Rosyjski miliarder planuje stać się nieśmiertelny do 2045 roku

Kategorie: 

Zdjęcie z oficjalnego profilu na Facebook projektu Evolution 2045

Któż nie chciałby żyć wiecznie? Okazuje się, że niektórzy pragną tego tak bardzo, że nie zamierzają się poddać przemijaniu. Należy do nich młody 32 letni rosyjski miliarder, Dmitrij Itskow.

 

Jego plan jest prosty. Zamierza przenieść swoją świadomość do ciała androida. Według niego technologicznie będzie to wykonalne jeszcze za jego życia, czyli najwcześniej w 2045 roku. Aby tego dokonać próbuje zarazić swoim marzeniem naukowców i innych ludzi, którzy podzielają jego zdanie na temat doniosłości tej inicjatywy.

 

Według Itskowa, przeniesienie świadomości człowieka do humanoidalnego androida spowoduje, że powstanie nowy nieśmiertelny gatunek człowieka. Oczywiście budzi to wątpliwość, czy będzie można jeszcze mówić o człowieczeństwie w przypadku takiego hipotetycznego organizmu.

Miliarder założył partię polityczną i nazwał ją Evolution 2045. Reklamuje się, jako intelektualny, technologiczny i duchowy przełom. Jego zdaniem nieśmiertelność będzie zobowiązywała do ustalenia nowego katalogu moralnego. Wszystko, cały sposób życia trzeba będzie wymyślić na nowo.

 

W lutym 2012 roku w Moskwie odbyła się już pierwsza konferencja naukowa poświęcona zagadnieniu transferu świadomości człowieka. Obecnie nie umiemy jeszcze tego zrobić, ale trwają zaawansowane prace zmierzające do poznania tajemnic ludzkiego mózgu. Nie można wykluczyć, że rozwój technologii takich jak informatyka kwantowa spowoduje, że któregoś dnia pozyskamy technologię pozwalającą na zapis świadomości człowieka na jakiegoś rodzaju nośnikach.

Wydaje się jednak, że bardziej prawdopodobne jest implantowanie świadomości w tworzonych specjalnie do tego klonach niż budowanie humanoidalnych androidów, których stopień komplikacji mógłby być tak duży, że tacy rzekomi ludzie nowego typu mogliby się wciąż zmagać z kłopotami mechanicznymi. Wszystko oczywiście może zmienić nanotechnologia na poziomie molekularnym. Mogą też pojawić się nagle technologie, których nie znamy i nie bylibyśmy nawet ich w stanie obecnie zrozumieć, a które mogą nagle umożliwić realizację celu Dmitrija Itskowa, czyli nieśmiertelności

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika asadi

W 2045roku nie będzie już

W 2045roku nie będzie już androidów,ponieważ genetyka będzie w stanie wychodować drugie młode ciało dla każdego,kto będzie miał pieniądze,a później s powrotem do roboty i do 67lat harówka do następnej emerytury :)Plan całkowicie realny po przeszczepie kilku elementów mózgu do nowego ciała,które będzie idealna kopią.

Portret użytkownika magi74

  Jezeli obecne wladze

  Jezeli obecne wladze mialyby stac sie niesmiertelne... to ja bardzo dziekuje za taka przyszlosc. Tu potrzeba katastrofy i odrodzenia sie gatunku ludzkiego od " 0" !! A ten miliarderek zamiast zajmowac sie 2045, niech obudzi sie tu i teraz i nakarmi godujacych

Portret użytkownika b@ron

gość zamiast ładować dużą

gość zamiast ładować dużą kasę naukowcom ,którzy mu obiecali nieśmiertelność ,powinien jak najszybciej udać się do najlepszego psychiatry...swoją drogą to mając 32 lata i będąc miliarderem ,musiał tą fortune dostać w spadku ,bo skoro taki naiwny ,to sam się napewno nie dorobił...tak więc do 2045 roku naukowcy rozpirzą jego kase a potem przeproszą że się nie udało ...tytuły w prasie będą brzmiały jak zwykle "naukowcy mylili się że człowiek może być nieśmiertelny"...i taki bedzie koniec miliardera który chce kupić wieczność

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika baca

to że nie ma "rosyjskich

to że nie ma "rosyjskich miliarderów" tylko są żerujący na Rosjanach rosyjscy żydzi nie jest dziwne - dziwne jest to, że chca być jeszcze nieśmiertelni... wot naiwni...
zamiast nieśmiertelności zyskają dożywocie w łagrach - zawsze to coś spokrewnionego z "wiecznością", no nie?

Portret użytkownika SAH

Mam takie pytanie . może

Mam takie pytanie . może dziwne , ale powiedzcie mi kochani tutaj się wypowiadający dlaczego ???? Dlaczego my ludzie z Ziemi , planeta Ziemia . Uważamy się za tych gorszych , mniej rozwiniętych technologicznie i intelektualnie . Obserwując UFO , śmie twierdzić że tak nie jest . To że ktoś potrafi przebyć odległości we wszechświecie by do nas dotrzeć , czy z innego wymiaru zaszczycić nas swoją obecnością nie świadczy o tym że jest lepiej rozwinięty od nas ludzi . Każda cywilizacja rozwija się na własne potrzeby , fakt kiedyś i do dziś na pewno  mamy pasożyta tak zwanego , który tu do nas przyleciał i stara się nami kierować i nas wykorzystywać na własne potrzeby ale powinniśmy go wykryć i zlikwidować dla dobra naszego i innych bytów we wszechświecie by im nie szkodzili . Na pewno jest przebiegły , potrafi przewidywać ale nam ludziom też tych zdolności nie brakuje . Więc ogarnijmy się i do roboty bo jak sądzę czasu coraz mniej i całkiem nami zawładną ..........

Portret użytkownika MementoMori ;]

Człowieku nie wiem co

Człowieku nie wiem co bierzesz, ale teraz zastanówmy się i to poważnie, mówisz że wykryć go musimy. Ok. Spoko. ZBIERZ WSZYSTKICH LUDZI NA ZIEMI I ZACZNIJ SZUKAĆ TEGO GOŚCIA. Spoko. ;) Ile przy okazji niewinnych zginie? Powiesz że poświęcenie w imię ideii? Hmm, zawsze wolałem Plusa ;-) Następna sprawa, poświęcił byś przez to dość sporą liczbę osób, która... Hmm... By go szukała, dlaczego? Bo byś miał podejrzenia. Tak, brawo. Podejrzenia, nie dowody, fakty, czy inne takie duperele, miałbyś tylko i wyłącznie podejrzenia że ten np. Jak Kowalski to jest ten twój "intruz". Nie wygonisz go na inną planetę, bo oczywiście może innym "zagrozić." A więc zabijesz go, czyli zrobisz dokładnie to samo co kościół wieki temu z innymi, zabijali wszystkich do o koła. ;-) Palowali, wieszali, palili, nawet miażdżyli, ale nie raz też słyszałem że nawet GWAŁCILI KOBIETY, "CZAROWNICE" BY BYŁY OCZYSZCZONE! Nigdy się tak nie uśmiałem z historii jak wtedy, po za tym nie kościół jeden takie coś robił. ;) Np. Naziści, może nie palowali ani nic takiego, ale każdy wykształcony człowiek zna legendy o Hitlerze itp, tak samo o Stalinie. Więc, może to Ty jesteś takim intruzem? A może Obama? A może jeszcze nie wiem... Kowalski albo Smith. Hmm? ;) Moim zdaniem masz idiotyczną teorię, idiotyczną myśl więc proszę, skończ. ;) I nie wypowiadaj więcej słów.
---------------------------------------------------------------------------------

CO DO NIEŚMIERTELNOŚCI.

Niektórzy ludzie boją się śmierci, boją się jej bardziej niż czegokolwiek innego, boją się że się nie obudzą, że nie ma nic po za tym, to jest brak wiary, bo nie wierzą, bo nie są pewni, bo nie są naiwni, dlatego się boją, nie wierzą w wiarę na kocią albo kościelną łapę, boją się o swoje życie, dusze czy jak wy to tam sobie nazywacie, taka jest prawda. Dlatego ten gość chce być nieśmiertelny! Dlatego chce mieć ciało robota! Bo jak coś się zepsuje to można naprawić. A teraz powiedz mi, co zrobisz jak zachorujesz np. na wrzody? Co? Teraz pójdziesz do szpitala i tyle, albo zdechniesz albo nie? Bo oczywiście w szpitalu będą Cię faszerować chemią i wpierać Ci ślepo że Cię leczą? A Ty oczywiście im uwierzysz, BA! UWIERZY NAWET TWOJA RODZINA! TO SĄ TACY KOMBINATORZY :D Ale spokojnie, zdechniesz sobie, jednego mniej i kasa zawsze leci, bo pacjent umarł w szpitalu. ;) Znam prawo medyczne, więc trochę wiem o czym mówię. ;) Następna sprawa, tak jak wcześniej wspomniałem. Boi się umrzeć, więc skoro chce być nie śmiertelny i mieć ciało androida, to jest w sumie genialny pomysł. Dlaczego? BO JAK BĘDZIE MUSIAŁ WYMIEĆ OKO TO WYMIENI SOBIE OKO, JAK BĘDZIE MUSIAŁ WYMIENIĆ RĘKĘ BO MU SIĘ ZŁAMAŁA TO WYMIENI SOBIE RĘKĘ!

"DOŚĆ Z IDEALNYM ROZMIAREM DLA SWOJEJ KOBIETY! W KOŃCU BĘDZIESZ MIAŁ DŁUGOŚĆ TAKĄ JAKĄ ZAWSZE MARZYŁEŚ! STAŃ SIĘ ANDROIDEM!" - Przekonująca reklama, co nie? Tak, czy inaczej, mogę tyrać gościa jeżeli chodzi o to jak zdobył tą kasę itp. Ale Sam fakt że chce wprowadzić ludzkość do nieśmiertelności, zmienia postać rzeczy. Oby mu się udało ;] Byle tylko wszyscy z naszego rządu, łącznie z Putinem, padli by ofiarą wypadków, chorób itp. ;] Wtedy byłoby bardzo przyjemnie. ;] I ciekawie w końcu w tym świecie ;)
Pozdrawiam.

Portret użytkownika adrem

Bo głupi. Sposób na

Bo głupi.
Sposób na nieśmiertelność ciała jest znany od tysięcy lat.
Tylko ci, co go znaja, wiedzą że wieczność w jednej osobowości oznacza w rzeczywistości wieczną smierć.
Poczytajcie sumeryjskie mity o Gilgameszu.

Strony

Skomentuj