Czy drzewa przed potopem mogły mieć kilometr wysokości ?

Kategorie: 

Źródło: http://popotopie.blogspot.com/2013/06/slepienie-ochronne-nad-ziemia.html

Według biblijno naukowego modelu świata przed potopem na Ziemi nie padały deszcze, ilość tlenu była o wiele większa, tak jak i pole elektromagnetyczne naszej planety. Warstwa wody otaczająca Ziemię stanowiła filtr nieprzepuszczający szkodliwego promieniowania kosmicznego, które obecnie dociera do atmosfery i degraduje całe biologiczne życie.

Naukowe opracowania tego tematu wspominają i o innych czynnikach, które powodowały szokujący gigantyzm roślin i zwierząt. Przykładowo na indonezyjskiej wyspie Jawa znaleziono szczątki olbrzymiej małpy człeko­kształtnej Giganthopitecus. 

Na podstawie żuchwy, ponad dwa razy większej od żuchwy człowieka, można wnioskować, że stworzenie to miało ponad 4 metry wzrostu ! Franz Weidenreich znalazł w 1939 skamieniałe zęby tego samego typu co wspomniana małpa. Są trzy razy większe niż współczesnego człowieka. Podobnych znalezisk dokonano też we wschodniej Afryce i w południowych Chinach. Część badaczy podejrzewa, że olbrzymie zęby mogły należeć do "ludzkich" gigantów. Jeśli były to olbrzymie małpy, posiadające wielkie mózgi to może były inteligentne ? 

Oczywiście zakładając, że inteligencja zależy od wielkości mózgu, a nie od konstrukcji biologiczno-genetycznej, przewidzianej w zamyśle Projektanta. Jak państwo pamiętają pisaliśmy o znajdowanych w południowo-zachodniej Afryce niezwykle wielkich pięściakach i skrobaczach, których używać musieli ludzie olbrzymy. Przyjmując wielkość małp jako cztero krotnie większych niż obecne, możemy zastanowić się jakiej wielkości były ówczesne drzewa. Obecnie największymi drzewami są Sekwoje Olbrzymie, dorastają do 95 metrów wysokości, ale ścinano już wcześniej i takie które miały 135 metrów wysokości i 12 metrów średnicy ! 

Jeżeli te większe wyrosły jakiś czas po potopie, to jakiej wielkości były drzewa przed potopem ?! Istnieje spora grupa ludzi wierzących, że przed kataklizmem istniały drzewa monstrualnych wielkości, dochodzące do kilometra wysokości ! Jeżeli małpy były cztery razy większe, to stosując analogię, można przyjąć wysokość przedpotopowych drzew na cztery razy większą od najwyższej sekwoi, co daje około 700 metrów wysokości i średnicę 50 do 70 metrów. 

Niektórzy poszli dalej i uważają, że istnieją skamieniałe pnie drzew jeszcze bardziej monstrualnych wielkości. Taka hipoteza jest kusząca, ale nie wiemy czy realna ? Można by w takim ujęciu zastosować "Teorię Przerwy", która w jakiejś mierze mówi o istnieniu innych układów biologiczno cywilizacyjnych w jeszcze dalszej przeszłości niż powstanie Adama i Ewy, z jeszcze bardziej przedziwnymi warunkami, niż te uznawane z i tak ekstremalne. 

Takie dywagacje można by ograniczyć do minimum jeśli znalazł by się ktoś kto potrafi zbadać i odróżnić skałę proponowanych tu domniemanych megalitycznych pni kilometrowych gigantów od skamieniałych pni i drzew uznanych za autentyczne pozostałości świata sprzed potopu. Rozmyślając o takim przedziwnym scenariuszu można sobie wyobrazić kogoś w Vimanie kto oglądając Ziemię nieuzbrojonym okiem z kosmosu, i las o wysokości kilometra, nie zauważył by większej różnicy od lasu o wysokości 135 metrów. 

Gdyby istniał las o rozmiarach tak monstrualnych to gdzie podziały się skamieniałe drzewa giganty ? Możliwe, że zostały pogrzebane i są nie do rozróżnienia od zwykłych gór-skał. Mówi się przecież całkiem poważnie, na podstawie odwiertów, że w wielu miejscach grubość naniesionej warstwy potopowego błota (obecnie skały) wynosi 6 do 7 kilometrów. Temat jest wysoce kontrowersyjny więc decyzja o tym czy ta hipoteza jest prawdopodobna należy do państwa. "lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują." ! List Koryn. 2:9

Gigantyczne drzewa Edenu, dowody fotograficzne.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)



Komentarze

Portret użytkownika Chinook

Najlepsze jest to -

Najlepsze jest to - "Oczywiście zakładając, że inteligencja zależy od wielkości mózgu, a nie od konstrukcji biologiczno-genetycznej"- a czy mózg nie wynika z budowy  biologiczno genetycznej  danego gatunku, danej rasy ??? Chyba raczej tak, to genetyka determinuje budowę mózgu , a geny są determinowane przez ducha czy duszę z danego źródła. Przecież gołym okiem widać, że są różne narody i maja rożne źródła pochodzenia.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Gigantyzm życia na Ziemi to

Gigantyzm życia na Ziemi to oczywistość względem ówcześnie panujących warunków geoklimatycznych.

 Doświadczenia współczesne w laboratoriach oxygenotycznych wyhodowano pomidory wilekości ludzkiej głowy i wieksze.

Ziemia posiadała w atmosferze tlen w stężeniu 40% a nie jak dzisiaj niespełna 20%. Żaden współczesny  człowiek w tamtej atmosferze by nie przeżył 1h.

 Do tego dodajmy natężenie pola magnetycznego planety 20x większe od dzisiejszego.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Homo sapiens

Ziemia jest pełna tajemnic !

Ziemia jest pełna tajemnic ! Podobnie pełne tajemnic są nauki Jezusa ! Kto trochę zajmuje się naukami Zbawiciela ludzkości wie, że są one bardzo trudne, ale prowadzą do zbawienia.

Ziemia jest stworzona w czasie materializacji i następnie terraformowana przez Boga YHWH. To jest tak szokujące, że ludzie nie mogą w to uwierzyć ! Zresztą cała cywilizacja jest obecnie pogrążona w Oblivionie-zapomnieniu i wyśmiewa wszystkich z państwa którzy sobie przypominacie Świętą Pamięć ludzkości - Total Reacall !

Stworzenie Ziemi w czsie cudownej matrializacji jest czymś co jest tak wspaniałe, że aż niewyobrażalne, wszystko co widzimy w przyrodzie pochodzi od Super Inteligencji Stwórcy i prowadzi wszystkich którzy w to wierzą i wierzą w Jezusa do innej rzeczywistości, do świata Boga i Jego aniołów.

Ponieważ istnieje Ktoś tak potężny i tak inteligentny by stworzyć wszystko co widzimy i czego doświadczamy to z tego względu można się w Bogu zakochać ! "Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem" (Mt 22, 37; Łk 10, 27: "...całą swoją mocą")

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Kmieciu

Hmmm... A diabli wiedzą, może

Hmmm... A diabli wiedzą, może być coś na rzeczy... Formacje na zdjęciach jak gigantyczne słoje, lub wiązki przewodzące... Ciekawym czy ktoś analizę chemiczną prowadził pod tym kątem? Bądź co bądź drzewo to celuloza i - zakładając, że z tym przedpotopowym gigantyzmem to prawda - powinny, po skamienieniu wszędzie tworzyć ten sam rodzaj skały (+/- z pewnymi różnicami w wysyceniu różnymi solami mineralnymi na poziomie lokalnym, bo gleba nie jest wszędzie identyczna)... Można by to teoretycznie sprawdzić, ale trzeba by przeprowadzić badania o dosłownie globalnym zasięgu, a do badań w takiej skali to potrzebowalibyśmy takiego sprzętu jak ci co piramidy stawiali i te inne megabudowle, co ponoć Murzyni i Indianie łopatkami z kości, drewna i kamienia stawiali wg obecnej nauki Wink ...
 

 

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Ktoś tutaj zaczyna

Ktoś tutaj zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do niebocentryzmu Szczytyńskiego co widać po materiale fotograficznym.

Pan Szczytyński po tym jak przeprowadzony został na niego zamach (oczywiście wg. niego samego) za pomocą cytuje promieni śmierci niestety powrócił do tematu.

Portret użytkownika baca

tak homoś, zgadza sie "wg

tak homoś, zgadza sie "wg biblijno naukowego (!) Smile modelu świata" ziemię porastały kilometrowe drzewa po których skakały 5 metrowe małpy z trzy razy większymi niż normalnie zębami, małpy szablozębne bodajże...

i na te zębate małpy polowali upadłe anioły, czyli giganci którzy upadli z drzewa i czekali na przyjście Jezusa i świadków jehowy,

w przestworzach latały natomiast zamiast ptaków olbrzymie prechistoryczne świnie żywiące się gigantycznymi daktylami - pterodaktyloświnie a bóg widząc ten raj jaki stworzył osrał się ze śmiechu po kolana...

Portret użytkownika Homo sapiens

Klaus Dona posiada szczątki

Klaus Dona posiada szczątki kości gigantów, którzy mieli mieć wysokość 7 metrów, ale czy można stosować analogię pomiędzy gigantami a roślinnością ? Do pewnego stopnia tak...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj