Sąd zakazał sprzedaży butów szatana

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Stany Zjednoczone zakazały sprzedaży butów z ludzką krwią, które zostały wypuszczone na rynek przez słynnego amerykańskiego rapera Lil Nas X we współpracy z nowojorską firmą MSCHF. Informuje o tym portal Unilad.

 

To but o nazwie Satan Shoes, który ma brązowy pentagram i czerwoną liczbę 666. Dodatkowo do podeszwy dodano płyn z kroplą ludzkiej krwi. Łącznie wyprodukowano 666 par tzw. sneakersów z limitowanej edycji. Koszt każdego z nich wyniósł 1018 dolarów. Wiadomo, że podstawą buta były podeszwy Nike Air Max 97s.

 

Amerykański sąd federalny wydał tymczasowy zakaz rozpowszechniania i dystrybucji produktu, zgodnie z którym firma nie będzie już mogła sprzedawać opisanych butów.

 

W związku z tym kupujący, którzy jeszcze nie otrzymali towaru, nie będą mogli odebrać zamówienia. Nie podano, czy klienci otrzymają zwrot pieniędzy. Nike pozwał już MSCHF, producenta butów z ludzką krwią. W oświadczeniu marka podkreśla, że wielu użytkowników w Internecie już nawoływało do bojkotu Nike ze względu na błędne wyobrażenie o zaangażowaniu firmy w sprzedaż tego modelu obuwia.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj