W Nikaragui ludzie okaleczają się z powodu dziwnej choroby

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W miejscu zamieszkania ludu Miskito zaczęły się masowe psychozy. Ludzie zaczęli ostro cierpieć na zbiorowe szaleństwo, które przejawia się w nieuzasadnionej panice. Podczas ataków pacjenci często się okaleczają.

 

Dziwne zachowanie niektórych obywateli, delikatnie mówiąc, przeraża innych ludzi. Według nich choroba w Nikaragui została zesłana przez samego diabła, a lekarze są bezsilni wobec masowych psychoz. Medycy starają się zapewnić pierwszą pomoc, ale są nieskuteczni, ponieważ nie znają i nie rozumieją natury choroby.

 

Każdego dnia wzrasta liczba pacjentów. Warto zauważyć, że ten przypadek zaburzenia psychicznego nie jest pierwszy. Tak więc w XVI wieku Europa została dotknięta „epidemią tańca". Wtedy bez żadnego powodu ludzie zaczynali tańczyć bez możliwości zatrzymania się. Zaraza była przenoszona przez unoszące się  w powietrzu kropelki, przez co w krótkim czasie nie tańczyła tylko jedna osoba, ale na przykład cała ulica.

 

Eksperci mają nadzieję, że psychozy same wkrótce przeminą, tak, jak zdarzało się to w przeszłości.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Jak zaczną się pożerać, to

Jak zaczną się pożerać, to będzie znaczyło, że na biednych Módźynach testują wirusa zombie przed wypuszczeniem na świat - AIDS też nagle znikąd się wziął w Afryce, i też tak nagle (a kto wie skąd się wzięła ebola czy wirus Marburg)...

 

Skomentuj