Czy drzewa przed potopem mogły mieć kilometr wysokości ?

Kategorie: 

Źródło: http://popotopie.blogspot.com/2013/06/slepienie-ochronne-nad-ziemia.html

Według biblijno naukowego modelu świata przed potopem na Ziemi nie padały deszcze, ilość tlenu była o wiele większa, tak jak i pole elektromagnetyczne naszej planety. Warstwa wody otaczająca Ziemię stanowiła filtr nieprzepuszczający szkodliwego promieniowania kosmicznego, które obecnie dociera do atmosfery i degraduje całe biologiczne życie.

Naukowe opracowania tego tematu wspominają i o innych czynnikach, które powodowały szokujący gigantyzm roślin i zwierząt. Przykładowo na indonezyjskiej wyspie Jawa znaleziono szczątki olbrzymiej małpy człeko­kształtnej Giganthopitecus. 

Na podstawie żuchwy, ponad dwa razy większej od żuchwy człowieka, można wnioskować, że stworzenie to miało ponad 4 metry wzrostu ! Franz Weidenreich znalazł w 1939 skamieniałe zęby tego samego typu co wspomniana małpa. Są trzy razy większe niż współczesnego człowieka. Podobnych znalezisk dokonano też we wschodniej Afryce i w południowych Chinach. Część badaczy podejrzewa, że olbrzymie zęby mogły należeć do "ludzkich" gigantów. Jeśli były to olbrzymie małpy, posiadające wielkie mózgi to może były inteligentne ? 

Oczywiście zakładając, że inteligencja zależy od wielkości mózgu, a nie od konstrukcji biologiczno-genetycznej, przewidzianej w zamyśle Projektanta. Jak państwo pamiętają pisaliśmy o znajdowanych w południowo-zachodniej Afryce niezwykle wielkich pięściakach i skrobaczach, których używać musieli ludzie olbrzymy. Przyjmując wielkość małp jako cztero krotnie większych niż obecne, możemy zastanowić się jakiej wielkości były ówczesne drzewa. Obecnie największymi drzewami są Sekwoje Olbrzymie, dorastają do 95 metrów wysokości, ale ścinano już wcześniej i takie które miały 135 metrów wysokości i 12 metrów średnicy ! 

Jeżeli te większe wyrosły jakiś czas po potopie, to jakiej wielkości były drzewa przed potopem ?! Istnieje spora grupa ludzi wierzących, że przed kataklizmem istniały drzewa monstrualnych wielkości, dochodzące do kilometra wysokości ! Jeżeli małpy były cztery razy większe, to stosując analogię, można przyjąć wysokość przedpotopowych drzew na cztery razy większą od najwyższej sekwoi, co daje około 700 metrów wysokości i średnicę 50 do 70 metrów. 

Niektórzy poszli dalej i uważają, że istnieją skamieniałe pnie drzew jeszcze bardziej monstrualnych wielkości. Taka hipoteza jest kusząca, ale nie wiemy czy realna ? Można by w takim ujęciu zastosować "Teorię Przerwy", która w jakiejś mierze mówi o istnieniu innych układów biologiczno cywilizacyjnych w jeszcze dalszej przeszłości niż powstanie Adama i Ewy, z jeszcze bardziej przedziwnymi warunkami, niż te uznawane z i tak ekstremalne. 

Takie dywagacje można by ograniczyć do minimum jeśli znalazł by się ktoś kto potrafi zbadać i odróżnić skałę proponowanych tu domniemanych megalitycznych pni kilometrowych gigantów od skamieniałych pni i drzew uznanych za autentyczne pozostałości świata sprzed potopu. Rozmyślając o takim przedziwnym scenariuszu można sobie wyobrazić kogoś w Vimanie kto oglądając Ziemię nieuzbrojonym okiem z kosmosu, i las o wysokości kilometra, nie zauważył by większej różnicy od lasu o wysokości 135 metrów. 

Gdyby istniał las o rozmiarach tak monstrualnych to gdzie podziały się skamieniałe drzewa giganty ? Możliwe, że zostały pogrzebane i są nie do rozróżnienia od zwykłych gór-skał. Mówi się przecież całkiem poważnie, na podstawie odwiertów, że w wielu miejscach grubość naniesionej warstwy potopowego błota (obecnie skały) wynosi 6 do 7 kilometrów. Temat jest wysoce kontrowersyjny więc decyzja o tym czy ta hipoteza jest prawdopodobna należy do państwa. "lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują." ! List Koryn. 2:9

Gigantyczne drzewa Edenu, dowody fotograficzne.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika koles

Tak kiedyś atmosfera na Ziemi

Tak kiedyś atmosfera na Ziemi miał azawartośc tlenu na poziomie 37 % .Ostatnie dane z przed ( akademickie ) 12 000 lat mówia o 27 % , ale ciśnienie było na pozionie 2 atmosfer. My znamy życie oparte na węglu , i zawsze tego szukamy jako odnośnika.  A co jak było oparte na krzemie , czy germanie . wiadomo że nagły wzrost UV i innego promieniowania ze Słońca powoduje bielenie i śmierć wszystkiego co oparte jest na weglu

Portret użytkownika Marian Zajac

Dosyc dywagacji na temat tych

Dosyc dywagacji na temat tych tzw. drzew. Spor stal sie akademicki. Jedynym wyjsciem jest sprawdzenie czy pokazywane "pnie" maja korzenie  bo przeciez takie drzewo mysialo miec odpowiednio potezne korzenie. Nalezy wiec kopac w okolicy by sprawdzic czy istotnie korzenie sie tam znajduja. To przesadzilo by jednoznacznie o pochodzeniu tych tworow..

Portret użytkownika Przechodzen

Bez względu na to co by się

Bez względu na to co by się tam nie znalazło mit wielkich drzew nie upadnie lub zamieni się w inny jeszcze bardziej fantazyjny. Powody są prozaiczne:
- ludzie kochają takie historie i rzucą się na każdą kolejną ignorując ile poprzednich okazało się fałszywych.
- każdy lubi być mądrym, a mało kto chce się uczyć.
- opinia otwartego umysłu jest bardziej schlebiająca podczas gdy opinia krytycznego umysłu ma oddźwięk negatywny.
- tytuł "myliliśmy się a naukowcy mieli rację" nie przysłużyłby się reklamie a tym samym dochodom.

Portret użytkownika Chinook

Najlepsze jest to -

Najlepsze jest to - "Oczywiście zakładając, że inteligencja zależy od wielkości mózgu, a nie od konstrukcji biologiczno-genetycznej"- a czy mózg nie wynika z budowy  biologiczno genetycznej  danego gatunku, danej rasy ??? Chyba raczej tak, to genetyka determinuje budowę mózgu , a geny są determinowane przez ducha czy duszę z danego źródła. Przecież gołym okiem widać, że są różne narody i maja rożne źródła pochodzenia.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Gigantyzm życia na Ziemi to

Gigantyzm życia na Ziemi to oczywistość względem ówcześnie panujących warunków geoklimatycznych.

 Doświadczenia współczesne w laboratoriach oxygenotycznych wyhodowano pomidory wilekości ludzkiej głowy i wieksze.

Ziemia posiadała w atmosferze tlen w stężeniu 40% a nie jak dzisiaj niespełna 20%. Żaden współczesny  człowiek w tamtej atmosferze by nie przeżył 1h.

 Do tego dodajmy natężenie pola magnetycznego planety 20x większe od dzisiejszego.

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj