Łazik Curiosity sfotografował następne UFO lecące na Marsie

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W serii obrazów z Marsa przesłanych na Ziemię odkryto kolejny tajemniczy obiekt unoszący się nad jego powierzchnią. Zdjęcia UFO znaleziono na oficjalnej stronie internetowej amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, udostępniającej fotografie z misji marsjańskich.

 

Niezwykłe fotki zostały wykonane w bieżącym miesiącu przez łazik Curiosity. Widać na nich dziwny obiekt unoszący się nad powierzchnią Czerwonej Planety. Ma on podłużny kształt, ale rozdzielczość nie jest na tyle dobra, aby udało się zobaczyć jakieś szczegóły tego pojazdu, nawet po powiększeniu.

 

Jak zwykle w przypadku takich obserwacji jak grzyby po deszczu pojawiają się rozmaite hipotezy, mające za zadanie wyjaśnienie tej pozornie niewyjaśnionej obserwacji. Niektórzy sugerują, że aparat łazika zarejestrował inny ziemski statek kosmiczny orbitujący wokół Marsa. Sugerowano, że to jakieś zakłócenie w pracy aparatu lub plama na obiektywie. Ale badacze twierdzą, że obiekt widać z kilku kamer więc nie ma mowy, aby był tylko bytem wirtualnym.

[ibimage==25689==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nie wzięto pod uwagę jeszcze jednej ewentualności, że to co zarejestrowały kamery z Curiosity to przelot marsjańskiego księżyca Fobosa. Należałoby jednak przedtem ustalić kiedy przelatywał nad miejscem w którym operuje Curiosity, aby potwierdzić czy taka ewentualność w ogóle istnieje.

[ibimage==25690==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Badacze ufo i wirtualni archeolodzy przeszukujący udostępnione publicznie bazy danych ze zdjęciami z misji NASA, twierdza, ze obserwacje niezidentyfikowanych obiektów na Marsie nie są czymś nadzwyczajnym i w ciągu ostatnich miesięcy widziano dziesiątki obiektów, które według wszelkiej posiadanej wiedzy na temat Czerwonej Planety, nie miały prawa latać na marsjańskim niebie.

[ibimage==25691==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==25692==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

no to mamy skandal... zawsze

no to mamy skandal... zawsze mówiłem że łazik po pustyni w Nevadzie łazi no i proszę bardzo - wyszłem na kłamcę...
ale mnie oszukano tym łazikiem i Projektem Mars prosto z Grenlandii...
teraz zaczynam wątpić czy aby z akcyzą na papierosy tez mnie nie kantują jacyś eskimosi ...

Portret użytkownika koman123

JA obserwuje ten cały cyrk z

JA obserwuje ten cały cyrk z łazikiem Curiosity i mam takie wrażenie że ten łazik jeździ sobie po pustyni gdzieś w Ameryce PN a nie po Marsie bo nigdy tam nie dotarł zdjęcia są tak nie wyraźne że śmiem twierdzić że są celowo zamazywane żeby nie było międzynarodowego skandalu.

Portret użytkownika b@ron

nie bądź śmieszny pasjonat,

nie bądź śmieszny pasjonat, wierzysz, że łazik ma aparat robiący zjęcia z rozdziałką 20k ?...rzekomo nie ma tam prawie magnetosfery...wiesz jak coś takiego działa na elektronikę?
a na wypadek jakbyś się upierał że zdjęcia są z marsa, to wytłumacz mi proszę dwie rzeczy których nikt mi nie wytłumaczył...
1 ...dlaczego łazik robiący jak twierdzisz zdjęcia w rozdzielczości 20k (nie wiem skąd to wytrzasnełeś) nie ma nawet prostej kamery?
2 ...dlaczego na marsie jest jasno jak na ziemi, pomimo że ponoć ma tylko szczątkową atmosferę?...co niby rozprasza światło???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika pasjonat

Jak kogos prosisz o

Jak kogos prosisz o wyjasnienia w dobrym tonie jest nie pisanie nie badz smieszny... Smile
20k sa to zdjecia o aperturze 20 tys pix x...faktyczne dane to rzad ok od 60 Mpix do nawet 10 Gpix
 
ad 1
jak wspomniales ..prosta kamera posiada w korpusie optycznym bardzo duza cewke w ktorej uzyto zwoja o srednicy 0,1 mm - rozbierz kiedys optyke prostej kamery to sie przekonasz... cewki sa bardzo podatne na wplyw promieniowania kosmicznego (indukuje sie w nich szczatkowa energia) co kiedys objawialo sie kasza RGB na zdjeciach. Obecnie kamery slane w kosmos nie posiadaja cewek tylko matryce swiatloczule w ktorych cewke zastopiono zyratorem ( odpowiednikiem obwodu LC) - posiadaja bardzo duża "dobroć" to powoduje ze ekwiwalent cewki praktycznie nie indukuje innej energii niz zadanej w ukladzie wyjsciowym.
 
ad 2
swiatło posiada nature dualna pewnie gdzies słyszales o dualizmie korpuskularnofalowym  swiatlo z naszej gwiazdy dociera tam w taklim sam sposob jak na ziemie tylko ulega dyspersji, mozna to porownac do stania w snopie swiatla o kacie rozchodzenia 60 stopni na granicy zasiegu tej ze latarki.w kosmosie nie mowi sie o rozchodzeniu swiatla a widma fali swietlnej. Kamera akurat pracuje tu inaczej niz ludzkie oko wiec i obraz wyglada inaczej. Kamera szuka najjasniejszego punktu w przestrzeni i dla detektora moze to byc swiatlo pojedynczej gwiazdy - czujniki podczerwieni rejestruja odbicie tego swiatla i przekladaja je na obraz - podobnie jak robi to sonar i tu Cie zaskocze ale na tej samej zasadzie działa oko kocie lub sowie - wystarczy swiatło jednej gwiazdy by kot widział w nocy doskonale. Co do swiatła w kosmosie to ono raczej sie rozprasza a nie rozchodzi i to jest podstawowa roznica w tym co widzi robot a czlowiek. Dlatego zdaje Ci sie ze jest jasno, bo tak pokazuje to detektor w rzeczywistosci planeta absorbuje bardzo malo swiatla wiec nie ma sensu slac tam lazika skoro niczego by nie zobaczyl.
 
taki detektor masz w komorce - wyceluj pilota w oko kamery i nacisnij klawisz a dioda IR sie zaswieci mimo ze dla oka dalej sie nie zapala. to samo bylo z kamerami w kosmosie - spora wada a jednak pozwala np sprawdzic czy baterie w pilocie sa naladowane czy pilot ulegl uszkodzeniu.
 
Ogladnij kiedys "pulapki umyslu" wiele rzeczy jest tam wyjasnione i nie wyjedziesz nieraz z podziwu jak czlowiek jest przyzwyczajony do warunkow ziemskich i zapominania praw fizyki panujacych poza nią
 
 
 

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj