Ośmiornice mogą być tak wyczekiwanymi przez nas kosmitami

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ludzkość od dekad aktywnie poszukuje śladów życia poza Ziemią. Pojawiła się teoria sugerująca, że kosmici przebywają z nami już od setek milionów lat i są nimi ośmiornice.

540 milionów lat temu, razem z meteorami i kometami, które rozbiły się w oceanie, przybyły na Ziemię zamrożone jaja ośmiornic. Zdaniem zespołu 33 uczonych, ośmiornice, kalmary i mątwy, mają być dowodem wpływu wirusów pochodzenia pozaziemskiego na kształtowanie się ewolucji na naszej planecie.

 

Okazuje się, że genów kodujących białka, jest u ośmiornic o 33 000 więcej, niż u ludzi. Co więcej, niektóre z genów nie występowały w jakiejkolwiek wcześniejszej formie życia. Skoro nie było ich na Ziemi, to musiały przybyć spoza niej.

 

Zatem może zamiast szukać daleko w Kosmosie, lepiej skupić się na dokładnym badaniu tego, co mamy na naszej planecie? Naukowcy mówią, że o oceanach wiemy o wiele mniej niż o Księżycu i Marsie. O czymś więc to świadczy.

 

Ośmiornice czy delfiny to zdecydowanie są organizmy, które powinny stać się w o wiele większym stopniu potencjalnymi kandydatami do stwierdzenia, że Kosmici są już wśród nas, tyle, że w zupełnie innej formie niż ta, którą faszeruje nasze świadomości kino science-fitcion.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj