizmy prędzej

Wszystkie mechanizmy prędzej czy później ulegną degradacji - ale przecież nie oto tu chodzi. Sprawa polega na tym, że aby mechanizm uznać za "perpetum mobile" jego sprawność powinna być wyższa niż 100 %. Im wyżej ponad 100% - tym większa ilość darmowej energii do wykorzystania.

Strony

Skomentuj