Jaką zmywarkę do kuchni wybrać? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Kategorie: 

Źródło: whitepress

Zastanawiasz się nad nową zmywarką do kuchni? Przed tobą szereg decyzji, które musisz podjąć. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, by sprzęt, na który się zdecydujesz, posłużył ci przez długi czas!

 

Jaka zmywarka jest najlepsza - wolnostojąca czy do zabudowy?

Pierwszą decyzją, którą musisz podjąć, jest określenie, czy szukasz modelu do zabudowy, czy może wolnostojącego. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Sprzęt w zabudowie sprawia, że kuchnia prezentuje się elegancko i spójnie. Urządzenia nie wystają poza linię mebli - możesz cieszyć się harmonią wnętrza. Nic dziwnego, że dla estetów to jedyne właściwe rozwiązanie. Zmywarka do zabudowy oznacza też łatwiejszą wymianę sprzętu. Nie musisz tracić czasu na dobieranie nowego modelu do kolorystyki lodówki i kuchenki - możesz skupić się wyłącznie na specyfikacji technicznej. Model tego typu pracuje dyskretniej - pomaga w tym dodatkowa izolacja. Taki sprzęt cenią też rodzice małych dzieci - ukryty panel sprawia, że trudno włączyć lub zmienić program zmywania.

Jak widzisz, zalet jest sporo. Jaka jest główna wada zmywarek do zabudowy? Przede wszystkim trudniejszy montaż i ewentualna naprawa - to główna bolączka wszystkich osób urządzających kuchnię w zabudowie. Z tą niedogodnością możesz sobie poradzić, korzystając z pomocy eksperta.

Zastanawiasz się, jak na tym tle wypada zmywarka wolnostojąca? Przede wszystkim - masz duży wybór modeli tego rodzaju! Możesz wybierać spośród urządzeń w rozmaitej stylistce. Nowoczesne propozycje zachwycają wzornictwem, więc bez problemu dopasujesz nowy sprzęt do tych, które już masz w kuchni. Zmywarka wolnostojąca daje też dużą elastyczność w urządzaniu wnętrza - ma to znaczenie zwłaszcza w kompaktowych kuchniach. Dla niektórych atutem będzie zewnętrzny panel o łatwej obsłudze. Sprzęt tego typu łatwiej jest też podłączyć.

Jakie są wady modeli wolnostojących? Można zrobić listę głównych atutów zmywarek do zabudowy. Zwolennicy każdego z obozów mają swoje racje - dlatego dobrze zrobić własną listę plusów i minusów, by stwierdzić, na czym najbardziej ci zależy.

Jaka zmywarka - 45 czy 60 cm?

To nie koniec niełatwych decyzji! Pozostaje ci określić, czy kupić zmywarkę o szerokości 45 cm czy 60 cm. Pierwsza sprawdzi się w kawalerce lub aneksie kuchennym, w którym nie zmieści się szerszy model. To również dobry zakup do mieszkania singla lub pary - zwłaszcza, jeśli są to osoby stołujące się na mieście. Model pełnowymiarowy, czyli 60-centymetrowy, ma szerokość klasycznej szafki kuchennej. Dobrze wkomponuje się w większą przestrzeń kuchni. Taki sprzęt kupią osoby, które lubią gotować, piec, podejmować gości. To również najlepszy wybór dla licznej rodziny lub mieszkania dzielonego ze współlokatorami. Zmywarki o szerokości 60 cm są również często na wyposażeniu biur. Zdarza się, że dwie obok siebie!

Ile kosztuje dobra zmywarka?

Wybór zmywarek jest bardzo duży - zwłaszcza, jeśli szukasz modelu wolnostojącego. Znajdziesz je w ofercie wszystkich czołowych producentów AGD - Bosch, Electrolux, Beko, Amica, Siemens, Samsung, Whirlpool. Możesz zdecydować się na budżetowy model za mniej niż 2000 zł, a nawet 1500 zł - zastosowane technologie będą różnić się w zależności od producenta. Zależy ci na najbardziej innowacyjnych modelach? Na takie trzeba wydać ponad 3000 zł, a w niektórych przypadkach więcej niż 5000 zł!

Na co zwracać uwagę, kupując zmywarkę?

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując poszczególne urządzenia? Znasz już kluczowe elementy. Pora przyjrzeć się pozostałym. Przeanalizuj przede wszystkim:

  • pojemność (wyrażaną liczbą kompletów naczyń)
  • klasę energetyczną;
  • zużycie wody;
  • poziom hałasu;
  • łatwe sterowanie;
  • zastosowane technologie;

Chcesz poznać najchętniej kupowane modele? Sprawdź propozycje do zabudowy i zmywarki wolnostojące w sklepie MediaMarkt i przeczytaj opinie użytkowników!

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...