Na Pomorzu istnieją megality zwane polskim Stonehenge

Kategorie: 

Źródło: Wolfgang Pohl

Ilekroć na świecie dochodzi do odkrycia jakiegokolwiek kamiennego kręgu, na usta ludzi ciśnie sie porównanie go do brytyjskiego Stonehenge. Podczas gdy niejednokrotnie takie porównanie może się wydawać nieco na wyrost, to dzieje się tak również w przypadku kamiennych kręgów umiejscowionych w Węsiorach na Pomorzu. Mowa tu o starożytnym cmentarzysku ludu Gotów i Gepidów którego powstanie jest szacowane na okolice 70-80 roku n.e.

 

Badania nad tym niezwykłym miejscem rozpoczęły się dopiero w drugiej połowie XX wieku. Wówczas przeprowadzono wykopaliska w toku których odkryto 3 kamienne kręgi, 16 kurhanów i 110 pochówków. Wydobyte stamtąd artefakty, znajdują się obecnie w posiadaniu Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Obecnie pozostały tam jedynie kamienne kręgi, które zdaniem osób zainteresowanych tym miejscem, mają niezwykłą moc, a nawet przyciągają do siebie zjawiska paranormalne.

Źródło: Przykuta

Teorie co do szczególnego umiejscowienia starożytnych świątyń i megalitów takich jak Stonehenge, piramidy w Gizie czy też właśnie kręgi w Węsiorach funkcjonują już od bardzo dawna. Stąd też nie ma powodu by dziwić się temu iż kręgom przypisuje się specjalne właściwości, a nawet moc uzdrawiania. Większość informacji na ten temat można uzyskać ze strony Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów, które sugeruje iż kręgi zyskały sobie nawet zainteresowanie pojazdów UFO. Szczególnie istotne w kontekście kręgów w Węsiorach wydaje się to, iż każdy z nich ma rzekomo oddziaływać na ludzi w inny sposób. Osoby odwiedzające to miejsce twierdzą np. że chodzenie położenie sie na brzuchu w kierunku północnym w pobliżu jednego z kręgów oczyszcza czakry ze złej energii a następnie wtłacza w nie tą pozytywną.

Źródło: Maria Golińska

Jako miejsce o wyjątkowym znaczeniu dla polskich miłośników ezoteryki, Węsiory są więc miejscem mocy, które pozwala im radzić sobie z problemami. Interesujący w tym aspekcie jest tzw. krąg Strażnika, który zdaniem Stowarzyszenia wywołuje potężne wiry energetyczne, zarówno pozytywne jak i negatywne. Oto co na jego temat widnieje na samej stronie stowarzyszenia: 

(...) Około miesiąca temu wybrał się w kręgi jeden z moich znajomych i wrócił mocno pokiereszowany energetycznie, był mocno przestraszony tym, czego tam doznał. Trafił prawdopodobnie na jakieś silne promieniowanie energii. Trzeba, zatem przestrzec wszystkich turystów, ze okres aktywności słonecznej jest prawdopodobnie niebezpieczny w pewnych momentach. Trzeba mocno zwracać uwagę na to co się z nami dzieje. Jeżeli poczujemy się źle to lepiej opuśćmy teren kręgów.

Widać więc wyraźnie że zasoby energii znajdujące się rzekomo na obszarze tych kręgów mają poważnie wpływać na ludzi którzy znajdują się w ich okolicy. Kwestie tego czy opowieści na ten temat wydają się wam realistyczne postawmy narazie na bok. Kręgi z Węsior są bowiem tak czy inaczej niezwykłym miejscem na mapie naszego kraju, które zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sajgoniarz

Jak byłem mały (~11 lat) i

Jak byłem mały (~11 lat) i spędzałem wakacje u wujków-dziadków nad morzem, to odwiedziliśmy Manowo. Do końca życia nie zapomnę tej gęsiej skórki, którą miałem chodząc cały czas na terenie kręgów, a kiedy tylko podchodziłem do największego chciało mi się wymiotować, miałem zawroty głowy i mnie mroczyło. Moje wahadełko na samej granicy tego kręgu ustawiało się niemal poziomo na zewnątrz. Kiedy tylko stamtąd wyjechaliśmy czułem w sobie nieokreśloną i nieukierunkowaną złość, a po powrocie do domu wujków przespałem calutkie popołudnie.

Portret użytkownika Eddie

Mieszkam w woj. pomorskim na

Mieszkam w woj. pomorskim na Kaszubach i osobiście polecam miejscowość Odry również z kamiennymi kręgami. Miejsce dobrze zbadane pod kątem oddziaływania energetycznego już przed wojną.Niedaleko są jeszcze kręgi w miejscowości Leśno. 

Skomentuj