Rosyjski miliarder planuje stać się nieśmiertelny do 2045 roku

Kategorie: 

Zdjęcie z oficjalnego profilu na Facebook projektu Evolution 2045

Któż nie chciałby żyć wiecznie? Okazuje się, że niektórzy pragną tego tak bardzo, że nie zamierzają się poddać przemijaniu. Należy do nich młody 32 letni rosyjski miliarder, Dmitrij Itskow.

 

Jego plan jest prosty. Zamierza przenieść swoją świadomość do ciała androida. Według niego technologicznie będzie to wykonalne jeszcze za jego życia, czyli najwcześniej w 2045 roku. Aby tego dokonać próbuje zarazić swoim marzeniem naukowców i innych ludzi, którzy podzielają jego zdanie na temat doniosłości tej inicjatywy.

 

Według Itskowa, przeniesienie świadomości człowieka do humanoidalnego androida spowoduje, że powstanie nowy nieśmiertelny gatunek człowieka. Oczywiście budzi to wątpliwość, czy będzie można jeszcze mówić o człowieczeństwie w przypadku takiego hipotetycznego organizmu.

Miliarder założył partię polityczną i nazwał ją Evolution 2045. Reklamuje się, jako intelektualny, technologiczny i duchowy przełom. Jego zdaniem nieśmiertelność będzie zobowiązywała do ustalenia nowego katalogu moralnego. Wszystko, cały sposób życia trzeba będzie wymyślić na nowo.

 

W lutym 2012 roku w Moskwie odbyła się już pierwsza konferencja naukowa poświęcona zagadnieniu transferu świadomości człowieka. Obecnie nie umiemy jeszcze tego zrobić, ale trwają zaawansowane prace zmierzające do poznania tajemnic ludzkiego mózgu. Nie można wykluczyć, że rozwój technologii takich jak informatyka kwantowa spowoduje, że któregoś dnia pozyskamy technologię pozwalającą na zapis świadomości człowieka na jakiegoś rodzaju nośnikach.

Wydaje się jednak, że bardziej prawdopodobne jest implantowanie świadomości w tworzonych specjalnie do tego klonach niż budowanie humanoidalnych androidów, których stopień komplikacji mógłby być tak duży, że tacy rzekomi ludzie nowego typu mogliby się wciąż zmagać z kłopotami mechanicznymi. Wszystko oczywiście może zmienić nanotechnologia na poziomie molekularnym. Mogą też pojawić się nagle technologie, których nie znamy i nie bylibyśmy nawet ich w stanie obecnie zrozumieć, a które mogą nagle umożliwić realizację celu Dmitrija Itskowa, czyli nieśmiertelności

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika asadi

W 2045roku nie będzie już

W 2045roku nie będzie już androidów,ponieważ genetyka będzie w stanie wychodować drugie młode ciało dla każdego,kto będzie miał pieniądze,a później s powrotem do roboty i do 67lat harówka do następnej emerytury :)Plan całkowicie realny po przeszczepie kilku elementów mózgu do nowego ciała,które będzie idealna kopią.

Portret użytkownika magi74

  Jezeli obecne wladze

  Jezeli obecne wladze mialyby stac sie niesmiertelne... to ja bardzo dziekuje za taka przyszlosc. Tu potrzeba katastrofy i odrodzenia sie gatunku ludzkiego od " 0" !! A ten miliarderek zamiast zajmowac sie 2045, niech obudzi sie tu i teraz i nakarmi godujacych

Portret użytkownika b@ron

gość zamiast ładować dużą

gość zamiast ładować dużą kasę naukowcom ,którzy mu obiecali nieśmiertelność ,powinien jak najszybciej udać się do najlepszego psychiatry...swoją drogą to mając 32 lata i będąc miliarderem ,musiał tą fortune dostać w spadku ,bo skoro taki naiwny ,to sam się napewno nie dorobił...tak więc do 2045 roku naukowcy rozpirzą jego kase a potem przeproszą że się nie udało ...tytuły w prasie będą brzmiały jak zwykle "naukowcy mylili się że człowiek może być nieśmiertelny"...i taki bedzie koniec miliardera który chce kupić wieczność

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika baca

to że nie ma "rosyjskich

to że nie ma "rosyjskich miliarderów" tylko są żerujący na Rosjanach rosyjscy żydzi nie jest dziwne - dziwne jest to, że chca być jeszcze nieśmiertelni... wot naiwni...
zamiast nieśmiertelności zyskają dożywocie w łagrach - zawsze to coś spokrewnionego z "wiecznością", no nie?

Portret użytkownika SAH

Mam takie pytanie . może

Mam takie pytanie . może dziwne , ale powiedzcie mi kochani tutaj się wypowiadający dlaczego ???? Dlaczego my ludzie z Ziemi , planeta Ziemia . Uważamy się za tych gorszych , mniej rozwiniętych technologicznie i intelektualnie . Obserwując UFO , śmie twierdzić że tak nie jest . To że ktoś potrafi przebyć odległości we wszechświecie by do nas dotrzeć , czy z innego wymiaru zaszczycić nas swoją obecnością nie świadczy o tym że jest lepiej rozwinięty od nas ludzi . Każda cywilizacja rozwija się na własne potrzeby , fakt kiedyś i do dziś na pewno  mamy pasożyta tak zwanego , który tu do nas przyleciał i stara się nami kierować i nas wykorzystywać na własne potrzeby ale powinniśmy go wykryć i zlikwidować dla dobra naszego i innych bytów we wszechświecie by im nie szkodzili . Na pewno jest przebiegły , potrafi przewidywać ale nam ludziom też tych zdolności nie brakuje . Więc ogarnijmy się i do roboty bo jak sądzę czasu coraz mniej i całkiem nami zawładną ..........

Portret użytkownika MementoMori ;]

Człowieku nie wiem co

Człowieku nie wiem co bierzesz, ale teraz zastanówmy się i to poważnie, mówisz że wykryć go musimy. Ok. Spoko. ZBIERZ WSZYSTKICH LUDZI NA ZIEMI I ZACZNIJ SZUKAĆ TEGO GOŚCIA. Spoko. ;) Ile przy okazji niewinnych zginie? Powiesz że poświęcenie w imię ideii? Hmm, zawsze wolałem Plusa ;-) Następna sprawa, poświęcił byś przez to dość sporą liczbę osób, która... Hmm... By go szukała, dlaczego? Bo byś miał podejrzenia. Tak, brawo. Podejrzenia, nie dowody, fakty, czy inne takie duperele, miałbyś tylko i wyłącznie podejrzenia że ten np. Jak Kowalski to jest ten twój "intruz". Nie wygonisz go na inną planetę, bo oczywiście może innym "zagrozić." A więc zabijesz go, czyli zrobisz dokładnie to samo co kościół wieki temu z innymi, zabijali wszystkich do o koła. ;-) Palowali, wieszali, palili, nawet miażdżyli, ale nie raz też słyszałem że nawet GWAŁCILI KOBIETY, "CZAROWNICE" BY BYŁY OCZYSZCZONE! Nigdy się tak nie uśmiałem z historii jak wtedy, po za tym nie kościół jeden takie coś robił. ;) Np. Naziści, może nie palowali ani nic takiego, ale każdy wykształcony człowiek zna legendy o Hitlerze itp, tak samo o Stalinie. Więc, może to Ty jesteś takim intruzem? A może Obama? A może jeszcze nie wiem... Kowalski albo Smith. Hmm? ;) Moim zdaniem masz idiotyczną teorię, idiotyczną myśl więc proszę, skończ. ;) I nie wypowiadaj więcej słów.
---------------------------------------------------------------------------------

CO DO NIEŚMIERTELNOŚCI.

Niektórzy ludzie boją się śmierci, boją się jej bardziej niż czegokolwiek innego, boją się że się nie obudzą, że nie ma nic po za tym, to jest brak wiary, bo nie wierzą, bo nie są pewni, bo nie są naiwni, dlatego się boją, nie wierzą w wiarę na kocią albo kościelną łapę, boją się o swoje życie, dusze czy jak wy to tam sobie nazywacie, taka jest prawda. Dlatego ten gość chce być nieśmiertelny! Dlatego chce mieć ciało robota! Bo jak coś się zepsuje to można naprawić. A teraz powiedz mi, co zrobisz jak zachorujesz np. na wrzody? Co? Teraz pójdziesz do szpitala i tyle, albo zdechniesz albo nie? Bo oczywiście w szpitalu będą Cię faszerować chemią i wpierać Ci ślepo że Cię leczą? A Ty oczywiście im uwierzysz, BA! UWIERZY NAWET TWOJA RODZINA! TO SĄ TACY KOMBINATORZY :D Ale spokojnie, zdechniesz sobie, jednego mniej i kasa zawsze leci, bo pacjent umarł w szpitalu. ;) Znam prawo medyczne, więc trochę wiem o czym mówię. ;) Następna sprawa, tak jak wcześniej wspomniałem. Boi się umrzeć, więc skoro chce być nie śmiertelny i mieć ciało androida, to jest w sumie genialny pomysł. Dlaczego? BO JAK BĘDZIE MUSIAŁ WYMIEĆ OKO TO WYMIENI SOBIE OKO, JAK BĘDZIE MUSIAŁ WYMIENIĆ RĘKĘ BO MU SIĘ ZŁAMAŁA TO WYMIENI SOBIE RĘKĘ!

"DOŚĆ Z IDEALNYM ROZMIAREM DLA SWOJEJ KOBIETY! W KOŃCU BĘDZIESZ MIAŁ DŁUGOŚĆ TAKĄ JAKĄ ZAWSZE MARZYŁEŚ! STAŃ SIĘ ANDROIDEM!" - Przekonująca reklama, co nie? Tak, czy inaczej, mogę tyrać gościa jeżeli chodzi o to jak zdobył tą kasę itp. Ale Sam fakt że chce wprowadzić ludzkość do nieśmiertelności, zmienia postać rzeczy. Oby mu się udało ;] Byle tylko wszyscy z naszego rządu, łącznie z Putinem, padli by ofiarą wypadków, chorób itp. ;] Wtedy byłoby bardzo przyjemnie. ;] I ciekawie w końcu w tym świecie ;)
Pozdrawiam.

Portret użytkownika adrem

Bo głupi. Sposób na

Bo głupi.
Sposób na nieśmiertelność ciała jest znany od tysięcy lat.
Tylko ci, co go znaja, wiedzą że wieczność w jednej osobowości oznacza w rzeczywistości wieczną smierć.
Poczytajcie sumeryjskie mity o Gilgameszu.

Portret użytkownika Taurus

Gość nie wie tego, że nasza

Gość nie wie tego, że nasza dusza jest nie w ciele ale wokół niego i go wypełnia a ciuało żywe może byc tylko jej nośnikiem, po smierci ciała dusza łączy się z Duchem...a on w maszynę chce włożyć swoją świadomość..a to nie jest sama dusza tylko jej niejako część....

Portret użytkownika Irek

Jakiś czas temu miałem wizę

Jakiś czas temu miałem wizę człowieka-istoty, który miliardy lat temu przeniósł swoją świadomość do cyborga-androida. Przemierzał cały wszechświat, poznał wszystko, budowę i istotę wszechświatów-trzech multiwersów, ale gdy chciał przekroczyć-poznać, ostatnią tajemnicę. Wiedział, że w tym ciele androida jest to niemożliwe, więc zaczął poszukiwać cywilizacji na poziomie, sprzed przeniesienie świadomości do ciała cyborga. Ciało powstające, rozwijające sie zgodnie z ewolucją, ma w sobie pierwiastek transmutacji duchowej i tylko to Ciało może poznać ostatnią granicę i ostatną tajemnicę. Znalazł taką, ale była jeszcze na poziomie kamienia. Miał duzo czasu, nieskończenie dużo. Nie mógł ingerować w nią - skierowałby ją na tory podobne do swoich, a tego nie chciał. Co jakiś czas powracał, sprawdzać pozim rozwoju cywilizacji. Teraz jest czas jego wcielenia, nie wiem czy już się wcielił czy jeszcze oczekuje, ale jego obecność silnie odczuwa się w globajnej świadomości. Zrozumiał, że każda ingerencja zmienia kierunek rozwoju społeczeństw na poziomie globalnym, nawet niezamierzona. Jego doświadczenie i poznanie uczyniło go istotą o głębokim współczuciu i miłości, i wie że w pełni może je przejawić i poznać tylko w słabym biologicznym ciele. I to tylko w nim może się przemienić i osiągnąć istotę ostatecznej doskonałosci. On to Wie.

Portret użytkownika zico169

ludzie mogą żyć wiecznie ale

ludzie mogą żyć wiecznie ale do tego potrzebują specjalnej wody zmienionej kwantowo, człowiek jest bardziej zawansowano istoto niż sie wszystkim zdaje , nieśmiertelność jest w zasięgu ręki, mam dla was zagadke wiedząc ze ptaki na zdjęciu składają sie z punktów , zamięcie ptaki na punkty i powiedzcie co uzyskaliście i jeszcze jedno skrzydło to zestaw punktów a cały ptak to połączenie tych zestawów ,kazdy punkt musi być na lini torusa , odpowiedz wrzucie w odpowiedzi

 
 

Portret użytkownika ArDoR

Jakoś nie nadążam za Twoim

Jakoś nie nadążam za Twoim tokiem myślenia. Może dlatego że zupełnie inaczej należy czytać te piktogramy.
Cały czas przewija się w nich liczba 6. I to ona stanowi istotę i klucz do rozszyfrowania znaczenia tychże.
Jeśli je rozszyfrowałeś, to znaczy wiesz już jaki jest kierunek...

Portret użytkownika zico169

  zeby to lepiej zrozumieć to

 
zeby to lepiej zrozumieć to już tłumacze te punkty to punkty ze specjalnymi substancjami feromagnetycznymi , ptak symbolizuje latanie czyli antygrawitacje w zalezności jak skrzydła są ulożone, te punkty są osadzone na sferze 
to są ptaki

 
punkty te nalezy umjejścić na lini torusa i na tej samej wysokości

teraz wiedząc to podstaw punkty tak zeby były zgodnie z instrukcjami ,a to schemat jak nalezy punkty podstawić i gdzie emitowane jest pole grawitacyjne

a to jest super uproszczony schemat jednej części

 
gry już wiesz jak rozmjejścić punkty gdzie idą wielkie a gdzie małe i gdzie średnie to mocujesz je na sferze , z początku jest cięszko to zrozumieć ale jak pojmiesz wszystkie elementy to zrozumiesz przekaz , przzekaz nie jest dla idiotów co myśla ze wszytko co na polach to kalendarze 

urządzenie wygląda tak masz sfere i środek urządzenia

Portret użytkownika SAH

Głupi czy nie ale gość ma

Głupi czy nie ale gość ma plana Wink podobnie jak  
Bill Gates . Też o tym myśli i specjalny odział badań do tego stworzył odrywając się od swojej firmy rodzimej którą stworzył . Teraz genetykę łączy z informatyką , elektroniką itp. Jak myślicie to chyba jego produkcji i z jego oprogramowaniem  będą ludziom w przyszłości wszczepiane chipy . A ten rusek ? hmmm oby nie wpadł  na pomysł  by razem z Billem to robić co wszystko jest możliwe bo kasa jest na to potrzebna . Ale co by nie zrobili to i tak to będzie taka na siłę nieśmiertelność bo elektroniczna osoba z zewnątrz będzie to odbierać za fakt , prawdę i rzeczywistość ale właściciel ciała nieśmiertelnego będzie daleki od takich doznań  nie będzie wstanie czuć , współczuć , czuć zapachy i smaku . To maszyna która odpowie na proste pytania z przeszłości , no może coś doradzi jakieś rozwiązanie problemu czy sytuacji ale nic więcej to będzie warzywo i tyle .........

Portret użytkownika Raffi5000

taki bogaty, a jaki naiwny

taki bogaty, a jaki naiwny głupol Smile
zamiast cieszyć się dupeczkami na jachcie na najpiękniejszych zatokach planety i używać sobie życia ile wlezie, to zajmuje się głupotami i traci czas.

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Portret użytkownika caponetti

Bo widzisz... gdyby tak

Bo widzisz... gdyby tak wynaleźć niesmiertelność to gość urzeczywistnił by Twoje marzenia abyś mógł w pocie czoła zarobić w babilonie pare groszy. Stać by Cie bylo na zabawianie sie po 100 latach przepracowania przy średniej krajowej na łape. Na samą myśl o 100 letniej pracy nabiera mnie "szczęście" na myśl że wydam zarobione pieniądze w ilości:
3680,30 * 1200 = 4416360,00 zł.
...przez niewięcej jak 10 lat
 
Pomysł może i dobry ale powinien uwzględnić autodestrukcje bo ile można żyć w tym fizycznym świecie?

Portret użytkownika SAH

Nie śmiertelność to by była

Nie śmiertelność to by była dobra rzecz tylko tak jak rusek wspomina trzeba świat na nowo budować świat to znaczy cywilizację .  A to nie lada problem . Pytania jak i co zrobić z rozmnażaniem ludzi , jakie kryteria przyjąć dla młody – stary , wszystko by było inaczej bardziej kontrolowane i powstaje pytanie czy tego chcemy . Czy taki człowiek nieśmiertelny by kiedyś nie zapragnął umrzeć tak dla spokoju odpoczynku ??? . Nieśmiertelność nie jest dobrą rzeczą . To by była męka z czasem .  Świadomość wieczności była by przerażająca . Ale myślę że i tak takiego nie śmiertelnego można było by uśmiercić . Katastrofy , wypadki , a nawet celowe zabójstwa . Wszystko na świecie można zniszczyć i unicestwić czym by nie było . A to już inna sprawa na inny temat rozważań ........

Skomentuj