Adam i Ewa mogli powstać, jako owoc inżynierii genetycznej

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Bez względu na to, co mówią uczeni pochodzenie człowieka nie jest znane. Skok ewolucyjny, jaki wykonały dwunożne małpy był tak gigantyczny, że spowodował powstanie nierównowagi między homo sapiens i innymi gatunkami. Skutki tego procesu trwają do dzisiaj a brak wiedzy na temat początków ludzkości jest tak wstydliwy, że niektórym łatwiej uwierzyć w spontaniczne zmiany zamieszkujących Ziemię małp, aby tylko odrzucić hipotezę wydająca się najbardziej prawdopodobną, czyli obcej ingerencji w ludzki kod genetyczny.

 

Biblia mówi, że Bóg stworzył ziemię, zwierzęta i ludzi z prochu ziemi, na obraz Boży.  Teoria Darwina, które wpajana jest dzieciom w szkołach, jako podstawowa prawda, mówi, że człowiek wyewoluował z małpy.  Ale już za życia Darwina, jego teoria została poddana ostrej krytyce, a od czasu jej wprowadzenia jest tylko teorią, a nie ostateczną prawdą.

 

Nauka woli o tym nie przypominać, ale zbyt wiele aspektów teorii Darwina pozostaje niejasna. Dlaczego na przykład posiadamy ten sam zestaw cech biologicznych jak inne naczelne. Posiadamy podobne narządy wewnętrzne, ale znacznie wyższą inteligencję oraz zdolność mowy.  Dlaczego tylko samice homo sapiens mają błony dziewicze i w świecie zwierząt nic podobnego nie występuje? Jednak najważniejsza nieścisłość w teorii Darwina to fakt, że nie ma form pośrednich między Homo erectus i Homo sapiens.

 

Naukowcy od zawsze dociekali, dlaczego w każdej religii, w chrześcijaństwie, islamie, a nawet w pogańskich wierzeniach jest część wspólna - Istoty Najwyższej lub kilka stworzeń, które żyją w niebie.  Według tych podań stworzyli oni ludzi, dając im podstawową wiedzę o tym, jak żyć i czym jest moralność. Jeszcze 50 lat temu nikt by nie uwierzył, że człowieka można stworzyć, ale inżynieria genetyczna staje się dość powszechna i dlatego na tematy religijne należy spojrzeć w nowy sposób. Może to prowadzić do konkluzji, że ​​ludzie tak naprawdę zostali stworzeni przez istot z innej planety.

 

I co ciekawe, współczesna nauka zbliżyła się do udowodnienia tej hipotezy.  Według ostatnich danych, ludzki genom składa się z 30-35 tysięcy genów na dodatek aż 98% z nich jest zbieżna z genami szympansa.  Posiadamy geny, które są typowe nie tylko dla człowieka, ale też dla innych ssaków, bezkręgowców a nawet roślin, co mogłoby wskazywać za teorią Darwina. Jednak najbardziej nieoczekiwany wynik dało badanie wskazujące, że współczesny człowiek ma 223 geny, które nie występują w żadnej innej istocie żyjącej na naszej planecie.  I to właśnie te geny odróżniają człowieka od małpy i są odpowiedzialne za inteligencję, języka, itp.

 

Słynny pisarz Zecharia Sitchin już dawno postulował taki stan rzeczy stwierdzając, że ​​człowiek został stworzony przez inżynierię genetyczną.  Według Sitchina, opisy na temat kosmitów z planety Nibiru znajdują się nawet w starożytnych źródłach sumeryjskich. Nibiru pojawia się podobno blisko Słońca raz na cztery tysiące lat, a około 300 000 lat temu wylądowali na Ziemi, najprawdopodobniej na kontynencie afrykańskim.  Sitchin sugeruje, że mieszkańcy tej planety przybyli na Ziemię w poszukiwaniu minerałów.  Obcych było zbyt mało, a potrzebowali rąk do pracy.  Dlatego złapali małpę, której przy pomocy inżynierii genetycznej dodano kilka "dodatkowych" genów.  W ten sposób powstał pierwszy człowiek - Adam. Ewa została stworzona prawdopodobnie, jako klon Adama, ale z innym zestawem chromosomów.

 

Oczywiście teorie te brzmią tak rewolucyjnie, że większość ludzi będzie je rozpaczliwie wypierać i nawet nie poświęcając im chwili refleksji odrzucą je, jako absurd. Tak uczy ich się w szkołach, więc trudno się dziwić, że mimo wielu dowodów nadal łatwiej uwierzyć niektórym w spontaniczne działanie ewolucji niż w ingerencję genetyczną.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika GOŚĆ

Witam i pozdro dla wszystkich

Witam i pozdro dla wszystkich starych i nowych. Temat, który wiele razy "przerabiałem" czytając publikacje i ogladając filmiki ciągle powraca, jak bumerang. I zgadzam się z autorem. Nasi panowie "naukowcy" zachowują sie często jak średniowieczni alchemicy. Wolą powtarzać, czyjeś zdanie niż wygłosić własne i to nas jako ludzi bardzo, bardzo uwstecznia. Nie jest to jedyna dziedzina wiedzy i jak spojżeć szerzej to widać ten ciemnogród. Od starego różni się tylko tym, że nie wylewa się już w kilku bardziej ucywilizowanych miejscach fekalii na glowy przechodniów. Ludzie, po co otrzymaliście inteligencję? 

Portret użytkownika Endor

Według nauki Św. Kościoła

Według nauki Św. Kościoła katolickiego nowym Adamem jest Chrystus Pan i dlatego powinniśmy go prosić o miłosierdzie dla nas i dla całego świata bo tylko on może je wyprosić dla nas u Boga.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika Stan

Dlaczego mam ciągle prosić

Dlaczego mam ciągle prosić kogoś o jakieś miłosierdzie? Po jakie licho mam się ciągle czołgać przed jakimś bogiem????? Skoro jestem stworzony na obraz i podobieństwo Boże? Czy postępowanie kapłanów katolickich świadczy o tym, że wierzą w głoszone prawdy absolutne? Zdecydowanie nie. Więc?????????????
 

Portret użytkownika ArtemidaMaat

Po pierwsze jedynym Świętym

Po pierwsze jedynym Świętym jest nasz Ojciec, niema żadnej rzeczy i innej istoty co jest świętą. Jednak jest też jego syn, albo raczej jeden z synów (bo ma ich kilku), co jest w nim i możesz go też nazwać Świętym, ponieważ umarł, a następnie zmartwychwstał. Ale nigdy przenigdy nie nazywaj rzeczą materialną świętą, bo ona nie jest doskonała, żadna istota nie jest doskonała jeżeli nie jest w Bogu, tylko służy mamonie. Jeżeli nazywasz kimś Świętym to wiedz jedno, stanie się on nim dopiero gdy zmartwychwstanie ponieważ tylko wtedy będzie w Bogu, podobnie ma się to do innych przedmiotów. Skoro mając przykazania na uwadze, czcisz bałwana, czyli tego złotego cielca w postaci obrazków, rzeźb, medalików, krzyżyków..., ponieważ tak nakazuje ten kościół, to wiedz że tym kościołem rządzi szatan (ponieważ Bóg jako istota doskonała ma to wszystko i jest zazdrosny oto że modlisz się do cielca, kuszenie Jezusa mówi ci to coś). Czemu, ponieważ on ciebie ogranicza, nakazując myślenia takim jakim on ci nawkładał do głowy. Boga a raczej jego iskierkę, masz w sobie, pogadaj z nim. Jak mu powiesz wszystko to ci On wybaczy i nie będziesz więcej robił tego złego, ale nazywaj rzeczy po imieniu, klękanie przed drugim człowiekiem albo obrazkiem- złotym cielcem, obrabianie dupy innemu- obmawianiem, ocenianie innego- jest to śmieszne ponieważ Bóg zna twoje czyny więc nie musi ciebie oceniać ponieważ wie jaki jesteś, a więc jeżeli to robisz komuś to wiedz że jesteś ponad Bogiem czyli kim się stajesz?? Skoro znasz przykazania, a ich nie zachowujesz to kim jesteś. Nie zabijaj, znasz to, na każdym kroku my mordujemy ludzi jak, psychicznie i fizycznie, wlepiamy innym nasze własne kompleksy, a potem dziwimy się że coś się stało, ba jeżeli gadasz że toja religia jet tylko tą słuszną jedyną naj, to wiedz że właśnie kogoś w sobie zabiłeś. Mało nałogi, jest brak wiedzy i brak umiejętności własnego poznania, brak używania mózgu, widzę to wszędzie i mnie to śmieszy bo wszyscy się dziwią po fakcie, każdy zna jakiś przykład. Skoro robisz źle i wiesz że będziesz tego żałował, to czemu to robisz. Na każdym kroku oglądam jak człowiek stacza się na dno, bo nie stać was na odrobinę wiedzy, a może ważniejsze jest pokazanie się kolegom.
Wiedz jedno, Bóg musiałby mieć w niebie pokaźne muzeum by pomieścić te rzeczy przed którymi klękają ludzie.

Portret użytkownika MEJTRIXX

To może napiszesz mi kim jest

To może napiszesz mi kim jest Mahomet? lub Budda ? spewnością napiszesz że to fałszywi prorocy a z  kolei wyznawcy tamtych religii oskarżą Jezusa o to samo i tak to jest z religiami które opierają sie na zasadach domysłach a ich wielcy jajogłowi religioznawcy interpretują pisma święte po swojemu w każdej chwili również opierając się na twojej religii mogę ją podważyć bardzo szybko bo sam kościół łamie prawa biblijne ale mniejsza o to , koniec czasów domysłów i wiary , dowody wskazują ewidentnie że za religiami stoją inteligencje nieczłowiecze które maczały palce w genetyce człowieka i ingerowały w naszą cywilizajce , nie trzeba tu tęgiej  głowy aby całą sprawę zbadać a wynik jest jednoznaczny święty personel ingeruje do dziś w naszą cywilizacje dopuki  nie odkryjemy sami nowych technologii np na jakiej zasadzie działa ich (reaktor antymaterii darmowa energia ) nie będzie możliwe przechwycenie w przypadku naruszeń naszych przestrzeni powietrznych a tego nie brakuje , wiara a wiedza to dwie inne sprawy , muszę przyznać chodz robię to niechętnie że trudno jest inaczej myśleć mając takie dowody oczywiste wręcz że religie pochodzą  niby od Boga bo jak już wspomniałem wiara a wiedza to róznica , ja się dziwie że mając ten sam materiał bazowy ci wielcy religioznawcy dochodzą do odmiennych wniosków a czas w którym wyjdzie jeszcze więcej na jaw jest już bliski Watykan doskonale się orientuje bo badano sprawę UFO również i tam no ale stary jak powiedzieć o tym ludziom ? jak człowiek jest zdolny o byle co do konfliktów sporów i wojen , a więc Boże mój Boże coś ty dobrego uczynił . 1 Reinkarnacja jest faktem ! 2 za religiami stoi inteligencja pozaziemska 3 jeżeli istnieje jakaś siła twórcza to nie wymaga żadnego wyznania jest to proces utomatyczny i czy wieżysz czy nie nic ci się po śmierci nie stanie . STANOWIMY CZĘŚĆ EWOLUCJI KOSMOSU WSPINAJĄC SIĘ NA WYŻSZE SZCZEBLE ŚWIADOMOŚCI .

Portret użytkownika kuzYn

Nie, nie. My nic nie wiemy o

Nie, nie. My nic nie wiemy o żadnym apogeum trzęsień ziemi, na ziemi i nibiru. Na razie jest spokojnie. Smile
 
btw: Czy może ktoś słyszał o jakichś trzęsieniach ziemi na ziemi lub na Nibiru ? 
Proszę zgłaszać wszystkie trzęsienia.

 

Portret użytkownika baca

kiedy tylko wybucha spór

kiedy tylko wybucha spór pomiędzy kreacjonistami a zwolennikami stworzenia zawsze mozna dostrzec pewną zadziwiającą prawidłowość: otóż najgorliwiej wierzą że ich pan boziu stworzył... ludzie o najbardziej małpich sylwetkach ...
kiedy widzę na przykład pana Romana Giertycha (który kiedy był ministrem od edukacji chciał na koszt podatnika zakupić dla każdej szkoły pełny i kompletny zestaw "dzieł" Wojtyły) to aż mi dech zapiera bo na końcu języka mam zupełnie nową na ten temat teorię...

Portret użytkownika Taurus

Twoim zdaniem Baca wszystko

Twoim zdaniem Baca wszystko samo powstało z chaosu....rodzi się pytanie co to jest chaos i jak powtał i tak dalej w niskończoność...są pewne sprawy których my śmiertwlne istoty nie potrafimy pojąc bo nas przerastają...pojęcia takie jak np. wieczność..nieskończoność są dla nas powodem do bólu głowy.....dla mnie ewolucja jest narzędziem kreacji świadomego siania życia po wciąż powiększającym się wszechświecie..i nic nie powstaje samo  z siebie  bo mówiąc trywialnie nawet g...no ktoś musi zrobić.....sorki za porównanie...makro i mikro wszechświat jest tak złożony, celowy i piękny, że coś takiego nie mogło powstać przypadkowo z chaosu bo nie przetrwało by nawet chwili....pozdrawiam popatrz człowieku w kosmos w mikroskop i spokojnie zastanów się nad tym zanim zaczniesz wyśmiewać się z "bozi"......

Portret użytkownika jaa

coś tam kiedyś oglądałem w

coś tam kiedyś oglądałem w telewizji, że są takie jakieś zwierzęta, które jakby dostają się do orgaznimu innego zwierzęcia i tak nim sterują, że ten robi to co im pasuje. Dawno oglądalem więc nie będę ściemniał o jakie chodzi, chyba jakieś owady. A są przecież też i inne. Weźmy na ten przykład bakterie, a mamy ich w sobie bez liku. One mogą żyć tylko w środowisku jakie panuje na przykład w jelitach. To taka bakteria mogła stworzyć człowieka. Bo gdy na przykład przyleciała na jakimś kawałku meteorytu który spadł, dajmy na to w rejonie w którym występował przodek człowieka i małpy (o ile był wspólny dla obu) i na przyklad, trafiła w jakiś sposób do ciał tych przodków i środowisko jelitowe odpowiadało jej na tyle żeby mogła przeżyć i się rozmnażać. I ta bakteria, mając jakąś swoją z kosmosu inteligencję mogła tak wpłynąć na stan świadomości i na organizm tego przodka, że ten zaczął się pod jej wpływem zmieniać i uzyskiwać jakieś nowe możliwości rozwoju. Gdyby tak na przykład było to można by rzec, że człowiek został stworzony, że jego genotyp (czyniący go czlowiekiem) pochodzi z kosmosu, że pochodzi od przodka małpy (w części nie pochodzącej z kosmosu). A przecież takich bakterii o różnych, nazwijmy to tendencjach i predyspozycjach, mogło zagnieździć się w człowiku dość sporo. Jedne mogą robić z niego człowieka dobrego, miłego itp., bo na przykład wtedy człowiek wytwarza w sobie coś co im smakuje albo daje im siłę, inne moga robić z człowieka jakiegoś mrocznego gangstera bo żywią się tym co się wtedy wytwarza. W sumie to może być nawet ta sama bakteria tylko jedna zaczęła się rozmnażać w takim organizmie co miał tendencję do rozrób, inna w takim raczej spokojnym. I może to te bakterie toczą między sobą jakieś wojny, raz w jednym organizmie, bo mogly się wymieszać, a dwa pomiędzy organizmami. Komunikacja na poziomie bakterii pewnie też może występować taka, że nam się nie śni. W sumie to one mogą się przyczyniać do tego, że ludzie wciąż szukają a to tego, a to tamtego. Sami właściwie nie wiedzą czego. I, że prawie wszystko co robią to robią pod dyktando takich bakterii. Bo jak takiej bakterii zachce się dajmy na to piwa to zaraz wysyła jakiś sygnał do mózgu mówiąc dawaj piwo, bo jak nie to my ci tu zaraz zrobimy taki rejwach w jelitach, że się nie pozbierasz. I mózg chcąc nie chcąc zaczyna robić to co te bakterie chcą. A jak mają ochotę na schabowego, albo trochę emocji związanych z seksem to w te pędy do mózgu i nawijają te, mózg, dawaj tu zaraz ...

Portret użytkownika ArDoR

jaaciękręcę... Ty to masz

jaaciękręcę... Ty to masz wyobraźnię! Książki powinieneś pisać jak marzenie...Ale to co napisałeś wcale z palca wyssane nie jest... to prawda że bakterie i pasożyty (bo jako organizmy wielokomórkowe to własnie pasożyty mogą być najlepszym adresatem Twojej teorii) mogą wpływać na organizm gospodarza.
Przykładem są grzyby z rodziny candida, które do swojego rozwoju potrzebują określonych warunków i tak wpływają na nosiciela by ten odżywiał się specyficznie, tworząc idealne warunki bytowania dla tego grzyba.
Ale ta karkołomna teoria którą wysnułeś, sprowadza człowieka i inne naczelne do bezwolnych i tępych nosicieli, co kłóci się z logiką i naturalnym biegiem rzeczy... że wraz z entropią rośnie złożoność logiczna i przyczynowa.
W świetle tych okoliczności, sądzę że mimo wszystko sprawy są na swoich właściwych miejscach... a to że są takie punkty styku, gdzie mikroorganizmy wpływają na istoty wielokrotnie bardziej złożone od siebie, dowodzi że natura jest cudowna. A każdy kto łamie jej prawa, musi się liczyć z konsekwencjami.
 

Portret użytkownika Roberto 77

No dobrze, doszliśmy do tego

No dobrze, doszliśmy do tego że stworzył nas Pan Bóg w ramach inżynierii genetycznej o czym zresztą jest mowa w Piśmie Świętym, przeznaczenie nasze rownież jest wiadome i objaśnione w Piśmie Swiętym więc nie rozumiem o co kruszą kopie przeciwnicy Bożego stworzenia??? chcecie być wylani  z próbówki jako nierokujaca  forma życia ??? Czy macie taki plan na przetrwanie, że zaskoczycie samego Pana Boga swoim przekornym istnieniem i wychodzeniem z próbówki  i Bóg pozwoli Wam jeszcze poistnieć w tej probówce? Prawo Boże zostało przekazane...każdy może się go nauczyć i żyć według Bożego Prawa...wg. Prawa Bożego każdy kto się Bogu przeciwstawia i nie przestrzega Bożego Prawa zasługuje na śmierć i nie może  dalej istnieć...nie szczekajcie na mnie, to nie ja jestem winien. Tzw. wolnośc jest tym co można przeczytać w Piśmie Świętym jako dane człowiekowi i głupio napisać dla laików, bo sie brzydzą tym słowem: przypisane jest rownież dla diabła Smile I Czlowiek i Diabeł, jako że są to n stworzenia boskie stworzone na Boży wizerunek mają przypisaną sobie wolną wolę jako Boży dar wolnościi  podejmowania decyzji i również wyboru dobra albo zla. Bóg daje wolną wolę wyboru dobra albo zla a człowiek podejmuje sam decyzję co wybiera. Szatan - diabeł, już wybrał dawno temu, wybrał zło, a Ty człowieku, co Ty wybierzesz????? Masz wolna wolę....możesz wybrać wspaniałą wieczność albo wieczne potępienie....to będzie chwila, kiedy Pan nasz będzie nas witał w niebie. Boże bądź miłościw mnie grzesznemu i czekaj na mnie w swoim królestwie. Amen.

Portret użytkownika Gawcio

Hahahaha, jaki diabeł co on

Hahahaha, jaki diabeł co on ci takiego zrobił ten diabeł? Nie ma żadnego diabła, takimi historyjkami to dzieci się straszy żeby nie rozrabiały. Jedyne zło jakie istnieje jest w nas samych, jest tym co robimy samym sobie i innym dookoła dla własnych egoistycznych potrzeb. Diabła se wymyślił hahahaha.

Portret użytkownika black.serpent

To powiedz mi jeszcze

To powiedz mi jeszcze przyjacielu (bo chyba mogę się w ten sposób zwracać ?) co z wyborem ludzi, którzy w mniejszym lub większy stopniu są opóźnieni w rozwoju umysłowym ? Gdzie jest ich miejsce po śmierci z racji, że ich wybory życiowe są z reguły nieświadome - bez względu na naszą ocenę jako dobro i zło. Czy oni zwyczajnie mają pecha i "bóg" wykonuje na nich operację "delete" czy może jest jakaś taryfa ulgowa ? Bóg ze starego testamentu to istota obdarzona EGO a co za tym idzie, nigdy nie będzie moim Bogiem choćbym miał i wyparować. Ja traktuję ziemię jako sandbox, ot czyjaś "piaskownica" stworzona w celu... no właśnie, jak uda ci się obejść zabezpieczenia tego systemu, który odczuwasz kilkoma zmysłami to może pojmiesz o co w tym wszystkim chodzi. Poza tym zostaje już tylko fanatyzm religijny i błędnie pojmowana wiara.
Patrząc z perspektywy czasu i na wszystko co mnie spotkało w życiu to przeplatanka dobrych i złych chwil, sinusoida... i być może ten wasz diabeł doszedł do wniosku, że jak ma się być świadomym tego wszystkiego co się odgrywa w absolucie to lepiej doprowadzić do własnego pełnego unicestwienia i już nie musieć nieczego odczuwać. W końcu to Lucyfer był najcudowniejszym stworzeniem Boga, dlaczego ktoś kto jest doskonalszy od człowieka miałby popełnić - w naszym pojmowaniu - błąd wręcz kretyński ? Czy ktoś zadał sobie takie pytanie zamiast powtarzać "święte słowa" - pierdoły ze zlepków starożytnych podań, które w całości i tak kupy się nie trzymają ?

Portret użytkownika Malolat

Wszystko zrobia abyscie

Wszystko zrobia abyscie uwierzyli w ich bajeczki z mchu i paproci ze Boga nie ma , klamstwo stare jak swiat , od zarania dziejow przeciez o to chodzilo aby czlowieka zmanipulowac i obrocic przeciw Bogu .......... beda Wam wmawiac dokladnie to samo co waz wmawial Ewie , metoda ta sama , sprawdzona tylko czasy inne , jak to my mawiamy w Polnocnej Ameryce .... same shit , different pot .... nie dajcie sie , walczcie Smile

Portret użytkownika Rita22

LUDZIE ZA PRZEPROSZENIEM

LUDZIE ZA PRZEPROSZENIEM [ciach] SIE CHCE JAK SIE TO CZYTA ;/// biblia jest w 75% sfalszowana, a wy ciagle wierzycie w to co im pasuje jak takie 'owieczki' ... Ja wierze w Boga, ale nie mozna byc takim fanatykiem I wzbudzac konflikty przez religie bo o to im wlasnie chodzilo tworzac rozne religie na calym sswiecie, nie czaicie? nie mozna slepo ufac w to co sobie czlowiek wymysla, wierze ze jest najwyzsza energia do ktorej kazda dusza dazy, wierze ze to od tej energii wszystko sie zaczelo, ale nie wierze w niby swietych kaplanow wciskanjacych ludzia glupoty I molestujacych dzieci... Itd w ludzi ktorzy slepo ufaja teoria... Nie ma dowodow na to , ze teoria darwina jest prawdziwa, oni wam wmawiaja to co im pasuje, zobaczcie sobie zakazana archeologie w internecie jest tego pelno, pytanie dlaczego jest zakazana????? Bo wszystko co wam wpajano od dzieciaka by upadlo a oni musza miec kase dla siebie a nie na zmiane nauczania przeciez to by pochlonelo mnustwo sianka i jak oni by sie potem plawili w luksusach??? Proste...

Portret użytkownika Taurus

Dokładnie tak....zgadzam się

Dokładnie tak....zgadzam się z Tobą   zniewolona duchowo planeta Ziemia objęta duchową kwarantanną po tzw. buncie Lucyfera przechodzi przez grzech i cierpienie ale ewolucja duchowa trwa wolno ale się rozwja jak osiągnie odpowiedni pozim nasza planeta wyjdzie ze "smugi cienia" w światłość i prawdę....materialiści dostrzegaja tylko biologiczną ewolucję organiczną ale ona trwa nadal w kierunku ewolucji duchowej aż do szczytów doskonałości....wszystko zależy od naszej woli codziennie dokonujemy wyborów. Zapewne za chwilę zostanę opluty przez wielu z was ale nie przejmuję się tym ....i z góry wybaczam albowiem niewiedza i strach budza agresję......a na tym forum jest jej wiele a szkoda.....

Portret użytkownika RAZCIERPEMRAZMLOTEMCZER.CHOLOTE

DO HOMO SAPIENS OKEJ

DO HOMO SAPIENS OKEJ PRZYJMIJMY TWOJE POGLADY Z SZACUNKIEM I ZALOZENIA ALE JAK WYTLUMACZYSZ DUCHY KULE ORBS ITD REIKARNACJA BYLA W CHRZESCIJANSTWIE DO BODAJZE NIE CHCE SKLAMAC 6 WIEKU KIEDY TO JAKIS TAM PAPIEZ ZAKAZAL O TYM MOWIC I WYPROWADZIL TO Z CHRZECIJANSTWA. PO DRUGIE CZESTO DUSZA W CIELE CIERPI PONIEWAZ JEST W NIM UWIEZIONA I MA TU JAKAS MISJE SPELNIC A TA MISJA JEDNEGO CZLOWIEKA CZYLI DUSZY (CIALO TO RZECZ NABYTA MOIM ZDANIEM WE WSZECHSWIECIE) OBIEGA WSZYSTKIE WYMIARY WSZECHSWIATY ITD ON MA SPELNIC I SIE UCZYC NA SWOICH BLEDACH JESLI DOJDZIE DO TEJ CZASTKI DOSKONALOSCI I BOSKOSCI BEDZIE MIAL JENDOSC Z BOGIEM I ANIOLA ITD COS MUSI BYC NA RZECZY WIADOMO KAZDY INTERPRETUJE TAK JAK UWAZA BIBLIE JA SIE Z TWOJA SWIADOMOSCIA NIE ZGDZAM MYSLE ZE PO SMIERCI ZOSTANA PRZEDSTAWIONE NAM CZYNY I CALY FILM I ALBO ZASLUZYSLIMY I BRNIEMY NA WYZSZY POZIOM ZBLIZAJAC SIE DO BOGA ALBO SIE COFAMY I NAPRAWIAMY W INNYM WCIELENIU STWORZENIU BO JUZ NIE CHODIZ O GATUNEK SAM CZLOWIEK REIKARNACJA NIE MUSI WCALE POLEGAC TYLKO CLZOWIEKU MOZESZ TELEPORTOWAC SIE DO INNEJ RASY ZWIERZETA ITD NIBY ZWIERZETA NIEMAJA DUSZY ALE TO CIEKZIE TEMATY TAK JAK CO BYLO PIERWSZE KURA CZY JAJKA ZAPEWNE PLÓD GENETYCZNY DANEGO OSOBNIKA I TA GENETYKA MYSLE ZE NAD NAMI I SA WSROD NAS OBCE CYWILIZACJE KTORE MAJA WYZYSZY POZZOM SWIADOMOSCI I JEST JAK TO OGOLNIE WE WSZYSTKIM BYWA CZARNA I BIALA CYWILZACJA CYWILIZACJE PONIEWAZ MARNOWAC ZIEMIE TYLKO DLA NAS KPINA KTO POWIEDZIAL WOGOLE ZE TA ZIEMIA DO NAS NALEZY  NASZE RZADY SIE KULĄ NAD NIMI I MAJA ROZEJM TAKI JAKI MAJA JESLI BY SIE PRZECIW STAWILI MY JUZ DAWNO TUTAJ BYSMY NIE EGZYSTOWALI ZASIEDLILI BY SIEBIE ZAMIAST NAS TO TAK JAK Z KOLUBEM I INDIANAMI CHOC TEN KOLUMB TO TEJ AMERYKI NIGDY NIE OKDRYL CALA SZKOLA I TE NAUCZANIE JEST JUZ PRZEZ KOGOS USTAWIONE WPAJANE NAM OD DZIECISNTWA GLUPOTY I PAMIETAM DO DZIS  JAK W PODSTAWOWCE WPAJONA NAM ZE MY OD MALPY NIBY JESTEMY TRZEBA BYLO JEZDZIC NA TE ZALOSNE WYCIECZKI I OGLADAC ZDEFORMAOWANE CZASZKI MALP ITD BUAHAH CO ZA GLUPOTA OGOLNIE SZKOLA DLA MNIE TO NIEWOLNICZNA WIEDZA PRZYMUSOWA ZERO PODSWIADOMOSCI. DLACZEGO STARE KULTURY MAJOW SUMEROWI ITD MIELI KONTAKTY Z ZAAWANSOWANYMI BARDZIEJ CYWILIZACJAMI PONIEWAZ NIE MIELI TAK SPRANYCH MOZGOW I ZYLI NATURA A NIE CHEMIA JAK MY DZIS .NIBY ZYJEMY W ZAJEBISTYCH CZASACH DLA MNIE? CHYBA KUR... GORSZYCH NIE BYLO WOLALBYM Z FIOLKIEM NA HU.. LATAC I BIEGAC KOLO PIRAMID NIZ ZYC W TEJ NIEWOLI ZASYFIONEJ ZYWNOSCI WODY Z FLORKIEM (MOZG SIE KURCZY) I OPRYSKAMI CODZIENNYMI NAD NASZYMI GLOWAMI WIDAC GOLYM OKIEM ZE TE OKO NA PIRAMIDZIE TO GADZIE NIE LUDZKA GALKA OCZNA rREPTILIANSKIE KULTY I TAKA JEST PRAWDA JESTESMY POD NIMI OKUPACJA. DALI NAM ZABAWKI TAKIE COS JAK INTERNET TELEFONY A W ZAMIAN MAMY GLOD BRUD SYF PLACZ WOJNY ZABIJANIE ITD ZYWIA SIE NAMI JAK INSEKTAMI NASZA ENERGIĄ PO CO NIBY WYMORDOWALI TYLE ZYDOW Z 3 RZESZY KTO SPRAWOWAL WLADZE NAD NAZISTAMI ONI DALEJ ZYJA NA TEJ ANTARKTYDZIE TO SA FAKTY NAWET AMERYKANIE NIE PODKSOCZA NIEMCA NIE WSPOMNE O NAJWIEKSZYCH GADACH ISREALU DZIEKUEJ DOBRANOC OBY DO TZRECIEJ OSTATNIEJ BO TA JUZ JEST NIEUNIKNIONA NIECH WSZYSCY SIE NA TO NASTAWIA WSZYSTKO CO TERAZ OBSERWUJEMY MIALO SWOJ POCZATEK JUZ PRZED PIERWSZA DRUGA TEZ KRYZYS ITD ZACZYNA SIE CHINY I ROSJA KONTRA RESZTA SWIATA  A MY?? PFF POLSKI NIE BEDZIE NA MAPIE OSTATNI ROZBIOR I KONCOWY  ! HADE- 600DNI

Portret użytkownika TiqsiW.

Jedno mi sie jeszcze nie

Jedno mi sie jeszcze nie zgadza i daje przykład,ze ewolucja to bajka.Niby znalezli w Etiopi brakujace ogniwo czyli istote wyprostowana z przeciwstawnym chwytnym kciukiem u nogi?nie powinno byc odwrotnie,ze pierw zniknal jej kciuk u nogi a pozniej sie wyprostowala?to jak to jest z ta ewolucja?Czyli skoro sie wyprostowala to nie musiała juz chodzic po drzewach to po co w takim razie byl jej chwytny kciuk u nogi??:D a takiego czlekoksztaltnego znalezli o ile sie nie myle to zdatowali go na 9mln lat.

Portret użytkownika adrem

Ewolucja nie jest bajką i

Ewolucja nie jest bajką i doprowadziła do powstania ziemskich hominidów. Pitekantropy, homo yawaensis homo neandertalensis i kilka innych.
Ale na Ziemi było od kilkuset tysięcy lat pewnie wiele fal osadnictwa ludzkiego z innych planet.
Słowianie to jedna z gałezi ludów praindoeuropejskich, którzy byli potomkami Hiperboreańczyków. Ci ostatni przybyli na Ziemię jakieś 40 tys lat temu. Przed czymś lub przed kimś uciekali.
Pojawiający sie osadnicy wytłukli rodzime, ziemskie hominidy i nie ma co szukać ogniwa pośredniego, bo nie są naszymi przodkami.
Widać ludzka forma jest bardzo popularna we wszechświecie.
Jako ostatni zjawili się Annunaki - rasa galaktycznych pasożytów. I to oni zmienili społeczności ludzkie , różne, bytujace na zieni od dawna.
Zostaliśmy wytraceni ze scieżki ewolucji sumienia, na której była Ziemia i zmuszeni jesteśmy do wiar w bogów i przestrzegania ich przykazań. Jesteśmy zdegenerowanymi, ogłupionymi, zdemoralizowanymi niewolnikami owych bogów i ich stworów- mieszańców.  I tyle.
Jak chcemy odzyskać nasze człowieczeństwo, to musimy się wyzwolić od wpływu bogów i wrócić na ścieżkę sumienia.
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Argumenty medyczne; czyli

Argumenty medyczne; czyli jaką funkcję spełnia dusza w organizmie człowieka?
Człowiek oprócz tego, że istnieje jeszcze jest świadomy tego, że istnieje. Tak naprawdę wszystkie stworzenia posiadające odpowiednio duży zbiór, odpowiednio wyspecjalizowanych, komórek nerwowych posiadają w coś na wzór samoświadomości. Np. meduzy posiadają oko z soczewką, a więc takie, które ogniskuje światło, co musi umożliwiać meduzie w jakimś stopniu rozpoznawanie przedmiotów. A do tego potrzebna jest odpowiednia interpretacja w układzie nerwowym sygnałów elektrycznych napływających z komórek światłoczułych w oku meduzy.
Wszystkie organizmy posiadające oczy muszą posiadać jakąś formę samoświadomości, ponieważ potrzebna jest ona do tego, aby widzieć. Oczywiście w przeciwieństwie do człowieka zwierzęta wyższe, posiadające oczy, nie potrafią się zastanawiać nad tą swoją samoświadomością, jest to właściwość dana wyłącznie człowiekowi. Człowiek posiada, że tak powiem, wyższy poziom samoświadomości niż zwierzęta. Oczywiście pewna forma samoświadomości istnieje u zwierząt też i pod innymi względami niż tylko związanymi z procesami widzenia. Nie tylko różne bodźce wzrokowe potrafią one interpretować na swój samoświadomy sposób, ale też węchowe, czy smakowe.
Ale zajmijmy się człowiekiem, ponieważ to człowieka dotyczy niniejsza rozprawka. Mózg człowieka, jak i mózg każdego zwierzęcia posiadającego ten organ, zbudowany jest z martwych atomów. Cały oszałamiająco złożony mózg wszystkich ssaków, łącznie z człowiekiem, składa się z martwych atomów, bo to z nich zbudowane są neurony, czy neuroprzekaźniki. Gdyby atom można było powiększyć do rozmiarów dużego pokoju, gdzie jądro byłoby wielkości pyłku kurzu, to gdyby je umieścić na środku tego pokoju, to elektrony orbitowałyby gdzieś koło ścian i sufitu. A więc nasz mózg, to w większości puste przestrzenie pomiędzy budującymi atomy jądrem złożonym z protonów i neutronów i elektronami oraz pomiędzy budującymi go atomami! Zupełnie nie wiadomo, jakie procesy u ludzi powodują, że złożony z martwych atomów mózg jest sam siebie świadomy. Snuto na ten temat wiele przepuszczeń, ale żadne nie okazało się mniej bajkowe od innego. Hipotez na temat ewolucji, czy funkcjonowania samoświadomości jest tyle samo, co samych ich twórców i ŻADNA niczego nie wniosła do naszej wiedzy. W samych, złożonych z martwych atomów, neuronach tworzących mózg nie ma nic specjalnego. Ich budowa jest w zasadzie, w ogólnym tego słowa znaczeniu, podobna do budowy innych typów komórek. Posiadają one szkielet cytoplazmatyczny, jądro komórkowe, błonę, różne receptory itd.. Tworzą połączenia synaptyczne. Komunikują się za pomocą sygnałów elektrycznych i chemicznych i koniec na tym. Jeżeli ktoś zażyje np. morfinę, to ślad działania narkotyku urywa się na receptorze opioidowym, natomiast co się dzieje w plątaninie kabli, sprzężeń elektrycznych i reakcji chemicznych tak, że odczuwamy świadomie działanie narkotyku, tego już nie wiadomo. A więc czym jest samoświadomość, czym są myśli, których treść sobie uświadamiamy? Formą elektryczności, czy jakimiś substancjami chemicznymi? Tego nie wie nikt. A jednak jest faktem, że nasz mózg złożony z martwych atomów jest sam siebie świadomy!
Można by jakoś zapełnić lukę w naszej wiedzy i postawić tezę, że to jakiś niezbadany i niematerialny czynnik jest odpowiedzialny za to, że człowiek jest samoświadomy. Że tym czynnikiem jest dusza. Jeżeli założymy, że człowiek posiada duszę i że jest ona odpowiedzialna za ludzkie jestestwo, to tym samym musimy założyć, że to człowiek w rzeczywistości jest tą dusza, a nasze fizyczne ciała to tylko doczesna powłoka. Taki „skafander”, który umożliwia duszy egzystencję na ziemi. A sam mózg jedynie zarządza procesami organicznymi, które nie mają niczego wspólnego z powstawaniem samoświadomości. Dusza, czyli człowiek, natomiast potrafi sterować swoim ciałem za pomocą manipulowania mózgiem.
Ale czy takie wyjaśnienie jest zgodne z faktami? Należy przyznać, że takie wyjaśnienie jest zupełnie bezpodstawne z punktu widzenia fizjologii. Dlaczego tak sądzę? Z definicji dusza jest nieśmiertelna, nie potrzebuje ziemskiego pokarmu, nie odczuwa bólu zadanego przez ciała fizyczne (potrafi nawet przez nie przenikać), nie odczuwa głodu, nie musi spać itd.. Więc dlaczego ludzka duszą śpi razem z ciałem? Dlaczego dusza ludzka, zakładając, że to ona jest odpowiedzialna za samoświadomość człowieka, odczuwa głód wraz z ciałem? Dlaczego traci przytomność wraz z mózgiem, kiedy człowiek zostaje uderzony w głowę i doznaje wstrząśnięcia mózgu? Dlaczego po wypiciu większej ilości alkoholu ludzka dusza upija się wraz z cielesną powłoką? Z resztą odurzyć narkotykami czy alkoholem można każde zwierzę wyższe posiadające mózg, więc pod tym względem za dużo się od tych stworzeń nie różnimy.
Argumenty biblijne; Czy Biblia popiera naukę o istnieniu duszy nieśmiertelnej?
Jak widzimy ze strony fizjologicznej nic nie przemawia za tym, że człowiek, czy jakiekolwiek zwierze, posiada duszę odpowiedzialną za jego zmysły. Za jego jestestwo.
Ale czy odrzucając naukę o istnieniu duszy nieśmiertelnej odrzucamy tym samym jedną z nauk z zawartych w Piśmie Świętym?
Odpowiedź jest przecząca, ponieważ Biblia nie naucza tego, że człowiek ma duszę nieśmiertelną, ale tego, że człowiek jest duszą śmiertelną!
Na poparcie tego twierdzenia zacytujmy na razie choćby dwa wersety biblijne:

Rodzaju 2: 7 „I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą.”

Ezechiela 18: 3-4 „‚Jako żyję — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy — już nie będziecie wypowiadać tego przysłowia w Izraelu. Oto wszystkie dusze należą do mnie. Jak dusza ojca, tak i dusza syna należy do mnie. Dusza, która grzeszy, ta umrze.”

Co więc stało się z Adamem, który umarł, czy jego nieśmiertelna dusza uleciała w zaświaty? Zanim Bóg ożywił Adama najpierw ukształtował jego ciało z prochu (pierwiastków, martwych atomów) ziemi, a dopiero kiedy tchnął w jego nozdrza ożywczą siłę, swojego ducha, procesy życiowe w tym ciele ruszyły i Adam stał się duszą żyjącą i oddychającą.
Skutkiem grzechu Adama była śmierć, a więc proces odwrotny do opisanego powyżej. Przyjrzyjmy się, co na ten temat mówi Biblia:

Rodzaju 3: 17 A do Adama rzekł(….) W pocie swego oblicza będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, gdyż z niej zostałeś wzięty. Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.

Zanim Adam stał się oddychającą duszą żyjącą nie istniał. Należy powiedzieć, że nawet jeszcze nie istniał zanim Bóg ożywił go swoim duchem (mocą). A po swojej śmierci Adam miał powrócić do stanu sprzed stworzenia go z prochu ziemi, czyli miał znowu przestać istnieć.
I tym jest właśnie śmierć. Jest końcem egzystencji człowieka, który jest duszą żyjącą:

Psalm 145: 3-4 „ Nie pokładajcie ufności w dostojnikach
ani w synu ziemskiego człowieka, do którego nie należy wybawienie.
Duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi;
w tymże dniu giną jego myśli.”

Na początku niniejszego tekstu uzasadniłem tezę, że zwierzęta też posiadają jakąś formę samoświadomości. A jak Biblia nazywa zwierzęta? Zacytujmy:

Rodzaju 1: 20-23 „I przemówił Bóg: „Niech się zaroją wody rojem dusz żyjących i niech stworzenia latające latają nad ziemią po obliczu przestworza niebios”. (….)
24-25 I przemówił Bóg: „Niech ziemia wyda żyjące dusze według ich rodzajów, zwierzę domowe i inne poruszające się zwierzę oraz dzikie zwierzę ziemi według jego rodzaju”. (…)”

Jak się możemy przekonać Biblia nie tylko ludzi nazywa duszami, ale także zwierzęta. Stworzenia wodne i lądowe. Mało tego Biblia nawet przyrównuje pośmiertne stany ludzi i zwierząt:
Kaznodziei 2: 18-20 „Rzekłem w swym sercu o synach ludzkich, iż prawdziwy Bóg ich przesieje, by się przekonali, że i oni są zwierzętami. Jest bowiem coś, co się przytrafia synom ludzkim, i coś, co się przytrafia zwierzęciu, a przytrafia im się to samo. Jak umiera ono, tak i on umiera; i wszyscy mają jednego ducha, tak iż nie ma żadnej przewagi człowieka nad zwierzęciem, bo wszystko jest marnością. Wszyscy idą na jedno miejsce. Wszyscy powstali z prochu i wszyscy do prochu wracają.
Kaznodzieja zaznaczył tutaj, że ludzie jak i zwierzęta MAJĄ JEDNEGO DUCHA. Jest to właśnie ten duch ożywczy, który Bóg tchnął w Adama i inne stworzenia na ziemi tak, że stali się duszami żyjącymi. Kaznodzieja zaznaczył też, że tak, jak Adam powrócił do prochu ziemi, czyli do stanu zanim zaczął istnieć, tak też zwierzęta powracają do tego samego stanu. Ten duch tchnięty w Adama działa dzisiaj w każdym człowieku, ponieważ linia potomków Adama nigdy nie została przerwana. To samo dotyczy zwierząt. Bóg tchnął tego samego ducha w przodków wszystkich współczesnych organizmów żywych, które Bóg ukształtował z prochu ziemi.
Z treści przebijającej z całej Biblii jasno wynika, że człowiek jest duszą żyjącą, a nie to, że posiada duszę nieśmiertelną. Jaka jest więc biblijna nadzieja na życie wieczne, skoro z chwilą śmierci człowiek przestaje być czegokolwiek świadomy, przestaje istnieć, jako odrębna samoświadoma jednostka?
Tą nadzieją jest zmartwychwstanie. Biblia obiecuje, że Jezus Chrystus przywróci życie wszystkim tym, którzy są w pamięci u Boga:
Jana 5:25 -29„Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli.(….) Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą(….)”
W jakim konkretnie stanie znajdują się zmarli zanim zostaną wskrzeszeni przez Jezusa do ponownego życia? Biblia wielokrotnie przyrównuje stan śmierci do snu, a nie jakiejś niebiańskiej, czy piekielnej egzystencji. Na poparcie tej prawdy przytoczę kilka wersetów z Pisma Świętego:

Dzieje Apostolskie 7:54 -59 „I kamienowali Szczepana, a on błagał i mówił: „Panie Jezusie, przyjmij ducha mego”.(….)Potem, upadłszy na kolana(….) zapadł w sen śmierci.”

Albo inne zdarzenia z życia i służby Jezusa:

Mateusza 9:23-24 A gdy Jezus przyszedł do domu owego władcy i ujrzał flecistów oraz tłum, w którym panowało zgiełkliwe zamieszanie, odezwał się: „Opuśćcie to miejsce, gdyż dziewczynka nie umarła, lecz śpi”

Jana 10:11-14 „Rzekł to, a potem im powiedział: „Łazarz, nasz przyjaciel, udał się na spoczynek, ale ja tam idę, aby go obudzić ze snu”. 12 Uczniowie rzekli więc do niego: „Panie, jeżeli udał się na spoczynek, wyzdrowieje”. Jezus mówił jednak o jego śmierci. Lecz oni mniemali, że mówi o odpoczywaniu we śnie. Toteż Jezus rzekł im wtedy otwarcie: „Łazarz umarł””

Nawiązując do słów Jezusa, przez które obiecał, że wszyscy w grobowcach pamięci zbudzą się do życia, to zanim Pan Jezus dał tą obietnicę sędziwy Daniel prorokował na ten temat. Ciekawa jest też forma tego proroctwa:

Daniela 12: 1-2 „A w owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego ludu. I(….) Z tych zaś, którzy śpią w prochu ziemi, wielu się zbudzi(…)”

Z czym nam się kojarzą słowa Daniela? A jaki los spotkał Adama? Powrócił do prochu ziemi, z której został wzięty, a więc do stanu sprzed powołania go do istnienia. W takim stanie znajdują się wszyscy zmarli, z tą różnicą, że wielu z nich Bóg zapamiętał i przywróci do życia.
Bóg już niejednokrotnie pokazał, że ma taką moc. Czynił wiele cudów. Wskrzeszał ludzi za pośrednictwem Eliasza czy Jezusa. Bóg wskrzesił też samego Pana Jezusa, który przed śmiercią poprosił Boga Ojca, aby przyjął jego ducha, to znaczy ożywczą moc, jaką Bóg tchnął też w Adama czy zwierzęta. Jezus polecając Bogu swego ducha, jakoby powiedział: „Ojcze moje życie jest do Twojej dyspozycji. Wierzę, że mi je przywrócisz. Proszę Cię o to!”.
W późniejszych czasach, już po zmartwychwstaniu Jezusa, o to samo poprosił Pana Jezusa kamienowany Szczepan, który zaraz później „ZAPADŁ W SEN ŚMIERCI”.

Rzymian 6:23 „Albowiem zapłatą, którą płaci grzech, jest śmierć [odwrotność istnienia], lecz darem, który daje Bóg, jest życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana.”

Biblia jasno i niedwuznacznie mówi nam czym jest śmierć, co jasno uzasadniłem w niniejszym artykule. Jest ODWROTNOŚCIĄ ŻYCIA, JEST NIEISTNIENIEM. „Z prochu powstałeś i do prochu powrócisz” – innymi słowy: „nie było ciebie i znowu cię nie będzie”. Zauważ, że Bóg nie powiedział do Adama, że jego ciało powróci do prochu, tylko, że ON POWRÓCI DO PROCHU. A czym jest samo zmartwychwstanie? Bóg jako Stwórca materialnego Wszechświata, naszego wymiaru, ma władzę nad materią i w jego nieograniczonej pamięci może być zapisywane nie tylko każde zdarzenie, jakie zaszło w czasie obecnym w naszym wymiarze, ale też Bóg zna i jest w stanie zapamiętać każdą konfigurację, każdej jednej cząstki elementarnej, czy atomu, budującej nasz materialny wszechświat. Biblia uczy:

Izajasza 39:25 „Ale do kogoż mnie przyrównacie, żeby mnie z nim zrównać?” — mówi Święty. „Podnieście oczy ku górze i popatrzcie. Kto stworzył te rzeczy? Ten, który ich zastęp wyprowadza według liczby, wszystkie je woła po imieniu. „

A więc Bóg zna każdą gwiazdę we wszechświecie i każdej nadał imię, to znaczy zna jej budowę, funkcję i lokalizację we wszechświecie. Uczeni uważają, że znają nie tylko liczbę gwiazd, z których złożona jest nasza galaktyka, ale wszystkie inne galaktyki w naszym wszechświecie.
Podali też szacowaną liczbę wszystkich cząsteczek elementarnych budujących nasz wszechświat. Trudno uznać, że człowiek mógł to wszystko policzyć, a Wszechmogący Bóg Stwórca by nie potrafił tego uczynić i to z nieporównywalnie większą dokładnością!
Bóg jest w stanie „wołać po imieniu” nie tylko każdą gwiazdę, ale też każdą cząsteczkę elementarną obecną w naszym wszechświecie, a nawet składowe tych cząstek elementarnych, więc zapamiętanie wzorów, jakie tworzyły mózgi miliardów zmarłych ludzi, ich połączeń synaptycznych, a nawet konfiguracji budujących je atomów (czy cząstek elementarnych), nie stanowiło, i nie stanowi, dla Boga najmniejszego problemu.
Ale czy zmartwychwstały człowiek będzie tym samym człowiekiem (tym samym ciałem) który umarł? Należy powiedzieć, że będzie raczej tą samą osobą, ponieważ jego poprzednie ciało obumarło i rozłożyło się na pierwiastki ziemi – wrócił do prochu ziemi.
Na czym więc będzie polegało wskrzeszanie zmarłych? Nauka poważnie zastanawia się nad zjawiskiem teleportacji. Od kiedy odkryto atomy i cząstki elementarne oraz pobudowano akceleratory, jak Wieki Zderzacz Hadronów wybudowany w pobliżu Genewy, który jest największą maszyną świata, uczeni jeszcze bardziej rozbudzili swoją wyobraźnię.
Choć poczyniono już pewne osiągnięcia odnośnie badań nad teleportacją kwantową http://pl.wikipedia.org/wiki/Teleportacja , to jednak w dalszym ciągu mechanizm ten funkcjonuje na kartach autorów książek futurologicznych. Proces teleportacji, teoretycznie, miałby polegać na zakodowaniu informacji o obiekcie, przesłaniu samej informacji do miejsca odbioru i odtworzeniu obiektu z materii lub energii tam dostępnej. Czy więc Wszechmogący Bóg nie może zapamiętać (zakodować w swojej pamięci) wzoru każdego zmarłego człowieka i odtworzyć go w przyszłości, ściśle według tego wzoru?
Żeby jeszcze lepiej to wszystko zrozumieć wyobraźmy sobie, że dysponujemy techniką podobną do teleportacji, która umożliwia rozłożenie człowieka na poszczególne atomy, z których ten się składa. Wymieszanie tych atomów, z innymi pierwiastkami budującymi naszą ziemię, a następnie pozbieranie ich wszystkich i umieszczenie dokładnie na tych samych miejscach, jakie zajmowały, kiedy budowały organizm tego człowieka, lub podmienienie ich atomami tego samego rodzaju. Później wystarczy użyć siły, która spowoduje, że procesy życiowe w tym organizmie ruszą („tchnął w jego nozdrza dech życia”) i mamy znowu tą samą, żywą i świadomą swojego istnienia, osobę! Na tym, jak myślę, mniej więcej, polega zmartwychwstanie.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Andrzej1

Cały bład w myśleniu

Cały bład w myśleniu "naukowców" w pojmowaniu teleportacji polega na tym, że muszą coś "zdekodować" aby informację przenieść gdzie indziej a następnie zbudować. Jest metoda lepsza, sprawdzona. Dokonuje się kompresji bezstratnej, niczego się nie dekoduje itd..., Fakt jest następujący, że tylko ludzie mają taką właściwość, sławetni reptilianie nie, to ich boli. Pomimo posiadania ogromnej wiedzy nie udało im się tego dokonać. Człowiek posiada znacznie więcej niż samo DNA, to nasza wielowymiarowość (można to nazwać duszą) czyni nas takim unikatem.
Opisałem jak można podróżować, z tego co wiem parę osób odczytało brakujące częstotliwości. Pamiętajcie, że na początku było słowo, czyli dźwięk, częstotliwość itd...

Portret użytkownika ArtemidaMaat

A słowo ciałem się stało,

A słowo ciałem się stało, ciekawie to nawet wygląda, bo zapewne widziałeś ten akt.
To że "naukofcy" nie są naukowcami, to wiadomo nie od dziś, na siłę próbują wszytko udowodnić, a czasami wystarczy popatrzeć jak leci taki gołąb, co przeczy ich zasadom, ponieważ nie może on latać. ;P Albo zjeść banana.;]

Portret użytkownika jaa

czemu mówi się małpy

czemu mówi się małpy człekokształtne? Skoro małpy nie pochodzą od człowieka tylko od jakiegoś innego przodka to powinno mówić się albo małpy przodkokształtne albo małpokształtne. To, że ich kształt jest podobny do ludzkiego to jeszcze nie powód żeby pozbawiać je ich prawa do rozwoju we własnym zakresie.

Portret użytkownika razsierpemrazmlotemczer.cholote

A co z teoria w której jest w

A co z teoria w której jest w każdym człowieku tzw. Dusza?! Większość z was została wychowana w chrześcijaństwie i w wyrazach modlitwy nie jeden z was paciorek miał strzeż duszy ciała mego i zaprowadź do żywota wiecznego.z
Załóżmy ze Bóg stworzył świat wszechświat no ktoś musiał go stworzyć bo jest zbyt bardzo inteligentnie zrobiony i może światy równolegle i inne wymiary dlaczego ludzie kierują się tylko tym co pisze albo usłyszy czy macie jeszcze takie coś w sobie jak podświadomość telepatia z druga osoba a ta dzwoni niebawem albo myśl o danej osobie i ja akurat spotykam ja tak mam i ludzie sa nieszczęśliwi przez szatanistyczne rzady marionetki syterowane gadami oni sie zywia doslownie nasza energia i strachem zlaczyc to wszystko razem wyjasnia ze swiat w ktorym zyjemy jest iluzja a my nigdy nie bylismy i nie bedziemy wolni oni nam ukladaja system i rzeczywistosc dlaczego ten świat się nie opiera na uczciwości prawdzie zaufaniu i miłości tylko na lucyferze i zło które panuje teraz.Sa to fakty zapisane w bibli w apokalipsie.A co z reakirnacja czy ktoś wierzy w świat astralny może Bóg może być materialny i astralny tak samo może ona stworzył miliardy stworzeń inteligentnych a sam jest częścią nas i to my musimy zapracować na wyższy poziom wędrówki dusz żeby było pojednanie z bogiem stwór a i wiecznym królestwie biblia to jedyne prawdziwe źródło ale trzeba jeszcze interpretować dane fragmenty no swoja wyobraźnię Anie dosłownie.Zauwazyliscie ze jak coś planujecie to nie wychodzi totalna klapa a jak jest spontan to nieoczekiwanie wszystko się układa ludzie bardziej są do was przekonani myślę ze każdy ma w sobie energie i równowaga to podstawa racjonalność polecam wpisać w jutubie kali równowaga i prztestowac50/50.pozdrawiam bace zydka:D

Portret użytkownika Karlislaw

"Teoria Darwina, które

"Teoria Darwina, które wpajana jest dzieciom w szkołach, jako podstawowa prawda, mówi, że człowiek wyewoluował z małpy."
Tak na marginesie wiadomość dla Pana Admina.
   W szkołach nie uczą że człowiek pochodzi od małpy. Nigdy w życiu. 
   W szkołach uczą że CZŁOWIEK oraz MAŁPA mieli WSPÓLNEGO PRZODKA. Różnica mała... ale jednak znacząca.
 

Portret użytkownika Corvus

Po przeczytaniu bzdurnego

Po przeczytaniu bzdurnego zdania o błonie dziewiczej nie dałem już rady brnąć dalej. Proponuję wrócić do szkoły na lekcje biologii. Hymen NIE JEST cechą tylko ludzkich dziewic (a i te nie wszystkie go mają), występuje także u samic niektórych innych ssaków – m.in. u : fok, koni, lam, manatów, słoni, szczurów, świnek morskich, wielorybów oraz u innych naczelnych, np. lemurów i szympansów.

Portret użytkownika REVOLUCION

Ja natomiast czytałem w

Ja natomiast czytałem w pewnej ciekawej książce, iż Adam nie był pojedynczą osobą, lecz cała rasa ludzi... Ta nastepnie skrzyzowała sie z inteligentnymi, wyporostowanymi, dwunożnymi zwierzętami, ktore nalezaly do rasy Ewa.

Strony

Skomentuj