Poszukiwacz UFO odnalazł twarz Jabby na Marsie

Kategorie: 

Źródło: Lucasfilm/NASA/JPL-Caltech/MSSS/Neville Thompson

Popularny bloger i poszukiwacz UFO podzielił się swoim najnowszym odkryciem. Scott Waring odnalazł na zdjęciu wykonanym przez marsjański łazik Curiosity dziwny kamień, który dobitnie przypomina głowę postaci znanej z „Gwiezdnych Wojen”.

 

Kamień ten jest częściowo przykryty piaskiem, ale mimo to można zauważyć podobieństwo. Przypomina on głowę Jabby – charakterystycznej postaci fikcyjnej, obleśnego grubasa należącego do rasy Huttów, który zajmował się działalnością przestępczą.

Źródło: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Jest to oczywiście kolejny przykład pareidolii, czyli zjawiska, w którym pewne obiekty przypominają znane nam kształty. Najczęściej dotyczy to twarzy, ale nie tylko. Dotychczas na powierzchni Marsa zaobserwowaliśmy całe mnóstwo obiektów przypominających np. czaszki nieznanych stworzeń, szczury, pająki, kość, hełm a nawet krzyż.

 

Możemy również uznać, że ziemskie łaziki wcale nie dotarły na Marsa a cała ta rzekoma „misja kosmiczna” odbywa się gdzieś na pustyni w Stanach Zjednoczonych. Wtedy doszlibyśmy do wniosku, że to co widzimy na zdjęciach to nie pareidolie, choć w przypadku kamienia, który wygląda jak głowa Jabby to faktycznie tylko pareidolia.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika baca

Scott to jeden z tych

Scott to jeden z tych wspaniałych entuzjastów którzy natychmiast dzielą ze światem odkryciem czekolady... jak tylko znajdą gdzieś gówno

więc nie panikujmy, bo Sott niebawem znajdzie na Marsie ogon Myszki Miki albo szczękę psa Pluto...

Skomentuj