Tajemnica czarnego ptaka z Czarnobyla

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu pozostaje najbardziej tragicznym w skutkach tego typu wydarzeniem. Jedną z jej tajemnic jest postać czarnego ptaka, który pojawił się nad elektrownią.

Legenda dotycząca tej postaci często zmienia się w swoich detalach, jednak jej trzon pozostaje taki sam. Wielu świadków mówiło o czarnej postaci, która wyglądem i budową przypominała ptaka, miałe duże czerwone oczy oraz skrzydła. Krążyła ona nad reaktorem nr 4 w czarnobylskiej elektrowni. Szczegóły dotyczące zdarzenia pojawiały się po stopieniu reaktora jądrowego. Świadkami byli pracownicy elektrowni oraz służb ratunkowych. Ci, którzy widzieli czarnego ptaka, przez kolejne tygodnie doświadczali koszmarnych snów, a niektórzy z nich mówili nawet o otrzymywaniu dziwnych telefonów.

Dokładny cel domniemanego pojawienia się tajemniczej postaci zmienia się. Raz mówi się, że miał on zwiastować zagładę, innym razem jest wskazywany jako jej przyczyna. Ta historia może przypominać inną, podobną postać, która miała pojawić się w Stanach Zjednoczonych – Mothman’a, tajemniczego człowieka-ćmę.

 

Najlepszym źródłem wiedzy o postaci z Czarnobyla są robotnicy, potencjalni naoczni świadkowie zdarzenia. Jednak bez ich zeznań możemy nigdy nie poznać pełnej prawdy o czarnym ptaku z Ukrainy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj