Niezwykła anomalia świetlna została uwieczniona nad USA

Kategorie: 

Źródło: Justin From Ohio YT Channel

Dość ciekawe zjawisko świetlne miało miejsce w amerykańskim stanie Ohio. Miejscowy kierowca zdołał zarejestrować trzy kolumny światła niewiadomego pochodzenia. Czy jednak mamy tu doczynienia z czymś paranormalnym, czy może niezwykłym zjawiskiem naturalnym?

 

Zdarzenie miało miejsce 13 marca 2018 roku. Autor nagrania nie udostępnił nam dokładnej lokalizacji tej obserwacji dlatego wiadomo jedynie tyle, że do zjawiska doszło na jednej z dróg stanowych. Niezwykła anomalia świetlna była widoczna przez około minutę i wyraźnie rozświetliła ona chmury w prawym górnym rogu ekranu.

Nie wygląda na to aby światło pochodziło z powierzchni Ziemi. Niektórzy z komentatorów sugerowali iż było to jedynie światło odbijające się od wewnętrznej strony szyby samochodu. To wyjaśnienie najpewniej zamknęłoby całą dyskusję, gdyby nie fakt, że w kilku momentach nagrania wyraźnie widać gdy kolumny światła chowają się za linią drzew a po ich zaniknięciu ciemnieją również otaczające je chmury.

Obserwacje kolumn światła zdarzają się co jakiś czas i zazwyczaj tego typu zdarzenia pozostają bez oficjalnego wyjaśnienia. Czy jest to jednak bezpośrednie wskazanie na to że mamy doczynienia ze zjawiskiem nadprzyrodzonym? Niekoniecznie! Nauka zna tego typu zjawiska i zazwyczaj przypisuje się je odbijaniu promieni słonecznych przez drobinki lodu. Pojawia się jednak problem ponieważ to zjawisko wymagałoby źródła światła takiego jak nasza dzienna gwiazda lub odbijający jej światło Księżyc. W wypadku tego nagrania, niebo jest jednak zachmurzone. A w związku z tym, wyjaśnienie tego zdarzenia pozostaje nieznane.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj