W Indiach narodziła się "syrenka"

Kategorie: 

Źródło:

Młoda, 23-letnia hinduska, urodziła na początku grudnia w szpitalu publicznym Chittaranjan Deva Sadan w Kalkucie. Przed porodem nie chodziła do ginekologa, ani na USG, dlatego była niezwykle zszokowana tym jak wygląda jej dziecko. Widząc noworodka, omal nie zemdlała z przerażenia. 

 
Kobiecie urodziło się dziecko z tak zwanym zespołem syreny. Jest to anomalia zwana również sirenomelią. Polega na częściowym, lub całkowitym zrośnięciu kończyn dolnych. Jest to już drugi oficjalnie udokumentowany przypadek urodzenia dziecka z podobną anomalią kończyn w Indiach. 

Z powodu zespołu syreny u dziecka nie rozwinęła się miednica i obie nogi zostały połączone w jedną kończynę. Ponieważ dziecko nie ma żadnych widocznych narządów płciowych, nie można nawet stwierdzić czy to on czy ona. 


 
Dziecko zmarło cztery godziny po urodzeniu. Nie było w stanie funkcjonować samodzielnie bez pępowiny, ze względu na problemy rozwojowe. Śmierć w pierwszych godzinach po urodzeniu jest niestety typowa dla dzieci z tym zespołem. Bardzo duży odsetek zgonów występuje z powodu niedojrzałości przewodu pokarmowego, pęcherza i nerek.


 
Znane są jednak przypadki gdy takie dzieci z zespołem syreny żyły co najmniej kilka lat, ale są to rzadkie sytuacje i przeważnie bywają wynikiem podjęcia się wykonania wielu skomplikowanych operacji. Amerykańska dziewczynka Shiloh Pepin, cierpiąca na sirenomelię, żyła przez ponad 10 lat a zmarła w 2009 roku. 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ono mat opeja

Zdjecia deformacji-mutacji,

Zdjecia deformacji-mutacji, spowodowanych dzilalnoscia przemyslu chemiczno/atomistycznego, powinny byc prezentowane na odpowiednim do tego forum. Tego sa heksabajty. Setki uszkodzen elektrownii po obu stronach kontynentu/ow, -uslyszane: Czarnobyl, Fuhushima, Atole Rafy Koralowej uzywane przez Stany i Francje do budowania wlasnych szklanych domow przy pomocy grzybow, Nevada i erupcje naziemne, zimne i podziemne, wodne, nawodne, nadwodne i podwodne i.... doprowadzily do skazenia. Bez dyskusji. Pierwszy wiatr poszedl w Japonii. Hiroszima i Nagasaki. Wszyscy oddychali tym wiatrem. Moze wciaz tym oddychamy. I cala reszta po...

 

Skomentuj