Batsquatch - Olbrzymi nietoperz z Góry Świętej Heleny

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Legenda o Batsquatchu jest stosunkowo nowym nabytkiem amerykańskiego folkloru. Jej początki przypisuje się serii obserwacji i raportów o tajemniczym nietoperzu obserwowanym w regionie Góry Świętej Heleny w stanie Waszyngton.

 

Batsquatch jest opisywany jako masywne i tajemnicze stworzenie o cechach przypominających zarówno nietoperza, jak i Sasquatcha (Wielką Stopę). Świadkowie twierdzą, że Batsquatch ma rozpiętość skrzydeł podobną do dużego nietoperza, ze skórzastymi skrzydłami i ostrymi pazurami. Mówi się, że jego ciało jest pokryte futrem lub włosami, podobnymi do wyglądu Sasquatcha.

Obserwacje Batsquatcha mają zwykle miejsce w odległych i zalesionych obszarach. Świadkowie donosili o napotkaniu tego stworzenia zarówno w pobliżu Góry Świętej Heleny jak i innych części północno-zachodniego Pacyfiku. Stworzenie to jest często opisywane jako zdolne zarówno do latania, jak i chodzenia na dwóch nogach.

 

Legenda Batsquatcha zyskała uwagę przede wszystkim w społeczności kryptozoologów i fanach lokalnego folkloru. Podczas gdy niektórzy badacze uważają ją za współczesną miejską legendę, inni postrzegają ją jako fascynujący przykład mieszania się różnych tradycji kryptyd i wpływów kulturowych. Warto zresztą zauważyć, że opis Batsquatcha w pewnym sensie przypomina relacje z obserwacji słynnego Mothmana.

Podobnie jak w przypadku wielu kryptyd, istnieją różne teorie i wyjaśnienia dotyczące Batsquatcha. Niektórzy sceptycy twierdzą, że zgłoszone obserwacje mogą być wynikiem błędnej identyfikacji znanych zwierząt, takich jak duże ptaki, sowy, a nawet latające lisy. Inni postrzegają Batsquatcha jako przejaw lokalnego folkloru i opowieści, czerpiących z indiańskich legend i miejskich mitów. Jaka jest wasza opinia?
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj