Niezidentyfikowane źródło światła na Marsie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała zestaw zdjęć wykonanych na Marsie przez przez znajdujący się tam aktualnie łazik Curiosity. Na jednym z nich widać coś niezwykłego. 

 

Chodzi o nietypowy w tej scenerii snop świata, który jest wyraźnie widoczny na oficjalnej fotografii rzekomo przesłanej z urządzenia jeżdżącego po obcej planecie. Jak wiadomo Mars nie jest oficjalnie zamieszkany przez żadną cywilizację zatem skąd światła, które mogą być właściwie jedynie skutkiem działania inteligentnych istot? 

[ibimage==21012==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Pojawiają się już różne rozpaczliwe próby wyjaśniania tej niezwykłej obserwacji. Słyszymy o tłumaczeniu według którego to co zarejestrował Curiosity to zjawisko naturalne. Zwolennicy tej teorii nie potrafią powiedzieć co mogłoby wywołać taki efekt w atmosferze Marsa, ale przynajmniej daje to złudne poczucie bezpieczeństwa.
 
Tylko jedno zdjęcie przedstawia to dziwne światło i nie ma go na innych przekazach z powierzchni Marsa. Być może nie jest to sensacja tylko błąd urządzenia do rejestracji obrazu, ale jest to bardzo trudne do udowodnienia. Wygląda na to, że NASA opublikowała o jedno zdjęcie za dużo i teraz trzeba się będzie tłumaczyć. 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika aabeen

Po pierwsze na Marsie nie

Po pierwsze na Marsie nie mogła się utrzymać atmosfera podobna do ziemskiej bo ta planeta ma za małą siłę ciążenia i wszystkie gazy uleciały w kosmos. Po drugie nie ma atmosfery to i nie ma księżniczek z Marsa. Po trzecie jeśli NASA wysłałaby tam łazik w celu penetracji to i tak nie uwierzycie w cokolwiek powiedzą chyba, że łazik znalazłby uprawiających seks kosmitów przy otwartym oknie i stąd to światło.

Żyjemy zbyt krótko by życie marnować na nic niewarte bzdury.

Portret użytkownika muret

Ciekawe tylko ile jeszcze

Ciekawe tylko ile jeszcze będzie tych dennych nawoływań new ageowskich do skupienia się na życiu w stylu epikureizmu "duchowego" (dla mnie to idiotyzm żeby ludziom wmawiać, że myślenie o sobie jest konieczne, aby być na wyższym poziomie duchowym; a jeśli ktoś nie myśli ani o inych ani o sobie to już całkime postradał zmysły? jeszcze to gadanie o wyłączeniu umysłu to już całkiem farmazon jak nic; nawet dzieciom z podstawówki nie próbuje się wciskać takcih gniotów; jakoś nie widzę przeszkody, żeby myśleć o sobie i o innych zarazem, ale wyznawcy New Age oczywiście postrzegają to tylko i wyłącznie jako skrajności; szkoda mi słów na nich; jeden z drugim przemądrzały będzie kazał się do wszystkich uśmiechać oczywiście serdecznie iw ogóle a mi się na przykład nie chce i mam to gdzieś; takie głupie kazania są zaprzeczeniem istnienia wolenj woli, bo przecież tylko jeden jedyny "oświecony zna cała prawdę i jeszcze jego co niektorzy osobiście pytają się jak oni robią takie rzeczy; zajeżdża mi pychą i chyba komuś coś dziś zakomunikuje jeżeli pewna osoba do mnei nie odpisze-myślę że domyślacie się o kogo mi chodzi i niech się zjawi proszę bardzo, bo widzę , że coś go tu nie ma).

Portret użytkownika ZŁY

Power to będzie jak nas w

Power to będzie jak nas w końcu zarejestrują Smile Będziemy mogli jak jeden mieszkaniec Austrii zrobić zdjęcie do dowodu lub prawka w religijnym nakryciu głowy jakim jest durszlak. Dzięki temu będzie weselej w tym całym burdelu. A i jeszcze mamy w planach powiesić durszlak na ścianie sejmowej licząc na to, że członkowie innych związków wyznaniowych podążą naszym śladem i za jakiś czas ściany Sejmu staną się ekumenicznym symbolem tolerancji religijnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Gdzi dwóch się bije, tam korzysta dentysta

Portret użytkownika alteranin1

Się śmiejecie - to może być

Się śmiejecie - to może być najważniejsze odkrycie na Marsie.  Naukowcy podejżewają że na Marsie okresowo cieknie woda, jak przychodzi wiosna na Marsie (tak są tam 4 pory roku) , i temperatura na nasłonecznionych wydmach rośnie, to pojawiają się ciemne ślady. Naukowcy podejżewają że to woda właśnie, co było by niezwykłym odkryciem.
 
To co tu widzimy, wygląda jak gejzer,  a od tego co wytrysnęło odbija się światło. Jeśli to prawda, to powinien tam curiosity podjechać, bo możliwe że to woda z większej głębokości, może nawet płynna, a gdzie woda, tam życie.

Strony

Skomentuj