W Meksyku urodził się chłopiec-mutant z dwoma głowami

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Meksyku przyszło na świat dziecko z dwoma głowami. Lekarze potwierdzają, że to nienormalne i dość rzadkie zjawisko, ale nie jest to pierwszy tego typu przypadek.

 

 

Według statystyk, prawdopodobieństwo występowania bliźniąt syjamskich wynosi jeden na sto tysięcy urodzeń i zazwyczaj dzieci rodzą się martwe. Tylko niewielkiej grupie od 5 do 25 procent udaje się przeżyć.

 

Ta anomalia pojawia się w wyniku nierozdzielenie lub częściowego rozdzielenia w macicy bliźniąt jednojajowych. Mutacja to wynik opóźnionego o co najmniej dwa tygodnie podziału zapłodnionej komórki jajowej i w konsekwencji pojawianie się kolejnych komplikacji w dalszej fazie rozwoju.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika maławanda

Tallin, plis... ciekawa

Tallin, plis... ciekawa zajawka, ale jak  dwie głowy, to z dwiema, a nie z dwoma. Szanujmy nasz cudny język. Czytanie TU jest super, komentarze cieszą i rozweselają wspaniale. Uwielbiam innemedium, ale nieśmiałość (m.in. też z powodu braku konkretnej wiedzy merytorycznej w odniesieniu do niektórych wpisów) wstrzymuje mnie od komentów  Smile Plis, zważaj na formę Wink

 

 

Skomentuj