Czy obcy byli obecni przy ukrzyżowaniu Chrystusa?

Kategorie: 

Źródło: tg

Jedną z najbardziej szalonych teorii wymyślonych przez entuzjastów UFO, jest obecność kosmitów i UFO w czasach Jezusa Chrystusa. Według tej teorii, odnosząc się do starożytnych tekstów znalezionych w Egipcie, Jezus ze swoimi fenomenalnymi zdolnościami był rzeczywiście obcy.

 

 

W całej historii Jezus Chrystus i chrześcijaństwo zawsze byli związani z działalnością pozaziemską. Na ścianach katedry Mccheta w Gruzji znajduje się fresk przedstawiający ukrzyżowanie Chrystusa, w którym po lewej i prawej stronie narysowano rozproszone w różnych kierunkach kopulaste obiekty, przypominające latające spodki. Z trzech wychodzą wiązki podobne do prądu strumieniowego.

 

Historycy, badający jedenastowieczny obraz, uważają, że dziwne statki, w rzeczywistości są aniołami stróżami, ale w okresie bizantyjskim w południowo-wschodniej Europie i Azji Południowo-Zachodniej, aż do połowy piętnastego wieku, przedstawiano ich, jako ludzie ze skrzydłami. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że nieznany artysta postanowił pokazać, że te latające spodki były kontrolowane przez ludzi i cudzoziemców. Wydaje się także, że odegrały one kluczową rolę w ukrzyżowaniu Jezusa.

 

Istnieją również dwa niedawno dekodowane teksty z Egiptu, z których jeden jest obecnie przechowywany w Bibliotece i Muzeum Morgana w Nowym Jorku, a drugi - w Muzeum Uniwersytetu w Pensylwanii, które pokazują, że Jezus był obcym, a nawet wilkołakiem.

 

Jeden tekst opisuje zdradę Chrystusa przez Judasza: „Wtedy Żydzi rzekli do Judasza: Jak możemy go (Jezusa) aresztować? Bo nie ma jednej formy i zmienił swój wygląd. Czasami jest rumiany, czasem biały, czasem czerwony, czasami w kolorze pszenicy, czasami blady, jak asceta, czasem młody, czasami stary".

 

Drugi tekst w języku koptyjskim, opisuje jak Poncjusz Piłat jadł kolację z Jezusem w nocy przed ukrzyżowaniem. Rzymianin, który uchodzi za świętego koptyjskiego, rzekł do Jezusa: „Cóż, to była za noc, trzeba wstać i iść, a kiedy nadejdzie ranek, oni oskarżą mnie ze względu na Ciebie. Będę musiał oddać mu jego jedynego syna, aby ci mogli go zabić w jednym miejscu ".

 

Jezus odpowiada: „Och, Piłacie, jesteś godzien wielkiej łaski, bo wskazałeś dobrą lokalizację dla mnie.” Wtedy Jezus rzekomo pokazał Piłatowi, jak zmieni swój kształt, jeśli zdecyduje się uciec i zapisano to tak w tekście: „wtedy Piłat spojrzał na Jezusa, a więc stał się bezcielesny i był niewidoczny przez długi czas.”

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj